Přihlášení:
Menu
Logo týmu Luton
Carling Cup | 21:15 - dnes
Logo týmu Manchester United
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Slavia Praha
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Midtjylland FC
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Petrohrad
KHL | 18:30 - zítra
Logo týmu Novosibirsk
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Malmö FF
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 24. 09.
Logo týmu Lokomotiva Zagreb
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cagliari
Serie A | 18:00 - 26. 09.
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Inter Milan
Serie A | 20:45 - 26. 09.
Logo týmu Fiorentina
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Roma AS
Serie A | 20:45 - 27. 09.
Logo týmu Juventus
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu West Ham
Carling Cup | 20:30 - dnes
Logo týmu Hull
Logo týmu Rushden
FA Cup | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
FA Cup | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
FA Cup | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Barwell
FA Cup | 20:45 - dnes
Logo týmu Bedworth United

Sázení na Counter-Strike: Global Offensive (1.díl – historie, pravidla, možnosti sázení)

21. 4. 2020 16:08, upraveno: 29. 5. 2020 09:20
autor: LadyAmbientte
Counter-Strike: Global Offensive se stala jednou z nejvýznamnějších esportovních soutěží. Její popularita se promítla také do zvýšeného zájmu o sázení na CS:GO, pokud ovšem patříte mezi nováčky, určitě vám v sázení pomůže následující článek (a celý náš seriál, který se bude věnovat výhradně CS:GO).
Sázení na Counter-Strike: Global Offensive
CS:GO patří mezi nejpopulárnější progamingové disciplíny.

Co je CS:GO?

Counter-Strike: Global Offensive je multiplayerová first-person střílečka (FPS), která se točí okolo bitvy mezi dvěma týmy, teroristy a protiteroristickou jednotkou. Zápasy se hrají na minimálně 15 a půl bodu s tím, že kdo první dosáhne 16 bodů, vyhrává.

Pro výhru kola (a zisku bodu) je třeba eliminovat každého člena nepřátelského týmu a nebo splnit cíle mapy. Teroristé musí položit výbušninu dřív než uplyne čas, zatímco protiteroristická jednotka musí zabránit, aby výbušnina byla položena, zneškodnit ji v případě, že již byla položena, nebo nechat uplynout čas.

Stručná historie CS:GO

Counter-Strike vyšel v roce 1999 jako mod pro populární FPS Half-Life. Vytvořili ho dva studenti jménem Minh Le a Jess Cliffe. Od začátku vydání byl tento mód ke stažení zdarma, neboť tvůrci neočekávali, že by mohl být tak populární. K jejich překvapení se ukázalo, že o mod je obrovský zájem, takže Valve (tvůrce Half-Life) koupilo práva.

V roce 2004 série pokračovala Counter-Strike: Condition Zero, které vytvořilo Turtle Rock Studios, nicméně většina stávající komunity skončila u původní hry (u verze 1.6). Vydání Counter-Strike: Source komunitu rozdělilo na téměř 8 let – signifikantní část hráčů odešla k nové hře, která přinesla tolik žádané vylepšení fyziky. Ačkoliv v CS:S se pořádala spousta zajímavých podniků, velká část hráčů stále zůstávala u CS 1.6.

CS:GO vyšlo v roce 2012. Vytvořila ho společnost s názvem Hidden Path Entertainment, která pracovala už na post produkci Counter-Strike: Source. Cílem této hry bylo opět sjednotit konkurenční scény a prvním krokem bylo přizvání hráčů z 1.6 i Source do testovacího procesu. Při vydání se hra setkala s opatrným optimismem a chvíli trvalo, než ji část komunity přijala, ale jelikož ji Valve pravidelně (a smysluplně) aktualizovala, její obliba rostla.

Jeden z největších nárůstů popularity hry přišel v roce 2013 díky aktualizaci Arms Deal. Přinesla totiž možnost získávat a používat skiny zbraní. Tato aktualizace se stala velmi populární hlavně díky Steamu, který hráčům umožňoval obchodovat a sázet za pomoci skinů, díky čemuž se do hry přidala spousta nových hráčů.

Esportovní scéna dále rychle rostla a objevovala se spousta velkých soutěží. Mezi nejprestižnější turnaje patří CS:GO Majors, který se pořádá dvakrát ročně. Tyto turnaje sponzoruje Valve a jsou organizovány třetími stranami, jejichž sledovanost na streamovací platformě Twitch pravidelně trhá všechny rekord. Mezi soutěžící se rozdává 1 milion dolarů. Mezi organizátory, kteří hostili alespoň jeden Major, patří ESL, DreamHack, MLG, ELEAGUE, PGL, FACEIT a StarLadder.

Jaké týmy jsou nejlepší?

Jelikož CS:GO je mezi námi teprve krátkou dobu a jelikož rozdíly mezi TOP týmy nejsou zase tak velké, pořadí na prvních místech žebříčku se dost střídá. V současné chvíli mezi deset nejlepších týmů patří (přesně v tomto pořadí – od prvního do desátého týmu):

 1. Natus Vincere
 2. Astralis
 3. fnatic
 4. mousesports
 5. G2
 6. Liquid
 7. Evil Geniuses
 8. FaZe
 9. 100 Thieves
 10. Vitality

Vždy aktuální pořadí najdete na stránkách tipu hltv.org (o zdrojích pro sázení na CS:GO se rozepíšeme  některém z dalších článků).

ČTĚTE TAKÉ:
Rozdíl mezi offline a online zápasy v CS:GO (a dopad přechodu na online zápasy) – 1.díl

Jak se sází na CS:GO?

Vzhledem ke struktuře hry se sázení na CS:GO v podstatě neliší od sázení na tradičnější týmové sporty. Tým A hraje proti týmu B ve scénáři výhra – remíza – prohra, takže sázení funguje stejným způsobem.

Můžete vsadit na výsledek (kdo vyhraje zápas). Nabízené kurzy odrážejí vnímanou sílu obou týmů na základě historických záznamů (statistik) a situačních faktorů. Vaše výhra se bude rovnat sázce vynásobené kurzem.

Protože zápas se skládá z jednotlivých map, můžete sázet také na vítěze každé mapy. Protože mapy se liší a týmy jsou na některých mapách výrazně lepší (a naopak), šance na výhru mapy v CS:GO nemusí vždy odrážet šanci na výhru celého zápasu. Díky tomu, že pro některé bookmakery je CS:GO zatím dost neprobádaný, v této nabídce se nachází také poměrně zajímavé chyby (tj. value bety – příležitosti pro sázku s výhodou).

České sázkové kanceláře kromě sázek na vítěze zápasu nabízí také sázky na handicapy. Těmi se upravují kurzy v případě, že mezi týmy je velká nerovnováha ve schopnostech. Funguje to tak, že slabšímu týmu se dá náskok určitý počet map nebo kol. Handicapy tedy vypadají asi takto:

 • forZe +1,5
 • Astralis -1,5
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search