Přihlášení:
Menu
Logo týmu Manchester City
Champions Leagu.. | 21:00 - 10. 06.
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Bundesliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Austria Wien
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Uruguay
World Cup U20 M | 19:30 - dnes
Logo týmu Izrael
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Cagliari
Serie B | 20:30 - dnes
Logo týmu Bari
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Alavés
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Eibar
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
World Cup U20 M | 23:00 - dnes
Logo týmu Jižní Korea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Florida
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Las Vegas
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:30 - zítra
Logo týmu Rosario
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Sligo Rovers
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Drogheda United
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Criciúma EC
Serie B | 21:00 - dnes
Logo týmu Juventude
Logo týmu Shakhtsyor Salihorsk
Premier League | 17:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Dynamo Minsk
Premier League | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Cork City
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Dundalk FC
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Bohemians Dublin
Logo týmu Shamrock Rovers
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu UCD Dublin
Logo týmu Independiente
Primera Divisio.. | 01:00 - 10. 06.
Logo týmu Sarmiento

Sázení na CS:GO: Vysvětlení ekonomického systému (2.díl)

11. 6. 2020 12:14, upraveno: 11. 6. 2020 12:14
autor: LadyAmbientte
Pokud se koukáte na CS:GO stream a vůbec nemáte ponětí, co se před vámi odehrává, proč jeden tým má více zbraní, než druhý, pomůže vám tato příručka. Připravili jsme ji proto, abyste zápasy CS:GO lépe pochopili, přičemž nejdůležitější je pochopení ekonomického systému hry.
Úspěch v CS:GO nespočívá pouze v tom, jak umíte bojovat, ale také v tom, jak umíte hospodařit s penězi.
Úspěch v CS:GO nespočívá pouze v tom, jak umíte bojovat, ale také v tom, jak umíte hospodařit s penězi.

předešlém článku jsme si vysvětlili úplné základy a uvedli ceny některého základního vybavení, nyní je na čase náš rozhled opět rozšířit.

Rostoucí ekonomika

Nejběžnější způsob, jak tým může vydělat peníze, je zabití protihráče, díky čemuž má nárok na odměnu za zabití (kill). Odměna za zabití se mírně liší podle toho, kterou zbraní jste nepřítele zabili. Za zabití většinou zbraní dostanete 300 dolarů, ale existují i výjimky. Za zabití AWP a CZ-75 je jenom 100 dolarů. Vedle zabití obyčejným nožem dostanete největší odměnu za zabití při použití brokovnice. Tato odměna činí 900 dolarů. Použití takových zbraní je ale hodně omezené, aby zbraň byla účinná, musíte být v těsné blízkosti protivníka.

S výjimkou P90 nabízejí všechny SMG zbraně odměnu 600 dolarů. Použití těchto zbraní opět závisí na situaci, protože jsou účinnější proti soupeřům bez brnění. Proto se používají jenom někdy a to hlavně v anti-eco kolech pro podpoření ekonomiky.

Další cíle a odměny

Vedle zabíjení hráčů můžete peníze vydělat splněním cílů pro jednotlivce i pro tým. Pokud váš tým vyhraje kolo, obdržíte odměnu v hodnotě 3250 dolarů na hráče, bez ohledu na to, zdali jste hráli za teroristy nebo protiteroristickou jednotku. Pokud dojde k položení bomby a jejímu následnému zneškodnění, každý hráč CT strany (protiteroristické jednotky) obdrží navíc 250 dolarů. To samé platí i naopak – každý hráč teroristické jednotky dostane navíc 250 dolarů, pokud se bombu podaří položit a bezpečně ubránit.

Občas se hráč teroristické jednotky může rozhodnout ušetřit svou zbraň, což mu umožní vzít si jí do dalšího kola. Pokud v tomto případě nedojde k položení bomby a vyprší čas, hráč dostane 0 dolarů a jeho spoluhráči dostanou bonus za prohru (který si vysvětlíme později), zatímco protiteroristická jednotka dostane 3250 dolarů.

Bonus za prohru v CS:GO pomáhá před situacemi, kdy by jedna strana měla nad tou druhou kompletní převahu. Funguje to tak, že tým, který prohraje kolo, je odměněn penězi. Bonus za prohru se s každým kolem zvyšuje o 500 dolarů, přičemž bonusových kol může být maximálně 5. Bonusy tedy mohou činit 1400 dolarů, 1900 dolarů, 2400 dolarů, 2900 dolarů a 3400 dolarů.

Není to ovšem tak jednoduché. Nejenže se proherní bonusy řadí za sebou, ale jsou nejefektivnější jako součet a čísla se snižují vždy, když vyhrají kolo. Například pokud tým prohraje 5 kol v řadě a je na maximálním proherním bonusu 3400 dolarů.

Tato skutečnost je dále komplikována tím, že na začátku každé poloviny se s týmy zachází jako by už prohrály kolo, což se přičte k jejich prohernímu bonusu. Takže pokud jeden hráč v pistolovém kole (pistol round) nebude mít jediné zabití (kill), žádný splněný úkol, prohraje kolo a utratí celých 800 dolarů, jeho celková částka pro další kolo bude činit 1000 dolarů.

Protože peněžitá odměna pro druhý tým nebude tak vysoká, protože vyhrál pouze jedno kolo, mnoho týmů se v této situaci rozhodne pro vynucený nákup (force buy). Vynucený nákup znamená, že se chcete pokusit vyhrát další kolo, ale nemůžete si dovolit plný nákup, takže společně utratíte vše, co máte.

Pokud v tomto bodě tým opět prohraje kolo, dostane třetí proherní bonus, který činí 2400 dolarů, takže jejich peníze, v závislosti na tom co se stalo v předchozím kole, se budou pohybovat někde okolo této částky. Mezitím druhý tým vyhraje dvě kola a dostane bonusy za zabití stejně jako za minimálně jeden splněný úkol, takže jejich odměna bude poměrně vysoká.

Prohrávající tým musí počkat a ušetřit jedno kolo, aby v příštím kole opět mohl získat plný nákup (full buy). Eco round je situace, kdy si buď nekoupíte nic, a nebo jen hodně málo. Poté dostanete bonus za čtvrtou prohru (takže 2400 + 2900 dolarů, což je celkem 5300 dolarů). Na straně protiteroristické jednotky vám to bude stačit na M4A4 (3100 dolarů), Kevlar a Helmet (1000 dolarů) a ještě vám zbyde 1200 dolarů na granáty.  Na tomto příkladu můžete vidět, jak je ekonomika v CS:GO důležitá.

Čtěte
Rozdíl mezi offline a online zápasy v CS:GO (a dopad přechodu na online zápasy) – 1.díl
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search