Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Maďarsko
EURO | 15:00 - 15. 06.
Logo týmu Švýcarsko
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - 16. 06.
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu River Plate
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Florida
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - 15. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - 16. 06.
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Galway United
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Drogheda United
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Sligo Rovers
Logo týmu Espaňol Barcelona
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Gijon Sporting
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Tigre Victoria
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Belgrano

Sázíte pasivně nebo až příliš agresivně?

6. 3. 2014 08:00, upraveno: 24. 2. 2017 18:26
autor: vcer43
Agresivita je v oblasti sportovního sázení náročným faktorem. Budete-li sázet příliš agresivně, tak se dříve či později váš bankroll jednoduše vypaří. Pokud ale budete sázet až příliš pasivně, sami se budete okrádat o peníze, protože nebudete dosahovat zisků, kterých jste dosáhnout mohli. Vybalancovat agresivitu a pasivitu může být náročná věc. Právě proto jsme se rozhodli dát dohromady nejdůležitější znaky toho, že sázíte příliš pasivně nebo naopak příliš agresivně.
Sázíte pasivně nebo až příliš agresivně?
Pasivním či agresivním sázením se k úspěchu nedopracujete.

Buďte k sobě upřímní a vyhodnoťte, které znaky na vás sedí. Pokud tak učiníte, budete schopní podniknout nezbytné kroky k tomu, abyste našli rovnováhu mezi pasivitou a přílišnou agresivitou. Rovnováha je v sázení základem úspěchu.

Znaky toho, že sázíte až příliš agresivně

Níže naleznete pět znaků toho, že sázíte příliš agresivně. Pokud nechcete, aby se váš bankroll postupně vypařil, měli byste zpomalit.

1) Zpětně přemýšlíte, proč jste vůbec na daný zápas sázeli

Agresivní sázkaři trpí nutkáním sázet za každých okolností. Chtějí totiž nějakou akci. V daném momentě jsou schopní si ospravedlnit prakticky cokoliv – i to nejpochybnější rozhodnutí. Nicméně když přistoupí ke zpětné analýze svých sázkových rozhodnutí (což je základním stavebním kamenem úspěchu), často přemýšlejí, proč vůbec na daný zápas vsadili. Najednou nedokáží najít žádný přesvědčivý důvod, který by jejich jednání ospravedlňoval. Takovou sázku sice občas vyhrají, nicméně v dlouhodobém měřítku jich mnohem více prohrají, takže jejich bankroll se povážlivě ztenčuje.

Proveďte zpětnou analýzu svých sázek (které si jistě zapisujete do svého Deníku sázkaře) a každou sázku si zdůvodněte. Jestliže to nedokážete, sázíte příliš agresivně.

2) Až příliš často musíte na svůj sázkařský účet posílat peníze

Ikona týmu Německo
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Skotsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Věděli jste, že sázkovka William Hill nabízí sázku bez rizika ve výši až 25 EUR a nejvyšší kurzy na trhu? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Každý sázkař musí čas od času na svůj sázkařský účet poslat nějaké peníze. Nicméně agresivní sázkaři tak musí činit mnohem častěji než sázkaři, jejichž sázení je v rovnováze. Pokud vám rychle docházejí peníze vymezené na sázení, tak buď pracujete s bankrollem, který je pro vaši velikost sázek až moc malý, nebo sázíte příliš agresivně.

3) Cítíte úlevu, když vám vyjde tip

Zkušení sázkaři vědí, že v dlouhodobém měřítku prohrají skoro tolik sázek, jako kolik jich vyhrají. Vědí tedy to, že na nějakém jednom konkrétním neúspěšném tipu prakticky nezáleží. Vědí totiž, že úspěch se měří v dlouhodobém měřítku. Na prohrách nezáleží, jelikož kvalitní sázkaři díky svým postupům pravděpodobně v dlouhodobém měřítku dosáhnou hezkého zisku. Agresivní sázkaři si však vybírají sázkové příležitosti neopatrně, takže si nejsou ani zdaleka tak moc jistí tím, že v dlouhodobém měřítku se dostanou do černých čísel. Pokud cítíte úlevu, když vám vyjde tip (nebo velkou frustraci, když je vaše sázka neúspěšná), jedná se o spolehlivý znak toho, že sázíte až příliš agresivně.

4) Sázíte na sporty, o nichž toho moc nevíte

Agresivní sázkaři touží po akci. A aby ji našli, jsou schopní hledat kdekoliv – i v oblasti sportů, o kterých mají jen omezené (nebo dokonce vůbec žádné) informace. Asi není třeba říkat, jak takové jednání dopadne. Pokud chcete v sázení uspět, musíte se soustředit na oblasti, kterým rozumíte a máte o nich co nejvíce informací. Čím více informací, tím větší šance na úspěch. Náhodné sázení na exotické sporty či ligy vede jedině k vynulování bankrollu.

5) Chcete zbohatnout přes noc

Úspěšní sázkaři vědí, že sázením nejde zbohatnout přes noc (resp. je to velice nepravděpodobné). Takže jsou naprosto spokojení tím, že v dlouhodobém měřítku vydělají určitou sumu peněz na každé své sázce. Ve výsledku totiž tyto jednotlivé sumy dají dohromady hezkou cifru. Agresivní sázkaři ale nemají dostatek trpělivosti a za každou cenu chtějí zbohatnout ihned. Výsledkem je to, že sázejí na zápasy s vysokými kurzy, sázejí nesmyslné akumulátory a dělají spoustu dalších hloupostí s mizivou šancí na úspěch. Pokud spoléháte na to, že zisk z jedné sázky vám změní život, pak jste prakticky jistě agresivním sázkařem.

Znaky toho, že sázíte až příliš pasivně

Již jsme si řekli, že přehnaná agresivita v sázení vede ke ztrátě. Špatný je však i opačný extrém. Sázíte-li až příliš pasivně, nevyužíváte plně svého sázkového potenciálu, takže se okrádáte o zisky. Níže naleznete pět charakteristických znaků pasivních sázkařů.

1) Příliš mnoho „co kdyby“

Čas od času každý sázkař vidí nějaký zápas, na kterém mohl dobře vydělat – kdyby se ovšem odhodlal si vsadit. Takových situací ale chcete zažít co nejméně. Pokud se vám to děje často, jste totiž očividně až příliš pasivní. Přece jen, hlavním cílem sázkaře je výdělek, přičemž platí, že nemůžete vydělávat, aniž byste předtím investovali.

Zkuste si zapisovat všechny sázky, které vás zaujaly a zapište si také to, zda jste nakonec vsadili či nikoliv. Po cca dvou týdnech si zápisky vyhodnoťte – pokud vyhrálo až příliš mnoho tipů, na které jste se nakonec rozhodli nesázet, musíte zvolit agresivnější přístup.

2) Až příliš často nesázíte vůbec na nic

To je perfektně v pořádku, pokud v daném dni jednoduše není žádná zajímavá sázková příležitost. Nicméně nalijme si čistého vína – sázkové kanceláře v dnešní době nabízejí nepřeberné množství sázkových příležitostí, takže je velice pravděpodobné, že pokud budete důkladně hledat, tak najdete.

Ve dnech, kdy nesázíte, sice nemůžete o žádné peníze přijít, ale zároveň ani nevyděláváte.

3) Váš bankroll se skoro nijak nemění

Pokud v dlouhodobém měřítku dosahujete úspěchu, váš bankroll logicky bude růst. Tento růst by neměl být příliš rychlý, jelikož jedním ze základů správného bankroll managmentu je to, že na jednotlivé tipy nesázíte příliš mnoho peněz. Pokud však váš bankroll skoro vůbec neroste – a vy přitom jste dlouhodobě úspěšným sázkařem – pak je příčina poměrně jasná. Jste příliš pasivní. Tím samozřejmě neříkáme, že byste měli začít bezhlavě sázet. Říkáme to, že si můžete dovolit trochu šlápnout na plyn, ale zároveň musíte dávat pozor na to, abyste neohrožovali svůj bankroll.

4) Vaše výsledky se v dlouhodobém měřítku nezlepšují

Čím déle budete sázet, tím více zkušeností budete mít, což znamená, že byste měli být efektivnější ve výběru dobrých sázek a vyhýbání se sázkám špatným. Zlepšení ale nepřijde samo. Musíte tvrdě pracovat, abyste pochopili, co děláte dobře a v čem se naopak dopouštíte chyb. Musíte se neustále vydávat za hranice své komfortní zóny. Jestliže jsou v dlouhodobém měřítku vaše výsledky pořád stejné, nebo ještě hůře – pokud se zhoršují – může být důvodem to, že jste příliš pasivní a nezískáváte nové zkušenosti a poznatky.

5) Všechny sázky pokládáte u stejné sázkové kanceláře

Sázkaři snadno zleniví a usadí se jen u jedné sázkové kanceláře. To je sice pohodlné, nicméně není to nejlepší pro váš bankroll. Často totiž budete sázet s horším kurzem, než s jakým byste mohli sázet, kdybyste měli účet u vícero sázkovek. Dále byste samozřejmě mohli využít většího množství bonusů a nejrůznějších promo akcí. Musíte být schopní chytit příležitost za pačesy.

Více informací naleznete v článku Proč je výhodné mít účet u vícero sázkovek?

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search