Přihlášení:

4 × 2 =

Menu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Petrohrad
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu NY Islanders
NHL | 00:05 - zítra
Logo týmu Pittsburgh
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Chicago
NHL | 01:35 - zítra
Logo týmu Colorado
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 17:20 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu TPS Turku
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Saipa
Náš tip:
2.5
UO (1.tře.)
Logo týmu České Budějovice
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Kladno
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Nové Zámky
Extraliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Nitra
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brynas Gavle
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sapsborg Sparta
Eliteserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Lillehammer
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Bolzano
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Klagenfurt
Náš tip:
1.5
UO (1.tře.)
Logo týmu Medveščak Zagreb KHL
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Linz
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bern
Nationalliga A | 20:15 - dnes
Logo týmu Servette GE
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Washington
NHL | 00:05 - zítra
Logo týmu Dallas
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Detroit
NHL | 00:35 - zítra
Logo týmu Philadelphia
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Tampa Bay
NHL | 00:35 - zítra
Logo týmu Toronto
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
NHL | 03:05 - zítra
Logo týmu Vancouver
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Tappara Tampere
SM Liiga | 17:30 - zítra
Logo týmu Kalpa Kuopio
Náš tip:
5.5
UO

Už tento víkend může rozhodnout o vítězi Premier League

2. 5. 2014 21:08, upraveno: 3. 3. 2017 18:16
autor: vcer43
Ve hře o anglický titul jsou Manchester City, Liverpool a Chelsea. Bodové rozdíly jsou malé a vše ještě ztěžuje fakt, že Manchester City má zápas k dobru. Pokud však Premier League důkladně sledujete, víte, že už tento víkend může rozhodnout o vítězi ligy. Velký dopad na boj o titul totiž bude mít Everton.
Už tento víkend může rozhodnout o vítězi Premier League
Pokud Manchester City zápas zvládne, jeho šance na zisk titulu bude už skoro 80 %.

Duben byl v PL šíleným měsícem

Letošní boj o titul je skutečně velice zajímavý. Náklonnost Brendana Rogerse k riziku vynesla Liverpool až k boji o titul, čímž tento tým vyplnil mezeru, která vznikla kvůli špatným výkonům Manchesteru United.

Reds byli v čele tabulky na konci kalendářního roku 2013 a tehdejší kurz 6,00 na jejich triumf byl částečně ovlivněn pochybnostmi bookmakerů o jejich schopnosti se v boji o titul dlouhodobě udržet a také tím, že Liverpoolu dýchaly na záda hned tři týmy (Arsenal, Manchester City a Chelsea).

Ambice Manchesteru City a Chelsea byly méně překvapivé, nicméně v dubnu oběma týmům pořádně zavařil Sunderland, který bojuje o záchranu. Ve dvou kolech po sobě totiž Sunderland narazil na Chelsea a Manchester City. Sunderland byl velkým outsiderem a experti hovořili o tom, že aby dokázal urvat nějaké body, musel by předvést ohromující výkon. Sunderland však všechny překvapil, když skvělý výkon předvedl hned dvakrát.

Chelsea i Manchester City byli více než 80% favority, ale ani jeden z těchto milionářských klubů nedokázal Sunderland porazit. Existovala zhruba 68% šance na to, že Sunderland nebude schopen z těchto dvou zápasů získat ani bod a zhruba 1,5% šance na to, že Sunderland z těchto dvou zápasů získá 4 body (což se nakonec stalo). Tyto výsledky byly velice nepravděpodobné, takže logicky měly dramatický vliv na velikost kurzů na vítěze PL.

Výherní série – Nepodceňujte faktor štěstí

Ikona týmu Čeljabinsk
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Ufa
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
V potaz je třeba vzít také výherní série, například ty od Liverpoolu (první ukončil Manchester City a druhou Chelsea). Mnoho sázkařů má tendenci sázet na to, že výherní série daného týmu už musí skončit, takže za každou cenu sází proti týmu pyšnícímu se dobrou sérií.

Pravda je taková, že k zaznamenání dlouhé výherní série je třeba jak talent, tak i štěstí. Neměli byste tedy tým procházející výherní sérií vynášet do oblak, ale ani byste neměli sázet na to, že jeho výherní série už musí brzy skončit. Stále musíte analyzovat veškeré důležité faktory a až podle nich vyvozovat závěry. Talent se opakuje, štěstí je vždy náhodné.

Nezanedbatelnou roli hraje v letošním ročníku Premier League také televizní vysílání zápasů. Touha po vysílání každého zápasu (společně se speciálními časy zápasů Chelsea kvůli účasti týmu v LM) vedla k tomu, že zápasy se hrají v mnoha různých (někdy až dost podivně zvolených) termínech, takže jeden tým už před začátkem svého zápasu může znát dobrý či špatný výsledek jeho rivala.

O vítězi PL může rozhodnout zápas v Evertonu

O víkendu (v sobotu večer) Manchester City navštíví Everton. Ze všech třech uchazečů o titul tak má nejtěžší los, jelikož proti Chelsea se v neděli postaví Norwich a Liverpool v pondělí hraje na půdě Crystal Palace.

ČTĚTE TAKÉ:
Souvisí počet střel na bránu s počtem vstřelených gólů?

Pokud by Manchester City (který je momentálně favoritem na zisk titulu) udělal Reds velkou laskavost a proti Evertonu by ztratil body, mohli by Reds vzhledem ke špatnému brankovému rozdílu Chelsea a jejímu nedělnímu výsledku, zvolit trochu pragmatičtější přístup, než jaký zvolili v domácím zápase proti Chelsea.

Jednou výhodou „rozházených“ časů zápasů je to, že umožňují aktualizování kurzů na zisk titulu ještě před zápasy dalších adeptů na triumf. Ačkoliv Chelsea a Liverpool odehrají už jen 2 zápasy a Manchester City 3, existuje stále velké množství permutací výsledků. První dva týmy mohou své dva poslední zápasy odehrát devíti různými zápasy, přičemž extra zápas Manchesteru City rozšiřuje počet možných permutací na 27.

Jak potvrdil Sunderland, není nemožné to, že se dočkáme nějakých překvapivých výsledků, nicméně všechny tři týmy chtějí své zbývající zápasy vyhrát a ve všech zápasech budou favority. Nejpravděpodobnější možností je tedy to, že Manchester City získá titul díky nejlepšímu rozdílu v počtu vstřelených a inkasovaných branek. Možných výsledků boje o titul je však mnoho, takže ačkoliv je zmíněný výsledek nejpravděpodobnější, je zde poměrně velký prostor i pro jiné výsledky.

Poslední zápasy sezóny navíc mívají kurzy vytvořené spíše podle „potřeby vyhrát,“ než podle skutečných dovedností, přičemž oba soupeři Liverpoolu už prakticky o nic nehrají a mají jen omezené schopnosti. Naopak Manchester City se utká s Evertonem, který ještě může pomýšlet na čtvrtou příčku zajišťující místo v kvalifikaci o LM. Naděje Evertonu nejsou příliš velké, ale fotbalisté tohoto týmu se jistě pokusí udělat vše, co bude v jejich silách. V nejhorší pozici je asi Chelsea, která se utká se dvěma týmy bojujícími o každý bod (je však pravda, že poslední zápas tým Josého Mourinha hraje proti Cardiffu, který už může být 11. května jasným sestupujícím).

Sázka na Everton nabízí dobrou value

Skvělým příkladem kurzů vytvořených dle „potřeby jednotlivých týmů“ je třeba zápas mezi Evertonem a Manchesterem City. Sázková kancelář Sportingbet nabízí na (domácí!) triumf Evertonu kurz 4,75. Když ale Everton hrál proti Chelsea, Liverpoolu a Arsenalu, sázkovka Sportingbet na jeho výhru nabízela kurzy 3,40 / 3,00 a 2,40. Kurz na výhru Evertonu odráží velikost potřeby jeho soupeře. Sázka na Everton tak nabízí dobrou value, jelikož kurz je nadhodnocený (je výrazně vyšší, než jaký je obvykle kurz na zápas mezi 3. a 5. týmem Premier League) a hráči Manchesteru City navíc mohou podlehnout nervozitě.

Šance na zisk titulu před víkendovými zápasy

Man City Liverpool Chelsea
50.2% 44.5% 5.3%

Jak se šance na zisk titulu mohou změnit po zápase v Evertonu?

Výsledek zápasu v Evertonu Manchester City Liverpool Chelsea
Manchester City vyhraje 79.3% 19.1% 1.6%
Remíza 36.2% 58.9% 4.9%
Everton vyhraje 5.6% 80.3% 14.1%

Pokud Manchester City zápas zvládne, jeho šance na zisk titulu bude už skoro 80 %. Pokud by zápas dopadl remízou, stal by se favoritem na zisk titulu znovu Liverpool. Pro Chelsea by pak nejlepším scénářem byla výhra Evertonu, nicméně i tak by měl tým Josého Mourinha jen malou šanci na zisk titulu (14,1 %) a šance Liverpoolu by vzrostla na 80,3 %.

ČTĚTE TAKÉ:
Příručka pro začátečníky: 3 tipy pro lepší fotbalové akumulátory

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole