Přihlášení:

3 + 13 =

Menu
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Senica SH
Super Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Basel FC
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu St. Gallen
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Luzern
Super League | 19:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kispet-Honved
NB I | 20:15 - dnes
Logo týmu Haladas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Videoton
NB I | 20:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Coritiba
Serie B | 21:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Juventude
Serie B | 21:30 - dnes
Logo týmu CRB Maceio
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Oeste
Serie B | 00:00 - zítra
Logo týmu Paysandu SC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Flamengo
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Botafogo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nagoja
J League | 11:00 - zítra
Logo týmu Hiroshima
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Olomouc
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2

Sázení na Hearthstone: Heroes of Warcraft

2. 9. 2015 18:52, upraveno: 4. 3. 2017 14:59
autor: LadyAmbientte
Hearthstone: Heroes of Warcraft je poměrně nová free-to-play (F2P) online karetní hra, která pochází od Blizzardu. Od dob svého uvedení (cca rok a půl nazpět) ušla dalekou cestu. Na počítačích a mobilních zařízeních s Androidem a iOS ji hrají miliony hráčů po celém světě, což tvůrcům kumuluje zisky v hodnotě přibližně 20 milionů dolarů měsíčně.
Vsázení na Hearthstone: Heroes of Warcraft
Hearthstone je podobný pokeru.

Původně nenápadná hra se tak stala obrovským videoherním hitem, přičemž zájem o ní Blizzard dále živí tím, že pořádá dotované turnaje. Z Hearthstone: Heroes of Warcraft se tak pomalu ale jistě stává e-sport, který nám do budoucnosti ještě hodně co ukáže. Principy hry jsou totiž velmi podobné, jako principy jiné velmi známé karetní hry, kterou není nic menšího nežli poker. Co to znamená? Že Hearthstone je taktéž dovednostní hrou, na níž se vyplatí sázet – tedy alespoň pokud o této hře alespoň něco víte.

V dnešním článku si proto prozradíme několik zásad, které vám pomohou k lepšímu sázení na Hearthstone turnaje.

Jak se Hearthstone: Heroes of Warcraft hraje?

Abyste mohli úspěšně sázet na Hearthstone: Heroes of Warcraft, musíte rozumět pravidlům hry i pravidlům, podle kterých se řídí jednotlivé turnaje.

Základem Hearthstone: Heroes of Warcraft je jeden z celkem 9 hlavních hrdinů (Priest, Mage, Warlock, Druid, Hunter, Paladin, Rogue, Shaman a Warrior). K němu přísluší jeden nebo několik herních balíčků (defaultní balík a potom balíčky, které si hráči mohou sami sestavit). Do každého zápasu nastupují dva soupeři se svým vybraným hrdinou a balíčkem. Cílem každé hry je přitom snížit zdraví nepřátelského hrdiny ze 30 na 0 bodů, což se dá provést – jak jinak – vynášením herních karet.

Ikona týmu Zlín
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Mladá Boleslav
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Hraje se na tahy. Každý z nich začíná líznutím nové karty a případným vynesením karty nebo několika karet v případě, že se to hráči hodí, a že na vynesení karty má dostatek many. Začíná se s jedním bodem many, přičemž v každém novém kole se mana obnoví a k celkové hodnotě se přidá bod navíc a to až do celkové hodnoty 10.

Herních kartiček je hromada, v zásadě se ovšem rozdělují do tří základních skupin. Do první patří všichni klasičtí bojovníci, do druhé potom obranné jednotky a nakonec do třetí kouzla a nejrůznější speciální bonusy.

Vsázení na Hearthstone: Heroes of Warcraft

Jakmile kartičku vynesete, ta splní svůj speciální účel, nebo se posadí na hrací pole, kde má vlastní útočné body a zdraví. Útočné body napovídají, kolik tato kartička v případě útoku s ní nadělí jiné kartičce poškození, zdraví vám potom napoví, kolik kartička těchto poškození snese, než z hracího pole zmizí.

A zde přichází na řadu taktizování. Při útoku na nepřátelské kartičky totiž musíte být co nejefektivnější, což v základní rovině znamená, udělit co nejvíce poškození za co nejmenší množství many a životů vlastních. Samozřejmě píšu v základní rovině, neboť Hearthstone je nesmírně komplexní hra, do níž sice promlouvá i trochu štěstí, ale jinak je založená na dovednostech. Svými principy se přitom podobá pokeru, takže se ji jen tak nenaučíte. Vyžaduje to hromadu tréninku, stejně jako poker.

ČTĚTE TAKÉ:
Sázení na e-sporty

Jak probíhají Hearthstone turnaje?

Turnaje v Hearthstone: Heroes of Warcraft obvykle probíhají následovně. Hráči jsou vyzváni, aby si do soutěže vzali tři nebo čtyři různé balíčky. Poté jsou zapsáni do pavouka, v němž bojují, až dokud nevyřadí posledního hráče (nebo nejsou sami vyřazeni). Poměrně často se v turnajích vyskytuje pravidlo, že v případě prohry hráč v turnaji neskončí úplně, ale musí se vzdát balíčku, který prohráli a ve hře pokračovat s balíčkem dalším.

Jak najít hodnotu při sázení na Hearthstone: Heroes of Warcraft?

Abyste na Hearthstone mohli úspěšně sázet, samozřejmě byste o této hře měli něco vědět. A jak jinak (lépe) to zjistit, nežli se do hry aktivně zapojit. Znalost pravidel však není všechno.

Při sázení je třeba sledovat sílu každé jedné herní třídy – některé herní třídy mají výhodu nad ostatními, někteří hráči přitom milují hrát pouze s některými hrdiny. Když si dáte dvě a dvě dohromady, je vám jasné, že dobře vsadit můžete i přes celkem omezené informace – tedy alespoň pokud jsou seznamy herních balíčků k dispozici před turnajem, případně pokud znáte samotné hráče.

Informace o Hearthstone: Heroes of Warcraft najdete na hromadě internetových stránek, takže googlete, případně sledujte streamy, které jsou v tomto e-sportovním odvětví ještě mnohem populárnější než v jakémkoliv jiném e-sportu.

Při určování vítěze je opravdu velmi důležité pochopit tuto základní dynamiku. Je všeobecně známo, že některé zápasy mohou být pro určité herní třídy nebo konkrétní herní styly mnohem obtížnější, než pro jiné. Například pokud se hráč A do turnaje přihlásí se třemi poměrně chamtivými balíčky (jako například warrior kontrol deck s mnoha kartami vynášenými až později) a bude ho čekat zápas s hráčem, který si do turnaje vzal velmi agresivně orientované herní balíčky (například Hunter rush deck či brzký Warlock), potom se dá předpokládat, že hráč A to bude mít velmi těžké. Pakliže by mezi těmito hráči neexistovaly žádné velké dovednostní rozdíly, dá se očekávat, že hráč A prohraje.

Vsázení na Hearthstone: Heroes of Warcraft

Informace o herním stylu, respektive balíčcích karet se dají získat sledováním přímých přenosů v turnajích, ale také například v oficiálních přehledech či žebříčcích.

Další užitečné informace pro sázení pak rozhodně najdete v historii odehraných turnajů. Statistiky v Hearthstone existují stejně, jako v jakémkoliv jiném sportu, takže je využijte! Jak? Pokud přijdete na to, že některý hráč opakovaně vyhrává nad jiným a pokud ani jeden z těchto hráčů stále nijak zvlášť nezměnil svou strategii, je poměrně jisté, že historie se bude opakovat a že favorit zůstane favoritem.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak najít výhodu při sázení na eSport?

Výzkum hráčů Hearthstone

Nyní se změříme na samotné hráče. V Hearthstone (podobně jako v jakémkoliv jiném e-sportu) je na samotném vrcholu profesionálních hráčů mezera v samotném talentu relativně malá, nicméně ve slávě hráčů se najdou obrovské rozdíly. Při sázení na jednotlivé zápasy by se tak hráči v žádném případě neměli nechat ovlivnit malým/velkými kurzy na některé hráče, neboť výchylka v tomto případě může být způsobena opravdu jenom oblíbeností některého hráče (tento jev je známý jako Halo efekt). Jinými slovy řečeno. Nebojte se sázet na outsidery a to klidně i na ty, kteří mají obrovské kurzy.

Při porovnávání šancí jednotlivých hráčů by přitom sázkaři měli koukat na samotné výkony hráčů a to jak ve všech zápasech, které odehráli, tak i v zápasech, které odehráli proti sobě, případně proti hráčům se stejným herním stylem či s podobnými zkušenostmi.

Stejně jako v jakémkoliv jiném sportu či e-sportu pak může být hlavní výhodou pro sázející klíčová informace, která se k vám dostane dříve, nežli k bookmakerům a ostatním sázkařům. Proto byste tuto scénu měli velmi pečlivě sledovat, což v tomto případě nebude nijak obtížné, neboť hráči Hearthstone: Heroes of Warcraft jsou mnohem sdílnější než jakýkoliv jiní sportovci. Twitterové, Facebookové a tomu podobné účty to tak rozhodně jistí!

Změny balíčků karet

Nakonec samozřejmě musíme upozornit na to, že do Hearthstone: Heroes of Warcraft poměrně často přibývají nové balíčky karet (naposledy Hearthstone: Grand Tournament), které mohou (ale nemusí) významně zamíchat se silami na bojišti. Sázkaři by tak měli sledovat také nové updaty a rozšíření, jejich dopad na hru i na jednotlivé hrdiny a balíčky.

hearthstone_grand_tournament

Sázení Hearthstone: Heroes of Warcraft – závěrečné shrnutí

Ačkoliv je Hearthstone: Heroes of Warcraft na světě už přes rok a půl, stále se jedná o velmi mladý e-sport. To znamená, že ho bookmakeři ještě nemají tolik podchycený, což by mělo znamenat hodnotnější sázkové příležitosti. Pokud vás Hearthstone baví a této hře navíc alespoň trochu rozumíte, neváhejte a jděte je najít!

A kde na Hearthstone sázet? Sázkové příležitosti na tyto esportovní zápasy v současné době vypisují téměř všechny sázkové kanceláře (alespoň co se týče velkých turnajů). Osobně se nám osvědčily sázkovky Bet365, Tipsport atd.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole