Přihlášení:
Menu
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Liberec
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Eibar
Segunda Divisió.. | 14:00 - dnes
Logo týmu Andorra CF
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Sokol Krasnoyarsk
Major Hockey Le.. | 12:00 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Logo týmu Köln
DEL | 14:00 - dnes
Logo týmu Mannheim
Logo týmu Rogle BK
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Lulea HF
Elitserien | 15:00 - dnes
Logo týmu Vaxjö Lakers HC
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Nation.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Zambie
Logo týmu Kazachstán
EURO Q | 15:00 - dnes
Logo týmu Dánsko
Logo týmu Bremerhaven
DEL | 15:15 - dnes
Logo týmu München
Logo týmu Ilves Tampere
SM Liiga | 16:00 - dnes
Logo týmu Ässät Pori
Logo týmu Ponferradina
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Mirandes
Logo týmu Zaragoza
Segunda Divisió.. | 16:15 - dnes
Logo týmu Albacete
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 16:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Extraliga | 16:30 - dnes
Logo týmu Slovan Bratislava
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
2. Bundesliga | 17:00 - dnes
Logo týmu Krefeld

6 věcí, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1

13. 3. 2015 15:00, upraveno: 22. 4. 2021 11:44
autor: vcer43
V dnešním článku se zaměříme na faktory, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1. Pokud si zvolíte správnou sázkovou strategii, můžete dosáhnout slušného zisku. Nesmíte však dělat chyby, kterých se dopouští většina sázkařů – a největší z těchto chyb je nedostatečná analýza.
6 věcí, které musíte zvážit při sázení na závody Formule 1
Změny pravidel jsou obvykle dvousečné – některým týmům pomohou a některé naopak poškodí.

1) Startovní pozice

Startovní pozice má v různých závodech různě velkou důležitost. Například pole position na okruhu v Monze garantuje danému jezdci (na základě analýzy výsledků posledních 12 závodů) výhru v 83,3 % případů, zatímco třeba na okruhu v kanadském Montrealu vyhrál jezdec startující z pole position pouze ve 33 % závodů.

Co se týče okruhů, na kterých je těžké předjíždět (například okruh v Monaku), měli byste přikládat poměrně velkou důležitost schopnostem jezdce zajet dobře kvalifikaci – dobrá startovní pozice je totiž v takovém závodě ohromnou výhodou. Naopak u okruhů, kde je předjíždění snadné (například okruh v Montrealu) získají sázkaři value spíše sázením na jezdce, kterým se kvalifikace moc nepovedla.

Pochopit důležitost startovní pozice je při sázení na závody Formule 1 naprosto zásadní. Neměli byste sázet na vítěze závodu předtím, než zanalyzujete historická data.

2) Pneumatiky

Dalším důležitým bodem je pochopení charakteristik jednotlivých typů pneumatik a toho, jak vhodné jsou (či nejsou) pro konkrétní okruhy a situace. Zvážit musíte například tyto věci:

  • Jak charakteristika trati ovlivní pneumatiky
  • Jakou má tým ohledně pneumatik strategii pro závodní víkend
  • Jakým stylem jezdí daný jezdec

Ikona týmu Admiral Vladivostok
Kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Kazaň
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Od té doby, co se firma Pirelli (opět) stala výrobcem pneumatik pro závody Formule 1, jsou obvykle pneumatiky hodně nepředvídatelné. To učinilo předjíždění (a obecně závody) více zajímavějšími. Navíc je vlivem této skutečnosti ještě důležitější, abyste správně analyzovali vlastnosti pneumatik a jejich možný vliv na vývoj závodu.

3) Počasí

Při sázení na závody Formule 1 byste vždy měli věnovat pozornost předpovědi počasí. Nemůžete sázet stejným způsobem když bude horko a když bude pršet. Když je počasí dobré a na trati je horko, počasí má jen poměrně malý vliv. Ale jakmile teplota klesne a přijde déšť, může se v závodu stát hodně věcí – vlivem kterých se může pořádně zamíchat pořadí na stupních vítězů. Rozhodně byste měli zvážit například tyto věci:

  • Jak si daný jezdec vede při špatném počasí (nováčci jsou v nevýhodě)
  • Historická data ohledně počasí (například zda na trati často prší)
  • Aktuální předpověď počasí
Čtěte
Formule 1 - Význam pole position

4) Charakteristika trati

Pochopení charakteristiky trati je pro úspěšné sázení na tento sport naprosto zásadní. Každý okruh je jiný, takže byste se tak taky měli chovat při předzávodní analýze.

Například okruh v Bahrajnu je hodně specifický a díky své charakteristice nabídne (oproti jiným okruhům) řadu nových výzev. Trať je vytvořena ze čtyř dlouhých rovin, přičemž na konci každé z nich musí jezdci prudce brzdit, což je výhodná příležitost k předjíždění. Také se zde nachází spousta středně rychlých zatáček, ve kterých je třeba mít dobrou rovnováhu auta. Trať tím pádem vyhovuje týmům s autem, které je silné na rovinách, ale zároveň je stabilní v zatáčkách.

Jakmile pochopíte charakteristiky jednotlivých tratí, budete mít mnohem větší šanci na dosažení dlouhodobého úspěchu při sázení na tento sport. Jedná se skutečně o jeden z nejdůležitějších faktorů a je opravdu nepochopitelné, že většina sázkařů se vůbec neobtěžuje tím, vzít tento faktor v potaz. Nebuďte jako oni!

5) Týmová strategie

Týmová strategie je v závodech Formule 1 naprosto zásadní, takže sázkaři by si měli dávat pozor na to, kdo ovlivňuje to, co se bude dít na trati.

Týmy se vždy snaží získat výhodu nad soupeři například skrze lepší taktiku ohledně pneumatik, nastavení auta nebo taktických zastávek v boxech. Nesmíte však zapomínat na to, že „shora“ často přijde nějaký týmový příkaz, který přímo ovlivní výsledek závodu – vedení týmu například jednomu z jezdců nařídí, aby před sebe pustil svého týmového kolegu. Tento jev není ve Formuli 1 vůbec neobvyklý.

Proto musíte věnovat pozornost postavení daných jezdců na žebříčku a zároveň mít přehled o pořadí týmů v Poháru konstruktérů. Díky tomu budete schopní správně odhadnout, jaká asi bude týmová strategie v nadcházejícím závodě. Před začátkem ročníku pak musíte mít jasno v tom, kdo je týmová jednička.

6) Změny v pravidlech

Pro úspěšné sázení na Formuli 1 je samozřejmě velice důležitá také znalost aktuálních pravidel soutěže. FIA neustále mění různá pravidla ve snaze učinit tento sport zajímavějším. Změny pravidel jsou obvykle dvousečné – některým týmům pomohou a některé naopak poškodí. Rozhodně se tedy jedná o faktor, kterému by sázkaři měli věnovat pozornost.

Čtěte
Strategie sázení na F1

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search