4. 5. 2024 23:22, upraveno: 6. 5. 2024 21:36

blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 3.0003000 + 500500 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 600600 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Fotbalisté Anglie budou jedním z hlavních favoritů letošního evropského šampionátu a určitě by rádi přinejmenším zopakovali úspěšné tažení z posledního setkání nejlepších celků starého kontinentu, kde se probojovali až do finále, v němž jim chyběl opravdu malý krůček a trocha štěstí, aby vystoupali až na zlatý stupínek.
Představení reprezentace Anglie - obhájce stříbrných medailí z posledního Eura je favorit své skupiny a kanidát na zisk titulu mistra Evropy!

Osudové penaltové rozstřely a stříbro z posledního evropského šampionátu!

V Itálii roku 1968 se Angličané poprvé v historii postavili díky třetí příčce na stupně vítězů a dalšího pódiového umístění v rámci mistrovství Evropy se pak dočkali až v roce 1996 na domácím šampionátu, kde s přehledem vyhráli svoji skupinu a ve čtvrtfinále si následně poradili po dramatickém vývoji se Španělskem, které vyřadili po bezbrankové základní hrací době a nastavení nakonec až v penaltovém rozstřelu. Reprezentaci Albionu zastavilo na cestě do finále až nakonec vítězné Německo a znovu díky nerozhodném výsledku 1:1 po devadesáti minutách i půlhodinovém prodloužení musely o jejich osudu rozhodnout až pokutové kopy. V nich až v šesté sérii selhal nynější kouč Anglie Gareth Southgate a přenechal tak proti své vůli soupeři finálovou účast s reprezentací České republiky.

Na mistrovství Evropy v roce 2004, kde se naše národní mužstvo blýsklo bronzovými medailemi, postoupil aktuálně čtvrtý celek žebříčku FIFA bez větších problémů mezi osm nejlepších z druhé pozice společně s vítězem základní skupiny D Francií, která jako jediná dokázala Angličany v úvodní fázi turnaje pokořit. Ve čtvrtfinále ovšem narazila reprezentace Albionu na Portugalsko, jež po nerozhodném výsledku po devadesáti minutách i půlhodinovém prodloužení zachovalo pevnější nervy při rozhodujících střelbách ze značky pokutového kopu a nakonec se prokousalo až do finále.

Na evropský šampionát v roce 2008, o jehož pořadatelství se podělilo Švýcarsko s Rakouskem, se Anglie nekvalifikovala a o čtyři roky později na Ukrajině a v Polsku, kde se probojovala do vyřazovací fáze společně s reprezentací galského kohouta, s níž si pouze prohodili postupová místa v základní skupině, se jí rovněž nepodařilo proklouznout mezi čtyři nejlepší celky turnaje. Tentokrát se čtvrtfinálovým katem Anglie stali fotbalisté Itálie, kteří byli po bezbrankové základní hrací době znovu úspěšnější v penaltovém rozstřelu.

Na posledním Euru v roce 2020, jež se uskutečnilo z důvodu pandemie Covid-19 až v roce 2021 a navíc poprvé v historii napříč několika evropskými stadiony, zaznamenalo anglické národní mužstvo historicky největší úspěch v rámci evropských šampionátů. Po přesvědčivém postupu z první příčky základní skupiny, v níž se Angličané utkali i s Českem a body ztratili pouze po bezbrankové remíze v druhém utkání základní skupiny se Skotskem, zdolal Albion nejdříve v osmifinále 2:0 Německo a ve čtvrtfinále pak jednoznačně 4:0 národní mužstvo Ukrajiny. V semifinálovém souboji s Dánskem se Angličané na postup řádně nadřeli, ale Harry Kane je nakonec poslal brankou v prodloužení do vytouženého finále s Itálií. Ta nejdříve srovnala v druhé půli stav na 1:1, aby po bezbrankovém půlhodinovém prodloužení znovu zachovala pevnější nervy v penaltovém rozstřelu a stala se tak podruhé v historii šampiónem starého kontinentu.

Bezproblémová kvalifikace a překvapivý propadák v Lize národů!

Čtěte
Francie je jedním z největších kandidátů na zisk trofeje určené pro letošního mistra Evropy!
Anglické národní mužstvo postoupilo na letošní evropský šampionát poměrně snadno, když v osmi kvalifikačních duelech nepoznalo pocit porážky a ovládlo skupinu C s luxusním šestibodovým náskokem před nakonec druhou Itálií, s níž Angličané v obou střetnutích zvítězili. Nepostupovou třetí příčku obsadila nakonec Ukrajina, která dokázala uhrát stejně jako nakonec v tabulce čtvrtá Severní Makedonie s reprezentací Albionu alespoň bod díky domácí remíze 1:1, ale na turnaj pořádaný v deseti německých městech se nakonec úspěšně prokousala prostřednictvím dvoukolové baráže.

Finalista z posledního Eura 2020 naopak doslova vyhořel v letošní sezóně Ligy národů A, v níž jako jediný celek třetí skupiny, kterou ovládli soupeři z kvalifikace Italové, nedokázala ani v jednom z šesti utkání naplno bodovat. V závěrečném duelu a navíc v přímém souboji o udržení sice sedm minut před vypršením devadesáté minuty poslal ve Wembley před téměř osmdesáti tisíci diváky domácí do vedení Harry Kane, ale soupeř dokázal o čtyři minuty později srovnat na konečných 3:3 a poslal tak Angličany v nejmladší mezinárodní evropské fotbalové soutěži překvapivě o úroveň níže.

Důkladná příprava s věhlasnými soupeři!

Během reprezentační přestávky, v níž ještě dvanáct reprezentací starého kontinentu bojovalo o účast na letošním Euru prostřednictvím baráže, sehráli Angličané na svém národním stadionu ve Wembley dvě přátelská utkání s velmi atraktivními soupeři. V prvním z nich se utkali s Brazílií, jíž stačila k vítězství jediná branka mladého útočníka Palmeiras Endrick, který se brzy stane hráčem slavného Realu Madrid a má před sebou zřejmě hvězdnou budoucnost. Ve druhém přípravném duelu s Belgií zachraňoval Albion alespoň remízu 2:2 v páté minutě nastavení brankou Jude Bellinghama.

Formu anglické reprezentace prověří krátce před startem evropského šampionátu dva neúspěšné národní celky z kvalifikační baráže, jimž vystavila stopku Ukrajina. Finalista loňského Eura z roku 2020 nejprve poměří síly v St. James´ Parku, tedy na stadionu Newcastlu United, s Bosnou a Hercegovinou a v generálce se pak střetne znovu ve Wembley s Islandem, jenž byl jen malinký krůček od historicky druhého postupu na letošní šampionát.

Příznivý los pro jednoho z favoritů turnaje!

Mistři světa z roku 1966 budou ubytováni v nádherném středisku Golfresort Weimarer Land v necelém sedmitisícovém městě Blankenhain. Ke svému premiérovému utkání úvodní fáze turnaje pocestují Angličané do Gelsenkirchenu a vyzvou na stadionu Schalke 04 druhého postupujícího z kvalifikační skupiny G Srbsko. O čtyři dny později sehrají Angličané svůj druhý zápas ve své základní skupině C na Waldstadionu ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se střetnou s Dánskem, které obhajuje bronzové medaile z loňského Eura. Kolín nad Rýnem pak uvidí závěrečný skupinový duel reprezentace Albionu, v němž poměří síly se Slovinskem, tedy s druhým postupujícím ze skupiny H.

Mužstvo složené zejména z hráčů působících v Premier League!

V září 2016 se stal hlavním koučem anglické fotbalové reprezentace bývalý vynikající obránce Crystal Palace, Aston Villy či Middlesbrough Gareth Southgate, jenž dovedl Angličany do finále posledního mistrovství Evropy a rovněž mezi osm nejlepších celků světového šampionátu v roce 2022 pořádaného Katarem. Třiapadesátiletý rodák z Watfordu bude mít k dispozici celou plejádu vynikajících hráčů v drtivé většině z celků hrajících v nejvyšší domácí soutěži.

Kapitánem anglického fotbalového celku je třicetiletý Harry Kane, s dvaašedesáti reprezentačními brankami historicky nejlepší střelec Albionu. Rodák z Londýna přestoupil po jedenácti sezónách z Tottenhamu Hotspur do historicky nejlepšího německého velkoklubu Bayernu Mnichov a hned ve své premiérové sezóně ovládne téměř jistě tabulku bundesligových střelců. S osmi přesnými zásahy nejlepší kvalifikační střelec Anglie bude na letošním Euru zcela jistě pravidelně figurovat v zahajovací sestavě.

Čtěte
Velezkušení Chorvaté se na letošním Euru pokusí navázat na úspěch z MS v Kataru!

Dalším útočným esem fotbalové reprezentace Anglie bude bezesporu teprve dvacetiletý Jude Bellingham, jenž aktuálně obléká dres několikanásobného španělského mistra Realu Madrid. Bývalý hráč Borusie Dortmund, jenž rozhodl brankou na 3:2 v samotném závěru základní hrací doby poslední El Clásico se rovněž prosadil v březnovém přípravném utkání ve Wembley s Belgií a jeho přesná trefa z páté minuty nastavení nakonec znamenala remízu 2:2.

Bukayo Saka z londýnského Arsenalu a Phil Foden z Manchesteru City hrají v letošní sezóně ve vynikající formě a oba jmenovaní dostanou zcela jistě několik příležitostí naskočit do hry od úvodního hvizdu či v průběhu utkání. Oba ofenzivně ladění mladíci budou podporovat útočné snažení anglické reprezentace a obranám soupeřů hrozit z křídelních prostorů.

Jedinou minutu nechyběl v kvalifikačních bojích vytáhlý stoper Manchesteru United Harry Maguire a lze předpokládat, že tento zkušený jedenatřicetiletý rodák ze Sheffieldu a autor sedmi reprezentačních branek, jenž byl za svoje výkony v minulosti několikrát možná neprávem kritizován novináři či fanoušky, dostane i na tomto evropském šampionátu důvěru trenéra Southgatea s bude tedy s největší pravděpodobností pravidelně nastupovat v základní sestavě Albionu.

Horký kandidát na zlaté medaile!

Anglie je jedním z horkých favoritů letošního Eura na ty nejvyšší příčky a málokdo tedy pochybuje o jejich postupu do vyřazovacích bojů. Největším konkurentem svěřenců trenéra Southgatea v základní skupině C budou zřejmé Dánové, nicméně ani ti nedosahují kvalit obhájců stříbrných medailí z posledního šampionátu a Albion by tedy měl v úvodní fázi dominovat, tedy postoupit do osmifinále z první příčky.

Angličané mají právem ty nejvyšší cíle a v jejich silách je zcela určitě postup mezi čtyři nejlepší celky turnaje, tedy znovu bojovat o medaile. Při troše potřebného štěstí mohou pro svoji zemi získat premiérový titul mistrů Evropy!

Vypsané kurzy EURO

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!