Přihlášení:
Menu
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - zítra
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - zítra
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Srbsko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Anglie
Náš tip:
2
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 15:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - dnes
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chorvatsko
EURO | 15:00 - 19. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Německo
EURO | 18:00 - 19. 06.
Logo týmu Maďarsko
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Marinos
J League | 09:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kalju Nomme JK
Meistriliiga | 11:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 11:00 - dnes
Logo týmu Flora Paide
Logo týmu Hiroshima
J League | 11:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Sapporo

Jak hodnotit gólmany, kteří do NHL přicházejí z nižší ligy?

17. 12. 2021 16:59, upraveno: 23. 6. 2022 09:57
autor: OnlyValue

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 1.0001000 - Získat
blankFortuna 6.0006000 + 600600 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Několikrát za sezónu v NHL nastoupí tým s brankářem z nižší ligy, který se v NHL objevuje poprvé – nebo alespoň jednou z prvních sezón. Pro sázkaře je to skutečná výzva. Často se předpokládá, že tito brankáři budou bojovat. Pokud sázkař věří, že brankář má větší šanci na dobrý výkon než veřejnost, pak je tu šance na pěkné zhodnocení. To znamená, že pro sázkaře je důležité umět tyto nezkušené brankáře efektivně vyhodnotit. Zde je šest faktorů, které je třeba při hodnocení nových brankářů v NHL zvážit:
golmani-ahl-nhl
Získejte informace o tom, jak hodnotit gólmany, kteří jsou v NHL noví.

Jak jsou staří?

Brankářská kariéra na úrovni NHL není hrou pro mladíky. Všem brankářům, kromě těch nejunikátnějších, trvá dlouho, než se vyvinou a vyzrají natolik, aby byli připraveni na náročné podmínky NHL – mnohem déle než na jakémkoli jiném postu. Pokud tedy brankář debutuje v NHL rok nebo dva po svém draftu, je třeba být skeptický. Neříkám, že mladý brankář nemůže být úspěšný. Jen říkám, že se to nestává příliš často. Když už se tedy s mladým brankářem hraje, je třeba se ujistit, že se tak děje z dobrého důvodu a že je ten kluk připraven hrát a podávat výkony na vysoké úrovni. Mladý brankář je pro sázkaře spíše důvod k obavám.

Kde hráli a hrají?

NHL je pro každého hráče velkým krokem vzhůru. Než začnete hráče skutečně hodnotit, musíte vědět, kde doposud hráli. Existují zde čtyři základní možnosti. Mohli působit v AHL – nižší lize nejvyšší úrovně. To je nejideálnější a nejsnáze hodnotitelná varianta. Mohli působit v nižší nižší lize, například v ECHL. To nemusí být nutně špatně – někdy týmy rozprostřou své nejlepší perspektivní brankáře mezi své druholigové kluby, aby dostali maximum herního času. Mohli přijít přímo z juniorského nebo univerzitního hokeje. Jak už jsem řekl, je to téměř vždy důvod k obavám. A konečně, mohli hrát v profesionální lize v Evropě. Tam je výhodou, že hráli proti soupeřům na profesionální úrovni. Na mnoha místech je tato soutěž jen o malý stupínek nižší než NHL. Problémem však je, že přechod z Evropy do NHL se pro mnoho brankářů často ukázal jako obtížný – alespoň z krátkodobého hlediska.

Čtěte
Sázení na NHL podle gólového rozdílu

Jak hráli?

Jakmile se podíváte na to, kde hráli, musíte samozřejmě zvážit, jak hráli. Zde se nesmíte nechat příliš zaslepit čísly – statistiky v nižší lize se do NHL nepromítnou. Jsou však dvě věci, na které se opravdu rád zaměřuji – progres a relativní výkonnost. Pokrokem myslím to, že chci vidět, že se brankář zlepšuje jako hráč. Dostává více herního času? To ukazuje, že získává důvěru trenérů. Zlepšuje se jeho procentuální úspěšnost zákroků? To je jedno z lepších jednoduchých měřítek toho, jak dobře hráč hraje – mnohem lepší než průměr inkasovaných branek. Relativní výkonností myslím to, že chci vidět, jak si brankář stojí v porovnání se zbytkem ligy, ve které působí. Pokud brankář nepatří mezi elitní gólmany všude, kde působí, pak by bylo trošku mimo předpokládat, že bude v NHL v tuto chvíli silný. Zde je však důležité, abyste se nenechali rozptylovat statistikami, jako jsou vítězství, které jsou mimo kontrolu brankáře. I ten nejlepší brankář na světě prohraje spoustu zápasů, pokud je tým před ním mizerný.

Jaká je jejich budoucnost s týmem?

Když pochopíte, zda se na brankáře pohlíží jako na budoucnost klubu, nebo jen jako na další těleso v systému, můžete získat přehled o tom, co se od něj může očekávat. Pokud se od něj očekává, že bude v budoucnu hvězdou týmu, pak je nepravděpodobné, že by ho tým uspěchal nebo ho postavil do pozice, kde se mu nebude dařit, pokud to nebude nutné. Méně perspektivní hráč pravděpodobně nebude chráněn zdaleka tolik. Humbuk kolem perspektivního hráče bude mít také vliv na vnímání veřejnosti – veřejnost bude mnohem raději sázet na jedničku draftu než na hráče, o kterém nikdy neslyšela.

Čtěte
Dvě unikátní sázkařské strategie na NHL

Proč byli povoláni právě teď?

Někdy je mladý brankář povolán proto, že mu tým chce dát příležitost vyzkoušet si úroveň NHL a že chce lépe poznat, co v něm je. Jindy ho povolá proto, že nemají jinou možnost kvůli zraněním. Šance, že brankář bude připraven zazářit, je mnohem větší v prvním případě než v tom druhém. Mezi další faktory, které je zde třeba zvážit, patří to, jak dlouho bude pravděpodobně ve velkém týmu působit a zda je potřeba, aby hrál, nebo jen zaskakoval. Také je třeba se podívat na to, jak se daří týmu. Pokud je tým uprostřed boje o play-off, pak bude tlak na hráče intenzivnější a bude se od něj očekávat více, než když se týmu nedaří a teprve hledí do budoucnosti.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search