Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bayern München
Bundesliga | 18:30 - zítra
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Mainz
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Slavia Praha
Pohár | 18:00 - 28. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Newcastle
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Graz
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Metz
Ligue 1 | 21:00 - dnes
Logo týmu Lyon
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Teplice
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Aston Villa
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Nottingham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brighton
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Everton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu New Jersey
NHL | 20:07 - zítra
Logo týmu Montreal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cagliari
Serie A | 15:00 - 25. 02.
Logo týmu Napoli
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 17:30 - 25. 02.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Marseille Ol.
Ligue 1 | 20:45 - 25. 02.
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
1
1X2

Jak hodnotit gólmany, kteří do NHL přicházejí z nižší ligy?

17. 12. 2021 16:59, upraveno: 23. 6. 2022 09:57
autor: OnlyValue

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 300300 Získat
blankBetano 3.0003000 + 300300 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Několikrát za sezónu v NHL nastoupí tým s brankářem z nižší ligy, který se v NHL objevuje poprvé – nebo alespoň jednou z prvních sezón. Pro sázkaře je to skutečná výzva. Často se předpokládá, že tito brankáři budou bojovat. Pokud sázkař věří, že brankář má větší šanci na dobrý výkon než veřejnost, pak je tu šance na pěkné zhodnocení. To znamená, že pro sázkaře je důležité umět tyto nezkušené brankáře efektivně vyhodnotit. Zde je šest faktorů, které je třeba při hodnocení nových brankářů v NHL zvážit:
golmani-ahl-nhl
Získejte informace o tom, jak hodnotit gólmany, kteří jsou v NHL noví.

Jak jsou staří?

Brankářská kariéra na úrovni NHL není hrou pro mladíky. Všem brankářům, kromě těch nejunikátnějších, trvá dlouho, než se vyvinou a vyzrají natolik, aby byli připraveni na náročné podmínky NHL – mnohem déle než na jakémkoli jiném postu. Pokud tedy brankář debutuje v NHL rok nebo dva po svém draftu, je třeba být skeptický. Neříkám, že mladý brankář nemůže být úspěšný. Jen říkám, že se to nestává příliš často. Když už se tedy s mladým brankářem hraje, je třeba se ujistit, že se tak děje z dobrého důvodu a že je ten kluk připraven hrát a podávat výkony na vysoké úrovni. Mladý brankář je pro sázkaře spíše důvod k obavám.

Kde hráli a hrají?

NHL je pro každého hráče velkým krokem vzhůru. Než začnete hráče skutečně hodnotit, musíte vědět, kde doposud hráli. Existují zde čtyři základní možnosti. Mohli působit v AHL – nižší lize nejvyšší úrovně. To je nejideálnější a nejsnáze hodnotitelná varianta. Mohli působit v nižší nižší lize, například v ECHL. To nemusí být nutně špatně – někdy týmy rozprostřou své nejlepší perspektivní brankáře mezi své druholigové kluby, aby dostali maximum herního času. Mohli přijít přímo z juniorského nebo univerzitního hokeje. Jak už jsem řekl, je to téměř vždy důvod k obavám. A konečně, mohli hrát v profesionální lize v Evropě. Tam je výhodou, že hráli proti soupeřům na profesionální úrovni. Na mnoha místech je tato soutěž jen o malý stupínek nižší než NHL. Problémem však je, že přechod z Evropy do NHL se pro mnoho brankářů často ukázal jako obtížný – alespoň z krátkodobého hlediska.

Čtěte
Sázení na NHL podle gólového rozdílu

Jak hráli?

Jakmile se podíváte na to, kde hráli, musíte samozřejmě zvážit, jak hráli. Zde se nesmíte nechat příliš zaslepit čísly – statistiky v nižší lize se do NHL nepromítnou. Jsou však dvě věci, na které se opravdu rád zaměřuji – progres a relativní výkonnost. Pokrokem myslím to, že chci vidět, že se brankář zlepšuje jako hráč. Dostává více herního času? To ukazuje, že získává důvěru trenérů. Zlepšuje se jeho procentuální úspěšnost zákroků? To je jedno z lepších jednoduchých měřítek toho, jak dobře hráč hraje – mnohem lepší než průměr inkasovaných branek. Relativní výkonností myslím to, že chci vidět, jak si brankář stojí v porovnání se zbytkem ligy, ve které působí. Pokud brankář nepatří mezi elitní gólmany všude, kde působí, pak by bylo trošku mimo předpokládat, že bude v NHL v tuto chvíli silný. Zde je však důležité, abyste se nenechali rozptylovat statistikami, jako jsou vítězství, které jsou mimo kontrolu brankáře. I ten nejlepší brankář na světě prohraje spoustu zápasů, pokud je tým před ním mizerný.

Jaká je jejich budoucnost s týmem?

Když pochopíte, zda se na brankáře pohlíží jako na budoucnost klubu, nebo jen jako na další těleso v systému, můžete získat přehled o tom, co se od něj může očekávat. Pokud se od něj očekává, že bude v budoucnu hvězdou týmu, pak je nepravděpodobné, že by ho tým uspěchal nebo ho postavil do pozice, kde se mu nebude dařit, pokud to nebude nutné. Méně perspektivní hráč pravděpodobně nebude chráněn zdaleka tolik. Humbuk kolem perspektivního hráče bude mít také vliv na vnímání veřejnosti – veřejnost bude mnohem raději sázet na jedničku draftu než na hráče, o kterém nikdy neslyšela.

Čtěte
Dvě unikátní sázkařské strategie na NHL

Proč byli povoláni právě teď?

Někdy je mladý brankář povolán proto, že mu tým chce dát příležitost vyzkoušet si úroveň NHL a že chce lépe poznat, co v něm je. Jindy ho povolá proto, že nemají jinou možnost kvůli zraněním. Šance, že brankář bude připraven zazářit, je mnohem větší v prvním případě než v tom druhém. Mezi další faktory, které je zde třeba zvážit, patří to, jak dlouho bude pravděpodobně ve velkém týmu působit a zda je potřeba, aby hrál, nebo jen zaskakoval. Také je třeba se podívat na to, jak se daří týmu. Pokud je tým uprostřed boje o play-off, pak bude tlak na hráče intenzivnější a bude se od něj očekávat více, než když se týmu nedaří a teprve hledí do budoucnosti.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search