Přihlášení:
Menu
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 18:30 - zítra
Logo týmu Bayern München
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Brighton
Premier League | 18:30 - zítra
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Getafe
La Liga | 21:00 - zítra
Logo týmu Real Madrid
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 18:00 - zítra
Logo týmu Juventus
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 16:00 - zítra
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Newcastle
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Brentford
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Burgos Real
Segunda Divisió.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Alavés
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Barcelona FC
La Liga | 21:00 - 09. 10.
Logo týmu Celta Vigo
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Delfin Manta
Primera A | 02:00 - zítra
Logo týmu LDU de Quito
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 02:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Marinos
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Gamba
Logo týmu Vissel Kobe
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Hiroshima
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Nagoja
Logo týmu Kawasaki F.
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Shimizu
Logo týmu Jubilo
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Kashima
Logo týmu Sapporo
J League | 07:00 - zítra
Logo týmu Fukuoka
Logo týmu Urawa
J League | 08:00 - zítra
Logo týmu Sagan Tosu

Jak sázet na MMA

9. 2. 2021 09:13, upraveno: 25. 3. 2021 11:30
autor: zich
MMA se stává stále oblíbenějším sportem. Není proto divu, že je o něj stále větší zájem také ze strany sázkařů. V tomto článku si velice důkladně probereme základy toho, jak můžete na MMA úspěšně sázet. Věříme, že vám článek pomůže v tom, aby se vaše tickety zelenaly téměř při každém zápase.
Jak sázet na MMA
Na co si dát pozor při sázení na MMA

Úvod – co to je MMA

MMA je anglická zkratka slovního spojení Mixed Martial Arts. V České republice se pak vžil název smíšená bojová umění. Tento sport byl dlouhou dobu bez povšimnutí. Devadesátá léta minulého století ale zajistila tomuto velmi dynamicky se vyvíjejícímu sportu velký boom. To s sebou přineslo zájem sponzorů, vzniklo nespočet organizací, které pořádají galavečery věnované právě MMA. To logicky vyústilo také ve velký zájem sázkařů, které tyto zápasy nenechávají chladnými.

Ačkoli se nezasvěcenému divákovi může zdát, že souboje v kleci nemají žádná pravidla, opak je pravdou. MMA samozřejmě pravidla má. V rámci soubojů můžete používat pěsti, kopy, lokty nebo si můžete soupeře přidržet. To vše je povoleno. Navíc proti sobě často nastupují fighteři s různými styly boje. To otevírá celou řadu možných strategií a také mnohdy zajímavé sázkařské příležitosti.

Jak sázet na MMA

Joanna Jedrejczryk | zdroj: refresher.cz

Proč sázet na MMA

Ono, sázení na MMA má také celou řadu výhod. Bojují mezi sebou jednotlivci, není potřeba se tedy spoléhat na výkon celého týmu, jako je tomu u hokeje, fotbalu a dalších kolektivních sportů. Prakticky je tak sázení na tento sport kombinací variabilit výkonu, trenérského týmu, přípravy a statistických dat z minulosti. I z tohoto důvodu je každá informace, kterou najdete a důkladně zařadíte do celku nesmírně důležitá. I zdánlivě bezvýznamná informace vám může ve finále mnohé prozradit.

Čtěte
Kde sledovat MMA zápasy živě

Pochopte pravidla

Ačkoli se to může zdát na první pohled nesouvisející, opak je pravdou. Abyste mohli skutečně úspěšně sázet na MMA, je potřeba znát pravidla. Otevře vám to celou paletu možných sázek na různé události, které se během zápasu mohou stát. Základem je, že jedno kolo trvá pět minut. Zápasy jsou pak vypsány na tři nebo pět kol. Na tři kola bývají „běžné zápasy“. Na pět kol jsou pak vypsány „titulové zápasy“. Běžný zápas může fighterovi přinést posun v žebříčku a také určitý věhlas. Titulový zápas ho v případě výhry odmění pásem té či oné organizace, pod kterou bojuje.

Zápas pak může skončit hned několika způsoby. U diváků tím nejoblíbenějším je samozřejmě knockout. Jeden z fighterů toho druhého prostě složí, diváci bouří a vítěz si užívá atmosféry. Druhou možností je tzv. technický knockout. V tuto chvíli dojde k přerušení boje ze strany rozhodčího (zpravidla proto, aby chránil zdraví poraženého bojovníka). Třetí možností je výhra na body, kdy bodoví rozhodčí udělují jednotlivým bojovníkům body dle toho, co v jednotlivých kolech předvedli. Tomu se budeme věnovat později. Další možností je výhry v případě, že se soupeř vzdá. Zápasnici k tomu využívají různých prostředků – například tzv. „uškrcení“. Poražený uzná, že z této pozice se nemá možnost dostat a třemi poklepáními dává najevo, že se vzdává. Poslední možností je výhra po diskvalifikaci soupeře, ta ale nikdo příliš netěší. A už vůbec ne diskvalifikovaného borce.

Jak sázet na MMA

Zápas v UFC | zdroj: npr.org

Celý boj probíhá v kleci s osm rohy (oktagonu, kleci…). Tato klec má rozměry 30 stop na délku a šest stop na výšku. V řeči metrického systému se jedná o 9,14 metru na délku a 1,83 metru na výšku. Organizace se ale samozřejmě mohou rozhodnout klec upravit podle potřeby, zpravidla se tak ale neděje. Fighteři jsou pak rozděleni podle pohlaví na mužskou a ženskou divizi. V jednotlivých divizích pak jsou také různé váhové kategorie.

Jaké sázky jsou dostupné

Sázet můžete samozřejmě na různé události. Tou hlavní je bezesporu tzv. money line. To znamená, že vsázíte na konkrétního vítěze souboje. Druhou možností jsou pak sázky na počet kol. Zpravidla se ale sází na to, zda zápas dojde do třetího případně pátého kola nebo ne. K tomu, abyste se mohli opravdu dobře rozhodnout, na koho vsadit, musíte mít fightery trošku nastudované. Co je tedy dobré před zápasem sledovat?

Čtěte
Bonusy sázkových kanceláří

Styly boje

Abyste se mohli dobře rozhodnout, na koho vsadit money line, je důležité znát styly boje fighterů, kteří proti sobě nastoupí. Díky tomu, že v MMA se skloubí hned několik bojových stylů a umění, může proti sobě například nastoupil boxer a kickboxer. Setkat se můžete s takewondem nebo Jiu-Jitsu. Možností je nespočet, a proto je důležité si o bojovnících něco zjistit, než na ně vsadíte. Může vás to ušetřit od prohraného ticketu. Každý styl je totiž jedinečný, prakticky to znamená, že můžete dopředu odhadovat, zda bude zápas dlouhý nebo spíše skončí rychlejším knocoutem atd.

Jak sázet na MMA

Conor McGregor | zdroj: mmagym.cz

Statistiky vládnou světu

Statistika nuda je, má však cenné údaje. Písnička ze známé české pohádky v sobě ale ukrývá velkou pravdu. Než vsadíte na nějakého fightera, rozhodně stojí za to si zjistit jeho zápasovou minulost. Kolik výher či proher má za sebou a také jejich pořadí v žebříčku. Může to pro vás znamenat nějaký přehled o tom, jak si daný zápasník vede a jakou má šanci proti svému soupeři.

Vedle těchto „základních“ statistických dat můžete začít zkoumat také další, již více konkrétní data. Ta se mohou skládat z přesnosti úderů, počtu povalení protivníka a dalších statistik. Tato data vám poskytnou po důkladné analýze ještě přesnější předpovědi, jak asi zápas dopadne. Přesto je třeba stále počítat také s dílem náhody, který se v rámci sázkařských aktivit projevuje více než často.

Strategie sázení nejen u MMA

Pokud sázíte na MMA, provádíte různé strategické a výsledkové analýzy, jde vám především o to sázením vydělat, mít zisk. To tedy přináší další úskalí. Například, nevyplatí se úplně sázet na favorita, u kterého je 95% šance na výhru. Řeknete si proč, vždyť je to jasná výhra. Právě proto zde bude velmi nízký kurz, žádná výhoda proti bookmakerovi, a tudíž minimální zisk. To ovšem platí všeobecně u každého sázení, ne pouze u MMA.

Jak sázet na MMA

Souboj v rámci Oktagonu | refresher.cz

Dále se rozhodně nevyplatí sázet na každou událost galavečera. Za prvé proto, že mimo hlavní kartu jsou zpravidla nezkušení zápasníci, kde se dá velmi těžko na základě dat cokoli předpovědět. Proto si vybírejte zápasy, ke kterým je k dispozici dostatek dat a u kterých si myslíte, že byste mohli mít značnou výhodu oproti bookmakerovi.

Příprava vám mnohé prozradí

MMA zápasení není fotbal nebo hokej. Bojovníci si do klece v rámci zápasu nestoupnou každý třetí den. Na galavečer se připravují dlouhé měsíce. Proto je dobré sledovat průběh přípravy, najít si informace o tom, jak příprava probíhá atd. Díky tomu si můžete udělat obrázek, jak se daný fighter připravuje a kolik úsilí zápasu věnuje. Laxní příprava totiž zpravidla vyústí v prohraný zápas, který pro vás může znamenat ztrátu. V rámci těchto analýz je vhodné zjišťovat informace o sparing partnerech a trenérech. I to vám je schopné zajistit kvalitní vstupní informace před tím, než provede sázku na konkrétní souboj.

Místo konání

Ačkoli si řeknete, že se jedná o profesionální zápasníky, i oni se musejí vypořádávat s přesuny v rámci časových pásem, ale také s jiným celkovým prostředím. Velký vliv mohou mít exotické destinace, kde je jiná vlhkost vzduchu, nadmořská výška a další aspekty, které mohou prověřit zápasníkovu fyzickou přípravu.

Jak sázet na MMA

Karlos Vémola | zdroj: zapaseni.cz

Překonané hmotnosti

Pokud se chcete sázení na bojové sporty věnovat skutečně profesionálně, musíte brát v úvahu, v jakých váhových kategoriích zápasník bojuje. Často musí fighter o nějakou váhu přijít nebo ji naopak nabrat. To je obrovská zátěž na organizmus, která se může v kleci projevit. Je proto důležité sledovat také tyto aspekty, abyste měli opravdu komplexní informace.

Myslete také na zranění, která bojovníci v minulosti měli. Především ta vážnější se zpravidla nezahojí úplně a mohou fightera zlobit i během zápasu. Na to je potřeba myslet, protože například po vážném zranění nohy vám úplně nebude vyhovovat boj na zemi apod. I toto jsou další data. Každá informace, kterou o bojovníkovi získáte je velice cenná. Když pak data dáte dohromady, můžete mít zajímavé informace, které využijete proti bookmakerovi.

Čtěte také: Jak sázet na zápasy těžkých vah?

Hlídejte kurzy

Protože se sázky na MMA stávají stále oblíbenější, je velice důležité hlídat si kurzy napříč sázkovými kancelářemi. Rozdíl mezi kurzy totiž může být poměrně značný, a to i v případě, že sázíte na jasného favorita. Projděte si proto nabídku kurzových sázek a vybírejte tu, která má nejvyšší hodnotu. Můžete si tak navýšit výhru, a to poměrně znatelně.

Čtěte také: Nízký kurz nemusí znamenat jasnou výhru

Čtěte
Jak sázet na titulové zápasy v MMA
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. 12.2.2021 11:44

    Upřímně musím napsat, že článek nic moc.. Všeobecné informace platné pro každý sport, čekal bych spíš nějakou analýzu statistik, pravděpodobností způsobu ukončení dle statistik atd.. něco jako: Pokud součet jejich zápasů je tolik a tolik a celkem X jejich zápasů skončilo na body, je šance na body XYZ procent atd.. ale JAK SÁZET NA MMA se z toho článku člověk určitě nedozví.

    Odpověď

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search