Přihlášení:
Menu
Logo týmu Rusko
EURO | 21:00 - dnes
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Finsko
EURO | 21:00 - dnes
Logo týmu Belgie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Ukrajina
EURO | 18:00 - dnes
Logo týmu Rakousko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Sligo Rovers
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Drogheda United
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Dundalk FC
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Chorvatsko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Skotsko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
EURO | 18:00 - 23. 06.
Logo týmu Polsko
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 16:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 16:00 - dnes
Logo týmu Tulevik Viljandi
Logo týmu Makedonie
EURO | 18:00 - dnes
Logo týmu Nizozemí
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Finn Harps
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Uruguay
Copa America | 23:00 - dnes
Logo týmu Chile
Logo týmu Argentina
Copa America | 02:00 - zítra
Logo týmu Paraguay
Logo týmu Folgore
Champions Leagu.. | 20:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Thorshavn HB
Champions Leagu.. | 20:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Česko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Anglie

Jak si vybrat, na jaký sport sázet?

12. 5. 2021 17:26, upraveno: 13. 5. 2021 10:32
autor: OnlyValue
Jako vášnivý sportovní fanoušek si myslím, že sledování sportu je to nejlepší. Nic mi nepřináší větší radost, než sedět na gauči a sledovat, jak moje oblíbené týmy bojují s divizními rivaly a soupeři. Tedy alespoň dokud při sledování sportu nemohu vyhrát nějaké peníze.
na-jaky-sport-sazet
Správný výběr sportu pro sázení je pro úspěch klíčový.

Na sport sázím více než 15 let a za tu dobu jsem se toho hodně naučil, ale přitom stále bojuju s tím, na jaký sport mám sázet. Postupem času se vyvíjejí různé trendy a já se za pochodu učím, které sporty jsou pro sázení výhodnější.

Určitě bych byl rád, kdybych některé věci věděl dříve, než jsem začal sázet. Vzhledem k tomu jsem sepsal tento článek, třeba vám pomůže (při rozhodování).

1) Stanovte si svůj cíl

Jako první byste si měli ujasnit, čeho sázením na sport chcete dosáhnout. Pokud se prostě jen snažíte zvýšit vzrušení ze sledování zápasů, rozhodnutí na co sázet je snadné. Pokud se však snažíte své sázky přetavit v nějaký profit, rozhodnutí může být trochu komplikovanější.

Pokud se sázením na sport chcete hlavně bavit, doporučujeme vám, abyste sázeli na sporty, na které nejčastěji koukáte. Tím můžete sledovat zápasy, které vás opravdu baví, a zároveň mít přehled i o tom, jak si stojí vaše sázky. Sportovní sázení je skvělou zábavou, výrazně prohlubuje zážitek při sledování zápasů.

Ikona týmu Tammeka Tartu
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Flora Tallin
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Jestliže byste však sázením chtěli něco vydělat, měli byste si vybírat trošku pečlivěji a to na základě několika faktorů. Existují sporty, které jsou výnosnější a předvídatelnější. Některé proměnné mohou také zvyšovat nebo snižovat potenciální návratnost vašich sázek.

2) Zjistěte, co je vám nebližší (nejpohodlnější)

Pokud sázením chcete vydělávat, musíte sázet na sport, kterému rozumíte. Sázet na sport, o kterém víte jen velmi málo, vás může stát velké množství peněz, zvlášť když si nebudete dávat pozor. Na většinu sportů lze přesto sázet adekvátně s trochou výzkumu a čtení.

Jako první byste ovšem vždycky měli zvážit sport, který znáte nejlépe. Osobně jsem začal sázet na hokej, protože je to můj nejoblíbenější sport a sledoval jsem ho od dětství.

Pro úspěch v sázení je zásadní, abyste se cítili komfortně. Pokud budete sázet a nebudete si jisti hodnotou daných sázek, je to recept na katastrofu.

Výhry ve sportech, o kterých toho moc nevíte, nejsou udržitelné. Na začátku své hráčské kariéry si vyberte sport, který vám nejvíce vyhovuje. Skromné začátky vám pomohou pochopit sázkový průmysl a tyto znalosti pak můžete uplatnit i v dalších sportech.

ČTĚTE TAKÉ:
Live sázky | tipy a triky, které pomohou k dobré sázce

3) Pochopte kurzy a handicapy

Sportovní sázení je náročné i pro ty nejlepší sázkaře. Pokud při kurzech lehce nad 2,00 dokážete vyhrát i jen trošku nad 50% svých sázek, můžete to považovat za úspěch.

U většiny sportů je přístup k sázení stejný. Sázkaři mohou sázet na výsledek zápasu, over/under a další typy sázek. Způsob, jakým bookmakeři tyto sázky zobrazují, může být pro začátečníky značně matoucí. Pokud ovšem budete postupovat podle předchozího bodu a budete se držet toho, co znáte a co vám vyhovuje, fungování sázkových kanceláří můžete lépe porozumět.

Pokud začnete sázením menších sázek, můžete pochopit, co znamenají jednotlivé sázky a také si začnete všímat trendů. Pro ziskové sázení jsou tyto trendy nesmírně důležité.

4) Nevybírejte si sport pouze kvůli svému pohodlí

Jednou z největších chyb, které se dopouštějí i zkušenější sázkaři, je sázení na sport pouze kvůli svému pohodlí. Ať už se jedná o sázení na sport, protože je populární, nebo protože je právě jeho hlavní sezóna, najedná se o správný přístup.

Spousta nových hráčů sází pouze na největší ligy jako je NHL, NBA, NFL, MLB atd. Sázení na menší a méně známé ligy ovšem přináší mnohem větší hodnotu.

Největší a nejznámější ligy přinášejí nejpřesnější kurzy (a nejméně příležitostí vsadit si sázku s hodnotou), protože bookmakeři jim věnují spoustu pozornosti, více než byste jim mohli věnovat vy. Z toho důvodu jsou sázkaři v nevýhodě. Naše nejziskovější sázky většinou míří do zcela okrajových sportů a lig.

I když dávám přednost sázkám na sporty, které mě baví a které sleduji, výsledky z těchto sázek nejsou tak dobré, jako ze sázení na ostatní sporty a ligy. Nesázejte na zápas pouze proto, že se jedná o váš oblíbený tým, a protože se zápas chystáte sledovat.

5) Věnujte se průzkumu

Na druhou stranu (v porovnání s předchozím bodem) může být sázení na některý z méně známých sportů pro nové sportovní sázkaře náročné. Abyste byli úspěšní, je zcela zásadní, abyste před uzavřením sázky věnovali dostatek pozornosti průzkumu.

Tímto způsobem si zajistíte dostatek informací. Zatímco každá velká sportovní ligy přináší spoutu údajů a statistik, v některých menších sportovních oblastech a ligách mohou informace zcela chybět.

Jak se vaše sázkařské schopnosti budou zlepšovat, začnou být stále důležitější také vaše vlastní sázkařské záznamy. Díky nim dokážete sledovat svůj pokrok i své výhry a prohry. Tyto trendy vám prozradí, co u vás funguje a co ne.

Je mnohem snadnější opravit chyby, pokud jste vyzbrojeni informacemi a daty. Pokud nemůžete najít informace o výsledcích, statistkách a trendech daného sportu, připravujte si půdu pro krach.

Než si vyberete sport, měli byste provést rychlé cvičení. Pokud nemůžete najít klíčové statistiky, čísla a statistiky jako jsou výhry a ztráty proti nastaveným handicapům pro jednotlivé týmy a organizace, zvažte výběr jiného sportu.

6) Ujistěte se, že vaše sázková kancelář nabízí kurzy

Sázení na méně tradiční sporty může být pro sázkaře vynikajícím způsobem, jak rychle vydělat peníze – ne všechny sázkové kanceláře však nabízejí kurzy na všechny sporty a ligy. Při rozhodování o sportu, na který budete sázet, byste se měli ujistit, že sázková kancelář, u které sázíte, nabízí vámi vybraný sport/ligu.

Většina kvalitních sázkových sázkových kanceláří nabízí kurzy na jakékoliv sporty a sázkové příležitosti. Občas zjistíte, že se zdráhají vypisovat kurzy na vybrané zápasy.

Takže předtím než investujte čas a energii na výběr sportu a výzkum, ujistěte se, že vaše sázková kancelář nabízí potřebné kurzy.

7) Vybraného sportu se držte

Jakmile se pro nějaký sport rozhodnete, nejlepší způsob, jak zachovat vyrovnané výkony a přijít na produktivní a výnosný systém, je držet se tohoto sportu. Možná vás bude lákat využít vše, co jste se o sportovních sázkách dozvěděli, a aplikovat to na jiné sporty. Pokud však začnete sázet na širokou škálu sportů, děláte si medvědí službu.

Rozvíjením tunelového vidění se budete i nadále zlepšovat jako sázkař a zvyšovat potenciální zisk. Pokud jste jedním z hráčů, kteří sázením zvyšují vzrušení ze sledování zápasu, můžete tento bod v pohodě ignorovat. Jen se ujistěte, že při sázení na více sportů zbytečně nezmenšíte svůj bankroll.

ČTĚTE TAKÉ:
10 nejznámějších sázkařských mýtů

Závěr

Navzdory všem informacím, které jsem vám poskytnul v tomto článku, výběr sportu závisí na osobních preferencích. Jistě, některé sporty mají historicky vyšší návratnost investic než jiné, ale pokud najdete sport, kterému rozumíte, je to to nejdůležitější.

Při výběru sportu se ujistěte, že se soustředíte na své preference a rozumíte svému účelu. Pokud s tím nemáte problém, není špatně sázet menší sázky i na některé další sporty.

Pokud však chcete vyhrát peníze, měli by si noví hráči vybrat jeden sport a držet se ho, přinejmenším do té doby, než vám bude obecně daná cesta vyhovovat.

Než investujete čas a energii do jeho zkoumání, ujistěte se, že sázková kancelář, ve které sázíte, nabízí příležitost k sázení na sport, na nějž si myslíte. A konečně to nejdůležitější, proveďte pořádný předzápasový průzkum a analýzu, teprve potom začněte sázet své peníze.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search