Přihlášení:
Menu
Logo týmu Maroko
World Cup | 16:00 - dnes
Logo týmu Portugalsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Anglie
World Cup | 20:00 - dnes
Logo týmu Francie
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 16:00 - zítra
Logo týmu Kladno
Logo týmu Toronto
NHL | 01:00 - zítra
Logo týmu Calgary
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 12:00 - dnes
Logo týmu Ťumeň
Logo týmu Blackburn
Championship | 13:00 - dnes
Logo týmu Preston
Logo týmu Rotherham
Championship | 13:30 - dnes
Logo týmu Bristol City
Logo týmu Connah's Quay
Premier League | 14:00 - dnes
Logo týmu Aberystwyth Town
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:00 - dnes
Logo týmu Cardiff MU
Logo týmu Voroněž
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Penza
Logo týmu Reading
Championship | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Rogle BK
Elitserien | 15:15 - dnes
Logo týmu Skelleftea AIK
Logo týmu Timra IK
Elitserien | 15:15 - dnes
Logo týmu Leksand IF
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Championship | 16:00 - dnes
Logo týmu Birmingham
Logo týmu Middlesbrough
Championship | 16:00 - dnes
Logo týmu Luton
Logo týmu Manglerud
Eliteserien | 16:00 - dnes
Logo týmu Valerenga Oslo

Jak si vyvinout smysl pro hledání value

30. 12. 2013 02:00, upraveno: 28. 2. 2017 19:31
autor: vcer43
Jednou z nejtěžších věcí na vysvětlení lidem, kteří jsou jen občasnými (a často tvrdohlavými) sázkaři, je koncept value.
value
Nevíte, kam jdete, když nevíte, kde jste byli. Vyvinutí smyslu pro hledání value z velké části závisí na zpětném hodnocení minulých rozhodnutí.

Pochopení konceptu value je klíčem k dlouhodobé úspěšnosti. Veteránům se může zdát koncept value jako něco automatického, nicméně pro nezkušené sázkaře se může jednat o složitý faktor. Učit se, jak sázet tvrdě vydělané peníze na týmy, o kterých si nikdo nemyslí, že mají nějakou šanci na výhru, se může na první pohled hloupé, ale v určitém bodě se do toho musíte opřít a mít víru ve svou přípravu.

Vaším úkolem je samozřejmě to, abyste si vyvinuli smysl pro value, v který budete moci mít plnou důvěru. To není jednoduché, ale rozhodně to není nemožné. Stejně jako v mnoha věcech, i zde musíte jít po malých krůčcích. V tomto článku vám představíme věci, které byste měli dělat za účelem vývoje svého intuitivního smyslu pro value.

1) Specializujte se

Minimálně na začátku vaší sázkařské kariéry byste se měli specializovat na konkrétní sport či ligu. Ideálně by to měl být sport (či liga), který už tak znáte velmi dobře, jelikož čím více informací budete mít, tím přesnější rozhodnutí budete činit. Postupem času můžete získané zkušenosti a postupy aplikovat i na jiné ligy, nicméně dokud nemáte dostatečné zkušenosti, snažte se na sázení jít jednoduše. Kvalita je lepší než kvantita.

Ano, například takový baseball každoročně nabízí doslova gigantické množství sázkových příležitostí, nicméně pokud o něm víte naprosté minimum, jen marníte svůj čas a peníze. Existuje jen velmi malá šance na to, že si tímto způsobem rychle vyvinete smysl pro hledání value. Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že si hned ze začátku ukousne příliš velké sousto. Sázejte na sporty a ligy, které znáte. Až poté můžete přemýšlet o „expanzi.“

2) Chápejte pravděpodobnosti

Ikona týmu Anglie
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Francie
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
K dosažení dlouhodobého úspěchu díky sázení s value nepotřebujete být matematičtí géniové. Ale musíte rozumět pravděpodobnosti. Přece jen, sázení je byznys. Sázkové kurzy reprezentují pravděpodobnost určitého výsledku.

Často uslyšíte lidi, jak říkají, že ten a ten tým nemá šanci na výhru a že není možné, aby druhý tým prohrál. Faktem je ale to, že v profesionálním sportu má každý tým šanci na to, že vyhraje a na to, že prohraje. Identifikací value je pochopení toho, jak velká daná šance je.

Více informací o pravděpodobnosti naleznete v sérii článků Pravděpodobnost v sázení.

3) Nezapomínejte na to, že se jedná o sázkový trh

Nikdy nezapomínejte, že sázení je neustále se vyvíjející trh. Kurzy bude ovlivňovat obecné přesvědčení. Začít takto „přirozeně“ myslet je poměrně náročné a navíc časem vaše hlava možná sport přemění na čistě ekonomickou záležitost, nicméně tento koncept je velice důležitý.

Občas si budete přát, abyste se prostě jen podívali na fotbalový zápas a nepřemýšleli o tom, jak jeho výsledek ovlivní kurzy v příštím kole dané ligy, zda vám nabídne nějakou value, jestli nebude trh přehnaně reagovat a tak dále.

Jakmile takto jednou začnete uvažovat, je hodně těžké s tím přestat. Možná zmizí „čistota“ sportu. Nicméně pro pochopení a identifikování value se jedná o důležitou věc.

4) Zpětná analýza

Nevíte, kam jdete, když nevíte, kde jste byli. Vyvinutí smyslu pro hledání value z velké části závisí na zpětném hodnocení minulých rozhodnutí. Kdy jste vsadili správně? Kdy jste vsadili špatně? Někdy bude váš odhad přesný a někdy zase ne. Vaším cílem je, postupně zvyšovat svou úspěšnost. Nebude to ze dne na den, ale tvrdá práce se v tomto případě časem vyplatí.

Můžete si zpětně vyhodnotit různé faktory. Například reálnou domácí výhodu. To, zda trh tuto výhodu nenadhodnocuje. Zda trh není nějak obecně dlouhodobě zaujatý proti určitému klubu (či klubům) hrajícímu za určitých podmínek a tak dále. Všechno výše zmíněné vám může pomoci k rychlejšímu vyvinutí smyslu pro hledání value a tedy i k ziskovému sázení.

Ano, funguje to. Co jiného jste čekali? Nikdy si nesmíte myslet, že víte všechno. Vždycky musíte být připravení přehodnotit své rozhodnutí. Pokud se chcete udržet krokem před trhem, musíte studovat, zpětně hodnotit a důkladně analyzovat.

5) Vytrvalost

A nakonec si musíte uvědomit, že to nebude hned. Stejně jako všechno ostatní, i vyvinutí smyslu pro value si vyžádá určitý čas.

Vědomosti jsou síla a nejlepší vědomostí je zkušenost. To platí i v případě vývinu smyslu pro hledání value. Jedná se o záležitost získávání bohatých zkušeností se sázkovým trhem. Věřte, že nabité zkušenosti skvěle zúročíte.

Nechcete ztrácet čas při vytváření předzápasových prognóz? Vyberte si tip z naší nabídky.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search