Přihlášení:

8 + ten =

Menu
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Senica SH
Super Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Trnava
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Basel FC
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu St. Gallen
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Luzern
Super League | 19:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kispet-Honved
NB I | 20:15 - dnes
Logo týmu Haladas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Videoton
NB I | 20:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Coritiba
Serie B | 21:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Juventude
Serie B | 21:30 - dnes
Logo týmu CRB Maceio
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Oeste
Serie B | 00:00 - zítra
Logo týmu Paysandu SC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Flamengo
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Botafogo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Nagoja
J League | 11:00 - zítra
Logo týmu Hiroshima
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Olomouc
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2

Jak předpovědět překvapivého vítěze ve fotbale? (2. díl)

6. 4. 2017 10:00, upraveno: 4. 4. 2017 13:18
autor: LadyAmbientte
Překvapivá výhra, tedy výhra týmu, který je jasným outsiderem, je ve fotbale k vidění častěji, než ve většině zbylých sportovních odvětví. Na sázení na outsidery proto můžete vystavět celou sázkovou strategii, ovšem není to zase tak jednoduché. Abyste byli ziskoví, nemůžete sázet na všechny outsidery, kteří vám přijdou pod ruku. Musíte přesně vědět, kdy je překvapivé vítězství skutečně možné.
Jak předpovědět překvapivého vítěze ve fotbale? (1. díl)
Sázení na outsidery může být ziskové, ale člověk musí vědět, jaké příležitosti si vybrat.

V této mini-sérii vám postupně vysvětlíme, jak tato překvapení bezpečně rozeznat. V prvním díle jsme vás seznámili se dvěma zlatými pravidly sázení na možná překvapení ve fotbale, v tomto článku myšlenku rozšíříme a povíme vám o 5 klíčových faktorech.

5 klíčových faktorů k sázení na překvapení ve fotbale

Při posuzování pravděpodobnosti fotbalového utkání je hlavním faktorem samozřejmě kvalita obou týmů. Jedná se o perfektní ukazatel očekávaných výsledků, ale sám o sobě rozhodně nestačí. Kdybychom měli sázet pouze na základě kvality týmů, pak bychom se k sázce na outsidera pravděpodobně nikdy nedostali.

Existuje celá řada faktorů, které na výsledek fotbalového utkání mohou mít vliv. V ideálním případě byste do určité míry měly posoudit všechny. Ve snaze určit pravděpodobnost výhry outsiderů ve fotbalovém utkání, některé faktory jsou obzvlášť důležité. Seznam těchto faktorů najdete níže:

  • Týmová/hráčská motivace
  • Uspokojení
  • Zranění/vyloučení
  • Styl hry
  • Týmové výsledky a rivalita
  • Motivace

Motivace na fotbalovém hřišti může být ovlivněna celou řadou věcí. Týmy mohou být motivovány například kvůli velké rivalitě mezi hráči, nebo v zápasech s týmy, proti kterým v nedávné době utrpěly velké porážky. Samotní hráči mohou najít speciální motivaci v zápasech proti týmům, za něž dříve hrávali. Také špatný výkon v předchozím utkání může vést k větší motivaci podat skvělé výsledky. Týmy i jednotlivci mohou být motivováni také tím, co je v sázce. Zápasy na začátku sezóny nejsou tak vyhecované jako na konci sezóny, kdy se hraje o mistrovský titul nebo o postup do Evropské ligy.

Když jsou týmy nebo jejich jednotlivý hráči hodně motivováni, jsou výsledky utkání hůře předvídatelné.

Ikona týmu Příbram
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Teplice
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Při sázení na fotbal to může pracovat proti vám, ale při sázení na outsidery vám to také může pomoci. Platí to zejména v zápasech, kdy outsider bude motivován více než favorit (například outsider hraje o to, aby unikl sestupu, zatímco favorit už nemá pro co hrát).

Uspokojení

Uspokojení, nebo pokles soustředění byste měli brát v úvahu v zápasech, kde je favorit tak samozřejmý, že ho za vítěze považují téměř všichni. Dále se ptejte na tyto věci:

  • Má favorit tendenci podceňovat slabší soupeře?
  • Umí se slabší soupeř vyhecovat k lepší hře?
  • Dokázal slabší soupeř v minulosti už nějaký silnější tým porazit?

Pokud vám alespoň ve dvou případech vyjde odpověď „ano“, potom před vámi pravděpodobně leží možný tip na sázku na outsidera. Dokonce i ty nejlepší týmy občas prohrají se soupeřem, který se nachází na opačné straně ligové tabulky.

Zranění/vyloučení

Zranění a vyloučení ve fotbale může hrát obrovskou roli. Vyloučená/zraněné ofensivní hvězda týmu a několik obránců může diktovat hru na obou stranách hřiště. Pokud týmu chybí jeden z klíčových hráčů, může to zápas významně ovlivnit.

Nejlepší čas, kdy toho můžete využít je, když jsou zprávy o zranění čerstvé a bookmakeři na něj ještě nezareagovali. Nabízí se také možnost sázení proti veřejnosti, tedy na zápas, kde je hodně favorizovaný tým amatérskými sázkaři, kteří o zranění nevědí nebo kteří mu nepřikládají takovou důležitost.

ČTĚTE TAKÉ:
Hvězdní hráči: Jak velký je jejich dopad na výsledek utkání?

Styl hry

Sledovat musíte i styl hry. Pokud se mají utkat dva defensivní týmy, můžete očekávat defensivní hru. Ta může do hry vnést možnost remízy. Pokud jsou obrany opravdu silné, může být výhodnější vsadit na neprohru outsidera. Na druhou stranu, zápas mezi silně ofensivními týmy může přinést úplně jinou dynamiku.

Skutečným cílem při sázení na outsidery jsou ovšem zápasy, ve kterých oba týmy vyznačují docela jiný styl hry. Dobrým příkladem je top tým, který se opírá o vysoké držení míče a velké množství šancí, proti nízko položenému týmu s defensivní hrou a protiútoky. V takových zápasech může mít smolař výhodu.

Výsledky a rivalita

Tyto proměnné jdou ruku v ruce. Vždycky musíte mít na paměti výsledky týmů (statistiky doma i venku), stejně jako informace o rivalitě daných týmů.

Například špatný tým může čelit dobrému týmu, ale na svém domácím hřišti, kde od začátku sezóny nebyl poražen. Najednou má outsider mírný náskok, nebo je alespoň stejně pravděpodobným výhercem, jako jeho soupeř. Další učebnicová situace: Jeden z týmů může být velký outsider, ale ze statistik přitom vyčtete, že svého soupeře porazil 6× v řadě.

Nemusíte být žádný génius, abyste všechny faktory uvedené v tomto článku dokázali posoudit poměrně jednoduše. Zpočátku vám to možná zabere více času, ale brzy si navyknete a už budete přesně vědět.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole