Přihlášení:

8 − five =

Menu
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 00:35 - zítra
Logo týmu Dallas
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:20 - zítra
Logo týmu Hradec Králové
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Atlético Tucumán
Primera Divisio.. | 21:45 - dnes
Logo týmu Boca Juniors
Logo týmu Tampa Bay
NHL | 22:05 - dnes
Logo týmu Edmonton
Logo týmu Barcelona
Primera A | 23:00 - dnes
Logo týmu El Nacional Quito
Logo týmu River Plate
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Belgrano
Logo týmu Chicago
NHL | 00:35 - zítra
Logo týmu St. Louis
Logo týmu Veracruz
Primera Divisio.. | 01:00 - zítra
Logo týmu Atlas
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera A | 01:30 - zítra
Logo týmu Delfin Manta
Logo týmu Anaheim
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu New Jersey
Logo týmu Bray Wanderers
Premier League | 16:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Cork City
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Bohemians Dublin
Logo týmu Derry City
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Dundalk FC
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Sligo Rovers
Logo týmu Jaroslavl
KHL | 17:00 - zítra
Logo týmu Petrohrad
Logo týmu Olomouc
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Plzeň

Profesionální sázkař a vztahy v rodině

30. 11. 2017 10:00, upraveno: 29. 11. 2017 12:15
autor: LadyAmbientte
Jste přesvědčeni, že máte na to vydělávat si sázením na živobytí. Máte dovednosti, znalosti a disciplíno, a co je nejdůležitější, máte také bankroll, který je potřeba pro sázení na plný úvazek. Vypracovali jste si podrobný plán a nyní jste připraveni ukázat světu, že jste nejlepším sportovním sázkařem na zemi. Než se do toho pustíte, pojďme si probrat pár věcí.
Profesionální sázkař a vztahy v rodině
Profesionální sázkař to nikdy nemá lehké. Jeho profesní dráhu (až na malé výjimky) dokáže přijmout jen zlomek blízkých lidí.

Předně – nejlepším sportovním sázkařem na světě jsem já, takže vy můžete být druhým nejlepším sázkařem na svět – v nejlepším případě. Ještě důležitější je, že byste se měli zamyslet také nad vztahy ve své rodině a nejbližším okolí.

Kolik lidí ve vašem okolí se věnuje sázení na sport? Odpověď velmi pravděpodobně zní: NIKDO, nebo možná 1-2 lidé. Víc ne. Ostatní lidé k sázení na sport nejspíše nemají vztah, nebo co je ještě mnohem horší, opovrhují jím. Myslí si, že se jedná o zábavu pro hloupé lidi, nebo o závislost.

Ať tak nebo tak, na sázení na sport si většina lidí ve vašem okolí udělala už dávno názor. Jejich reakce na zjištění, že se chystáte vydat na dráhu profesionálního sázkaře, tak mohou být jednoduše předvídatelné.

Za celých dlouhých 35 let, které jsem strávil sázením na sport, jsem neměl to potěšení chodit se ženou, která by se věnovala sázení na sport. Jsem si jist, že existují (nebo si to aspoň myslím). Proč se o tom zmiňuji? Následující popis je psán z pohledu mužského pohlaví. Nevím, zdali se na ženu – profesionální sázkařu – následující text vztahuje taky. Pokud si s nějakou profesionální sázkařkou začnu, udělám hloubkový rozbor, a pak se s vámi rozdělím o své poznatky.

Ikona týmu Barcelona
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu El Nacional Quito
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Následují typické reakce pěti skupin lidí na oznámení o vaší nové práci (sám jsem si to prožil). Ke každé skupině dávám i své doporučení, jak se k této situaci postavit.

Rodina

Nemluvím o vaší manželce a dětech. Mám na mysli vaše rodiče, sourozence a bližší příbuzné. Jedná se o jedinou skupinu lidí, která je do vašeho sázení zasvěcena od začátku.

Reakce: I když o možnosti, že byste se sázení věnovali na plný úvazek, vždycky ve skrytu duše tak nějak věděli, budou následovat určité obavy. Doufejme, že vaše dosavadní sázkařské výsledky jim nepřidělaly vrásky. Pokud ano, budete trpět vy i oni.  Zprávou, že se sázením chystáte vydělávat na živobytí, budou pohrdat. I pokud jste odpovědný sázkař, který má rodinu na prvním místě a vždy ji dokáže zajistit, stále budete čelit jisté nedůvěře. Jakýkoliv finanční útlum či nezdar bude už navždy spojen se sázením.

Doporučení: Připravíte si několik záložních plánů, které můžete použít v případě, že se vám nebude dařit. Nabízí se třeba místo konzultanta v obchodě s elektronikou, copywritera, softwarového testera atd.

ČTĚTE TAKÉ:
5 tipů, které vám pomohou zdvojnásobit zisky ze sázení

Druhá rodina

Toto je vaše nejbližší rodina. Vaše žena, děti, nevlastní děti, domácí mazlíčci a všichni živí komorníci, uklízečky atd. (dobře, trošku přeháním).

Reakce: Pokud jste ženatí, tak předpokládám, že sportovní sázky byly součástí vašeho života už dlouhou dobu. To znamená, že vaše rodina již váš koníček nějak přijala. Když to teď ovšem bude práce na plný úvazek, jejich reakce se změní. Rozsah změn bude záviset na tom, zdali rodině budete schopni poskytnout stejný, nebo lepší životní styl než doposud. A to se týká také vašeho volného času – pokud na rodinu najednou nebudete mít čas, bude to problém. Každá změna ze zajeté normy bude na vaši novou kariéru vrhat špatný stín. KAŽDÁ!

Doporučení: Udělejte si plán. Nechte si stranou dostatek peněz. Připravte si místo, kam můžete od všeho utéci. Co se týče vašeho výročí, manželčiných narozenin, Valentýna… mám jen tři jednoduchá slova… Unikátní… Propracovaný… Drahý…

Přítelkyně

Přítelkyně pro následující rady je definována jakožto osoba, s níž jste ve vtahu méně než 2,5 roku a s níž nejste pod jednou střechou. Jestliže tato slova neplatí, mrkněte na bod výše (druhá rodina).

Reakce: Závisí na tom, zdali jste o sázení někdy mluvili. Pokud jste v tomto směru byli otevření, budou informace o vaší nové kariéře bráni s lehkou rezervovaností. Pokud jste o této kratochvíli moc nemluvili, reakce se dá jen těžko předvídat. Já bych pro jistotu čekal asi překvapení nebo šok. Pokud to bude lepší, jedině dobře.

Doporučení: Nejlepší je podle mě vždycky o své sázení mluvit na rovinu od první chvíle. Jedině tak bude váš partner připraven. Jedině tak se vyhnete zklamání, když vás partner po půl roce označí za gamblera, sbalí své věci a odejde.

Přátelé a známí

Tato skupina zahrnuje každého, koho znáte déle než 6 měsíců a měli jste s ním pravidelný kontakt, ať už v současnosti nebo v minulosti.

Reakce: Nyní jste pro ně „gambler“. Budou následovat nepřetržité rýpance a vtipy. Nyní to ovšem jenom o nic, protože se dá předpokládat, že teď budete vyhledávat také sportovní sázkaře (alespoň) ty příležitostné, od nichž si vyslechnete své názory. Jedná se o nevyhnutelný tlak, který přijde ruku v ruce s vaším novým oficiálním titulem. Naučte se s ním žít.

Doporučení: Doporučuji použít stejný přístup jako v bodě 1. Naučte se o svém povolání žertovat, přijměte kritiku a doufejte, že se to časem zlepší.

Kolegové

Jedná se o lidi, s nimiž pracujete, nebo s nimiž jste ještě před pár dny pracovali.

Reakce: Nic. Tito lidé již nejsou součástí vašeho každodenního života.

Doporučení: Ukažte světu, že dokážete být úspěšnými sportovními sázkaři.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. Pavel Hloupý
    3.1.2018 21:37

    Krásný, vtipný článek. Dík!

    Odpověď

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole