Přihlášení:
Menu
Logo týmu Teplice
1. liga | 17:30 - dnes
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Porto FC
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vsetín
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Frýdek - Místek
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Poruba
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Znojmo
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Karlovy Vary
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rungsted
SuperBest-ligae.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Odense
Náš tip:
X2
DS (1.tře.)
Logo týmu Olimpia Ljublana
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Napoli
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Slovan Bratislava
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Sturm Graz
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Legia Warszawa
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Molde FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sparta Praha
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Galatasaray
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Roma AS
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - 23. 02.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - 23. 02.
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - 23. 02.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - 24. 02.
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2

TOP 10 nejhrůznějších stadionů na světě

4. 6. 2013 09:28, upraveno: 28. 9. 2016 10:35
autor: LadyAmbientte
Definovat nejhrůznější stadion na světě je bez pohledu na konkrétní příklady napříč Asií, Evropou a Jižní Amerikou téměř nemožné. V těchto oblastech se na stadionech sdružují nejvášnivější a nejagresivnější fanoušci na světě – ať už se jedná o jakýkoliv sport. Problémem je, že nikdy nevíte, kdy napětí skutečně přeteče únosnou mez.

Samotné budovy jsou přitom velice působivé, některé jsou dokonce stavěny s tím, aby se skandování ochozy co nejvíce neslo. Vybrat z nich pouhých 10 adeptů bylo velice těžké. Bylo potřeba zamyslet se nad samotnou náturou fanoušků, nad rivalitou některých týmů a dále například nad politickou situací země, nebo nad historickými událostmi, které stadion poznamenaly třeba tím, že na něm zemřelo několik fanoušků. Zde je náš výběr TOP 10 nejhrůznějších stadionů na světě:

10. Rungrado May Day Stadium – Severní Korea

Rungrado May Day stadión je s kapacitou rovných 150.000 fanoušků největším neautomobilovým sportovním místem na světě. Tento stadion je domovem národního týmu Severní Korey, ale stejně tak hostí mnoho gymnastických akcí a dalších poměrně zženštilých akcí. I přesto však bude Rungrado May Day stadion asi už navždy spojen s mrazivými politickým událostmi v roce 1990, kdy byli po zpackaném pokusu o atentát na severokorejského vůdce Kim Čong-Ila zajati jeho vykonavatelé a na tomto stadionu upáleni zaživa jako odstrašující příklad. Zkuste s tímto vědomím vstoupit na hřiště a hrát fotbal, případně fandit svému oblíbenému hráči.

9. Estadio Centenario – Uruguay

Uruguayské Estadio ze sebe díky 80ti leté historii a historickým úspěchům domácího týmu dělá těžkého hostitele všech jejích protivníků. V současné době byla kapacita stadionu snížena z neuvěřitelných 100.000 fanoušků na pouhých 65.000, ovšem horká povaha některých fanoušků, kteří jsou často na pokraji transu, dělá z tohoto fotbalového stánku velice živé místo plné nekontrolovatelných emocí. A to může mít za následek i to, že ačkoliv Uruguay není zrovna fotbalová velmoc, z nějakých důvodů zde má zvláštní schopnost zabránit větším prohrám. O tom svědčí například skutečnost, že z 20 návštěv zde brazilský tým vyhrál pouze ve třech případech. Tyto dobře známé statistiky společně s vřícím kotlem fanoušků se hráčům protivníka asi jen těžko ignorují.

8. Nou Camp – Španělsko

Španělé berou fotbal velice vážně a úplně nejvážněji na něj pohlížejí především na Nou Campu, na domovském hřišti FC Barcelona. Tento fotbalový stadion je s kapacitou 98.772 fanoušků největším fotbalovým stadionem v Evropě a zejména v zápasech, kdy hostí Real Madrid, je tu narváno, až je to člověku nepříjemné. Masy jsou totiž velice divoké a tak vždycky hrozí, že nálada vzplane – stejně, jako se tomu stalo v roce 1972 v ošklivé vzpouře proti Glasgow Rangers. A tato poskvrna fotbalové komunity kolem Nou Campu je jen jednou z mnoha výtržnických činů, které se zde seběhly.

7. Estadio Azteca – Mexiko

Ikona týmu Porto FC
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Arsenal
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Více než 100.000 fanoušků, kteří se nacpou do stadionu Estadio Azteca v Mexiko City, nejvíce vyvádí, když se po hřišti prohání mexický národní tým. Ze stadionů jako je tento má člověk zvláštní pocit, jelikož na seznamu je spousta legendárních historických momentů, které nejsou vždy jen zcela pozitivní. Od svého otevření v roce 1966 byl tento zelený pažit svědkem letních olympijských her, dvou finále mistrovství světa, nechvalně proslulou brankou Diega Maradony, kterou vsítil rukou, nebo hry století mezi Itálií a Západním Německem, která se konala v roce 1970.

Čtěte
Jak se daní výhry ze sázení a hazardních her v roce 2024

6. Estadio do Maracana – Brazílie

Stadion Estadio do Maracana leží v srdci fotbalem poblázněné Brazílii, přičemž byl ve své legendární fotbalové historii hostitelem hned několika jejích nejpamátnějších momentů. Tento stadion má celkem tři domácí týmy – Botafogo, Flamengo a Fluminense – což znamená, že na tomto místě se nachází více rivality, než normálně. Bez ohledu na historii stadionu stačí ke znepříjemnění hry už jen hluk a teplo, což je přímo smrtící kombinace. A jedna zajímavost nakonec – na tomto stadionu debutoval legendární Pelé a o několik let později se mu zde podařilo vsítit 1000 gól své kariéry. Dovedete si asi sami představit, jak to na tomto místě mohlo tenkrát vypadat.

5. Azadi Stadium – Írán

V Íránu je nejdůležitější věcí politika, ovšem hned po ní je fotbal. Dokonce i jeden ze světoznámých fotbalových deníků označil stadion Azadi jako nejhrůzostrašnější stadion v Asii a my s ním můžeme jedině souhlasit. Tento stadion je navržen pro 98.000 diváků, ale jelikož Írán neumožňuje návštěvy zápasů ženám, ochozy na stadionu jsou zaplněny pulzujícím testosteronem. Pokud by měl některý z asijských týmů hrát klíčové utkání, bylo by pro něj jistojistě výhodné hrát ho na tomto stadionu.

4. Stadion Maksimir – Chorvatsko

Stadion Maksimir je v provozu více jak století. Jedná se o domov slavného fotbalového klubu Dinamo Zagreb. Ačkoliv je limit stadionu stanoven na 40.000 fanoušků, na mnoha velkých fotbalových utkáních bylo povolena až 2x větší množství lidí. Historie stadionu Maksimir je stejně jako historie mnoha dalších mezinárodních fotbalových stadionů pošpiněna obrovskou melou, která se strhla v roce 1990 mezi fanoušky týmu Croatian a příznivců jeho soupeře, týmu Red Star Belgrade. Rvačka byla tak ošklivá a plamenná, že kapitán týmu Dinamo napadl policistu, který bil jeho fanouška.

3. Eden Gardens – Indie

Kriketové zápasy mohou trvat dlouhé hodiny a pro Evropana jsou dost často nudné. V Eden Gardens v Indii však nabírají na obrátkách. Zkrátka nikde nejsou více vzrušující. Když jeden ze dvou domácích týmů hraje zápas, navštíví tento stadion téměř 100.000 lačných příznivců kriketu, kteří skandují, řvou a často se i perou. Stadion Eden Gardens je domovem hned několika památných historických okamžiků kriketu, ale stejně tak na něj bude vzpomínáno kvůli nebezpečným nepokojům, které se zde odehrávaly v 60tých a 70tých letech a na sklonku roku 1990.

2. Ali Sami Yen Stadium – Turecko

Každý stadion, který je domovskými fanoušky přezdíván „hell“ si zaslouží v tomto žebříčků čestné místo. Domov fotbalového klubu Galatasaray svou pověst ostatně potvrdil i při zápase proti Plzni, v němž byla účast v zápase fanouškům zakázána. Tento stadion je skutečně hrůzostrašný, jelikož fanoušci se zde, aby popohnali svůj klub k lepšímu výsledku, nezastaví před ničím. Často zapalují světlice, které mohutně dýmají a tak to na tomto poli vypadá spíše než jako na sportovišti, jako ve válečné zóně. Poté, co zde byl v roce 2000 pobodán fanoušek Leeds, sešlo se vedení klubu, které přijalo nová bezpečnostní opatření. Zdali to však k něčemu bylo, se zatím neprokázalo.

Čtěte
Jak se daní výhry ze sázení a hazardních her v roce 2024

1. La Bombonera (Estadio Alberto J. Armano) – Argentina

Pokud byste někdy chtěli završit svou pouť fotbalového fanouška, určitě byste měli navštívit Buenos Aires a jeho stadion La Bombonera. A jestliže jste skutečně stateční, potom si tuto návštěvu načasujte na utkání domácího Boca Juniors a River Plate. Teplo, intenzivní hluk a ti nejvášnivější fanoušci na světě dělají divy. La Bombonera je skutečně tak divoký stadion, jak nám jeho název naznačuje. Jak fanoušci dupou a skáčou a stadion se chvěje. Zápasy Boca Juniors jsou ve skutečnosti tak vášnivé, že La Bombanera se podobá otevřenému hřbitovu, kde fanoušci mohou být pohřbeni zaživa. Jen si představte tu hrůzu vstoupit do kotle jako fanoušek týmu protihráčů.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search