Přihlášení:

twelve + 13 =

Menu
Logo týmu Severní Irsko
World Cup Q - E.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Norsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Černá Hora
World Cup Q - E.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Polsko
Logo týmu Pittsburgh
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Philadelphia
Logo týmu Latina
Serie B | 15:00 - dnes
Logo týmu Pro Vercelli
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Azerbajdžán
World Cup Q - E.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Německo
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu NY Islanders
NHL | 01:05 - 28. 03.
Logo týmu Nashville
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Liberec
Extraleague | 17:20 - 31. 03.
Logo týmu Chomutov
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Getafe
Liga BBVA | 12:00 - dnes
Logo týmu Lugo
Logo týmu Taiwan
Asian Nation Cu.. | 12:07 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Hellas Verona
Serie B | 12:30 - dnes
Logo týmu Pisa AC
Logo týmu Donetsk Olimpic
Premier League | 13:00 - dnes
Logo týmu Karpaty Lvov
Logo týmu Magnitogorsk
KHL | 14:00 - dnes
Logo týmu Kazaň
Logo týmu Wolfsburg
DEL | 14:00 - dnes
Logo týmu Norimberk
Logo týmu Klagenfurt
Eishockey Liga | 14:00 - dnes
Logo týmu Salzburg
Logo týmu Odense
SuperBest-ligae.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Gentofte IK
Logo týmu Fredrikshavn
SuperBest-ligae.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Esbjerg
Logo týmu Carpi
Serie B | 15:00 - dnes
Logo týmu Perugia
Logo týmu Entella
Serie B | 15:00 - dnes
Logo týmu Cesena

10 nejlepších filmů o fotbale

6. 8. 2013 10:24, upraveno: 2. 11. 2015 09:54
autor: LadyAmbientte
Bohužel filmů s tématikou evropského fotbalu není mnoho. Naštěstí se ale i mezi těmito filmy o fotbale najdou opravdu luxusně natočené snímky, které vám přinesou mnoho emocí a zábavy. Zde naleznete seznam 10-ti nejlepších!

10. Blafuj jako Beckham (2002)

Tato romantická drama komedie vypráví příběh o mladé Indce Jess, kterou chtějí rodiče vychovat jejich tradičním způsobem a najít jí vhodného manžela. Jess ale miluje fotbal a s míčem to umí lépe než leckterý chlap. I přes to, že s tím rodiče nesouhlasí, si jde Jess za svým snem stát se profesionální fotbalistkou. Jednu z hlavních rolí si (mimo jiných okouzlujících slečen) zahrála i krásná Keira Knightley. Tento film poukazuje na tradiční výchovou Indů, ukazuje srandu, kterou známe ze středoškolských komedií a také fotbal, okolo kterého se celý tento příběh točí.

9. Shaolin fotbal (2001)

Věděli jste, že londýnská sázkovka William Hill nabízí sázku bez rizika ve výši až 25 EUR a nejvyšší kurzy na trhu? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Mladý student Kung-fu se seznámí se slavným fotbalistou, který kvůli osudové chybě musel skončit se svou kariérou. Fotbalista se stane trenérem pro studenta a jeho bratry a bude vás nutit k neustálým salvám smíchu. Shaolin fotbal se pyšní bravurním spojením vtipu, ironie a bojového umění. Tvůrcům se podařilo vytvořit opravdu skvělou fotbalovou atmosféru.

8. Fotbal za mřížemi (2001)

Do vězení nastoupí Danny Meeha (Vinnie Jones) – bývalá fotbalová hvězda. Danny napadl policii a tak si musí odpykat trest. Už takhle se mu jeho život obrátil vzhůru nohama, natož když ho šéf věznice pověří sestavením „hvězdného“ týmu, který nastoupí do fotbalového zápasu proti dozorcům. Všem je hned jasné, že to bude řežba hlava nehlava. Vinnie Jones vnesl do tohoto filmu i kus slušného fotbalu – možná díky tomu, že sám hrál několik let za Leeds či Chelsea. Tento snímek byl natočen v několika podobách – jednou z nejznámějších a nejnovějších je Trestná lavice (2005), kde se ale uskuteční utkání amerického fotbalu.

7. Góóól! (2005)

Ikona týmu Černá Hora
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Polsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Do hlavní role Santiaga Muneze byl obsazen Kuno Becker. Zahrál si chlapce, který touží po tom stát se fotbalovou hvězdou. Bez fotbalového míče se nehne na krok. Jeho otec do něj moc víry nevkládá a snaží se synovi vysvětlit, že se mu tento sen nenaplní. Jednoho dne se ale Santiagovi poštěstí –vybere si ho lovec talentů. Toto fotbalové drama celkem dobře odráží vývoj vycházející hvězdy a zároveň odhaluje veškerá negativa a problémy, které sebou nese budování tak závratné kariéry. Santiago si jde za svým snem, ale bohužel jeho vlastní rodina, machinace trenérů a agentů a vůbec celé fotbalové zákulisí mu není nakloněno tak, jak si představoval. Na filmu se podílela i Premiere League, která si tak pro sebe zajistila skvělou propagaci. Film má ještě další dvě pokračování, která se ale nedají s kvalitním prvním dílem srovnat. Možná to bylo zapříčiněno tím, že každý z dílů natáčel jiný režisér nebo tvůrci nevěděli, kdy je nejlepší čas přestat.

ČTĚTE TAKÉ:
TOP sázkové kanceláře s českou licencí

6. Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Hlavní roli Josefa Hnátka ztvárnil Jan Krobot. Pepika znají diváci seriálu pouze jako popel na hřišti a tak se tvůrci rozhodli, že se vrátí v čase a tohoto neskutečného milovníka fotbalu představí za dob jeho života. Tento celovečerní film vás jistě nezklame, dokázal si zachovat stejnou linii jako v seriálu a výkony herců jsou bravurní.

5. Prokletý klub (2009)

Prokletý klub vypráví příběh o trenérovi (Machael Sheen), který touží po úspěchu, ale cesta k němu je značně klikatá. Příběh má dramatické zvraty a je dost zaměřen na manažerskou linii fotbalu. Ten, kdo tedy čeká mnoho fotbalové akce, bude nejspíš trochu zklamán, ale pro změnu se divákům otevřou obzory do zázemí fotbalu a koučování.

4. Hooligans – Football factory (2004)

Režie se ujal Nick Love, který tento snímek nepojal jako souzení či oslavování, ale jen předkládá realitu, která se běžně děje. Příběh vypráví o mladíku Tommym, jehož smyslem života jsou sex, drogy a rvačky. Tommy je zapleten do party fotbalových výtržníků, které spojuje jen jedno – Chelsea a chuť se porvat za svůj klub s kýmkoliv, jakkoliv a kdekoliv. Tommy se stává být posedlým násilím a sám sebe se časem ptá, jakou hodnotu má vlastně jeho život.

3. United (2011)

I sportovní svět zasahují katastrofy. Tak jak se přihodilo hokejistům ruské Jaroslavle, podobné neštěstí s pádem letadla se přihodilo i Manchesteru United v roce 1958. Děj filmu vypráví o tom, jak se celý tým s tímto hrůzným zážitkem smiřuje a vyrovnává. I přes to, že při této katastrofě zahynula část týmu, Manchester United se dokázal prokousat až do finále FA Cupu.

2. Hooligans (2005)

Elijah Wood si zahrál hlavní postavu Matta Bucknera, který je vyhozen ze studia na Harvardu. Matt jede ke své sestře do Londýna, kde se mu otevře brána světa „hooligans“. Elijah Wood bravurně ztvárnil postavu mladého Matta, který je vtažen do tohoto „přátelství“, které ho učí loajalitě a důvěře. Film samozřejmě nevynechává ani brutální „srazy“, kde dochází k opravdu ošklivým bitkám a životy členů jsou tak vystaveny na té nejvyšší hraně.

1. Montevideo, cesta za snem (2010)

Tento film vypráví o vzniku srbského národního fotbalového týmu, o velkém snu uspět na světovém šampionátu v Montevideu roku 1930. Bravurně ukazuje tehdejší fotbal, ve kterém nelítali milióny tam a sem, ale kterému hráči věnovali celé srdce. Optimismem nabitý film s fotbalovou tématikou okouzlí i ty jedince, kteří nemají rádi fotbal. Dokonce i ženy si zde najdou kus romantiky.

 

Vyzkoušejte tradiční sázkovou kancelář zdarma:

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole