Přihlášení:

nineteen + 6 =

Menu
Logo týmu Irán
World Cup | 20:00 - zítra
Logo týmu Španělsko
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Portugalsko
World Cup | 14:00 - zítra
Logo týmu Maroko
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Argentina
World Cup | 20:00 - 21. 06.
Logo týmu Chorvatsko
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nigérie
World Cup | 17:00 - 22. 06.
Logo týmu Island
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ponte Preta
Serie B | 00:15 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dánsko
World Cup | 14:00 - 21. 06.
Logo týmu Austrálie
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Francie
World Cup | 17:00 - 21. 06.
Logo týmu Peru
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Brazílie
World Cup | 14:00 - 22. 06.
Logo týmu Kosta Rika
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Jižní Korea
World Cup | 17:00 - 23. 06.
Logo týmu Mexiko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 18:00 - 23. 06.
Logo týmu Stabaek
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Německo
World Cup | 20:00 - 23. 06.
Logo týmu Švédsko
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 24. 06.
Logo týmu Londrina
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - 24. 06.
Logo týmu Sandefjord
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Srbsko
World Cup | 20:00 - 22. 06.
Logo týmu Švýcarsko
Čt. tip:
0
1X2

Sázení proti veřejnosti za účelem maximalizace zisku

5. 5. 2014 19:00, upraveno: 25. 2. 2017 18:18
autor: vcer43
Sázkaři se často setkávají s pojmem „sázkařská veřejnost.“ Důvod je jednoduchý – pokud pochopíte, co to je a jak toho využít, můžete výrazně zvýšit své zisky. A zvýšení zisků je dobré, takže se dnes společně podíváme na to, co je sázkařská veřejnost a proč by vás měla tato problematika zajímat.
Sázení proti veřejnosti
Sázkařská veřejnost miluje sázení na velké favority.

Co je sázkařská veřejnost?

Budeme-li mluvit jednoduše, je sázkařská veřejnost výraznou většinou lidí, kteří sází na každý zápas. Nejedná se o profesionální sázkaře nebo o seriózní amatéry. Jedná se o lidi, kteří mají rádi sázení a adrenalin s tím spojený…, kteří rádi sázejí na svůj oblíbený tým…, kteří si chtějí přivydělat pár stovek korun. Tito lidé většinou nijak tvrdě nepracují na rozvoji svých sázkařských dovedností a celkově jsou motivováni spíš tím, že je sázení baví, než tím, že by očekávali dlouhodobý zisk.

Sázkařskou veřejnost definuje hned několik rysů:

1) Sázení (výhradně) na favority

Veřejnost miluje sázení na favority. A to hned z několika důvodů. Za prvé, favoritům se obvykle dostává větší pozornosti médií a ve většině případů je favorit populárnějším týmem než jeho soupeř. Sázkařská veřejnost při sázení navíc nepostupuje nijak sofistikovaně, takže si sázení vykládá jako postup, jehož cílem je určení vítěze zápasu. Vlivem tohoto uvažování pak logicky vsadí na favorita. Chytří sázkaři ale vědí, že na vítězi zápasu příliš nezáleží – nejdůležitější je value.

2) Sázení na over

Sázkařská veřejnost kromě favoritů ráda sází také na over počet branek. Hlavním důvodem je to, že ofenzíva je mnohem zábavnější (a snazší na pochopení) než defenzíva. Vlivem tohoto uvažování si pak sázkaři myslí, že ofenzívy týmů budou schopné podat maximální výkon – nehledě na to, proti jaké obraně se postaví. Sázkaři navíc většinou neprovádějí žádné důkladné analýzy, takže jim často uniknou důležité faktory, které mohou způsobit to, že útok daného týmu vyjde naprázdno.

Ikona týmu Irán
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Španělsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Chcete zvýšit ziskovost vašeho sázení, zapojte se do naší školy sázení!

3) Přeceňování důležitosti jednotlivých pozic

V očích sázkařské veřejnosti jsou nejdůležitějšími hráči quarterback a útočník. Při přemýšlení o tom, jak mají vsadit, budou jen výjimečně analyzovat i míru důležitosti jiných hráčů. Ve výsledku tak často budou přehnaně reagovat na to, když se s nějakým důležitým hráčem něco stane (například se zraní nebo dostane trest, kvůli kterému nebude moci nastoupit).

4) Přehnané reakce na novinky o týmu

V očích sázkařské veřejnosti je zranění klíčového hráče skoro vždycky obrovským problémem, vnitřní rozbroje v týmu jsou důvodem pro vážné obavy a nějaká chyba trenéra je jasným důkazem toho, že je celkově neschopný. Většina sázkařů přehnaně reaguje na novinky, které média navíc záměrně nafukují.

5) Silné ovlivnění médii

Pokud chcete vědět, co si myslí sázkařská veřejnost, jednoduše se podívejte na to, co si myslí média. Sázkaři spadající do sázkové veřejnosti totiž jen velice zřídka používají kritické myšlení a důkladnou analýzu.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak se v sázení vyrovnat se špatnými sériemi v 5 jednoduchých krocích?

6) Sázení na mediálně sledované zápasy

Sázkařská veřejnost má tendenci sázet hlavně na mediálně sledované zápasy, zatímco zápasy méně populárních týmů většinou ignoruje. Například na zápas Plzně je v 99 % případů více sázek než třeba na zápas Znojma.

7) Preferování určitých týmů

Existují týmy, které sázkařská veřejnost doslova miluje. A vlivem toho na ně sází, přičemž absolutně nehledí na okolnosti. Příkladem takových týmů jsou například Steelers, Colts a Patriots v NFL / Red Sox a Yankees v MLB / Lakers a Celtics v NBA. U zápasů těchto (a dalších) týmů má sázkařská veřejnost výraznou tendenci sázet na svůj oblíbený tým.

Proč by vám na sázkařské veřejnosti mělo záležet?

Existuje hned několik důvodů, proč by vám na sázkařské veřejnosti mělo záležet. Při správném postupu totiž na chybách této majoritní skupiny sázkařů můžete slušně vydělat.

1) Musíte se ujistit v tom, že do ní nespadáte

Pokud na vás sedí alespoň tři z výše uvedených sedmi rysů sázkařů spadajících do sázkařské veřejnosti, měli byste přehodnotit svůj přístup k sázení. Jelikož čtete tento článek, předpokládáme, že chcete dosahovat dlouhodobého zisku. K tomu je ale třeba neustále se zdokonalovat. Jestliže ale sázíte jen proto, že vás to baví, samozřejmě nic měnit nemusíte. (Ale pamatujte na to, že sázení vás nemusí jen bavit – může vás bavit a k tomu vám ještě vydělat nějaké peníze.)

2) Je-li její jednání předvídatelné, sázkovky toho využijí

V mnoha případech není nijak těžké předpovědět, jak se bude sázkařská veřejnost chovat (na který tým bude sázet) – mediálně známé týmy, favorité, sázení na over… Pokud se zdá být vysoce pravděpodobné, že sázkařská veřejnost bude hodně sázet na jeden tým, sázkové kanceláře často vytvoří kurzy tak, aby tohoto jednání využily. Velikost kurzů totiž nijak neovlivní rozhodnutí sázkařské veřejnosti, takže sázkovky budou schopné dosáhnout vyššího zisku.

Sázkové kanceláře sice tohoto „nástroje“ nemohou využívat příliš agresivně, protože by ve výsledku poměrně hodně sázkařů raději vsadilo na druhý tým, nicméně není pochyb o tom, že sázkovky předvídatelnost sázkové veřejnosti využívají ke svému prospěchu. Dokážete-li identifikovat sázkové příležitosti, u nichž většina sázkařské veřejnosti sází na jeden tým, můžete toho využít. Kurz na druhý tým (popřípadě na under) bude často vyšší, než jaký by jinak byl.

3) Sázkařská veřejnost nemá vždy pravdu

Ok, přesnější by bylo, kdybychom napsali, že sázkařská veřejnost často nemá pravdu. Nezkušení sázkaři si myslí, že když něco dělá hodně lidí, musí to být správné. Až s přibývajícími zkušenostmi (a často s výrazně lehčími peněženkami) ale pochopí to, že sázet na něco jen proto, že na to sází spousta dalších lidí, nemusí být vždy dobré.

Sázkařská veřejnost často ignoruje důležité faktory, které mají výrazný dopad na výsledek zápasu. Z tohoto důvodu musíte provádět své analýzy a hledat sázkové příležitosti s dobrou value. Tu můžete získat právě sázením proti sázkařské veřejnosti.

PS: Další informace o sázkové veřejnosti naleznete v článku Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
  1. Michii1812
    9.5.2014 12:55

    Bohužel, často se sázkovou veřejností nechávají strhnout další a další sázkaři. Typickým příkladem je, když slyším od lidí že kurz klesá takže se “něco stalo” a příležitost určitě vyjde. V mnoha případech ale kurz klesá právě proto že je na danou příležitost nabrán vysoký objem sázek právě od zmíněné sázkové veřejnosti. Pro rozumného sázkaře se tak objevuje jasná příležitost – na druhé straně kurz roste a tím se vytváří zajímavé value. Poznal jsem sázkaře kteří nemají pořádně vlastní úsudek a sází cíleně na klesající kurzy, a znám i několik sázkařů kteří naopak využívají rostoucích kurzů – těm se pochopitelně z dlouhodobého hlediska (pokud ke sledování pohybu kurzu přidají i vlastní analýzu a úsudek k zápasu)bude dařit lépe. Jinak pěkně napsaný a snad pro mnohé poučný článek. Ať se daří!

    Odpověď

Váš názor

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole