Přihlášení:
Menu
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Španělsko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Itálie
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Marinos
J League | 12:00 - dnes
Logo týmu Hiroshima
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Gruzie
EURO | 15:00 - 22. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Belgie
EURO | 21:00 - 22. 06.
Logo týmu Rumunsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Švýcarsko
EURO | 21:00 - 23. 06.
Logo týmu Německo
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Narva Trans
Meistriliiga | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 17:00 - dnes
Logo týmu Levadia Tallin
Logo týmu Flora Tallin
Meistriliiga | 18:00 - dnes
Logo týmu Tammeka Tartu
Logo týmu Santos
Serie B | 00:00 - zítra
Logo týmu Goiás
Logo týmu Botafogo
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Atlético Paranaense
Logo týmu Juventude
Serie A | 01:00 - zítra
Logo týmu Vasco da Gama
Logo týmu Sao Paulo
Serie A | 01:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie A | 01:00 - zítra
Logo týmu Gremio
Logo týmu Toronto FC
MLS | 01:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

10 sázkových předsevzetí, která byste měli přijmout v tomto roce

15. 1. 2015 10:00, upraveno: 25. 2. 2017 19:26
autor: vcer43
Jak můžete v roce 2015 zvýšit své zisky ze sázení? Jaké jsou klíče k úspěšnému a ziskovému sázení? Máme před sebou další rok, takže jsme se rozhodli pro vás shrnout do článku 10 sázkových „předsevzetí,“ která byste měli přijmout v tomto roce
10 sázkových předsevzetí, která byste měli přijmout v tomto roce
Se startem nového roku se všichni sázkaři snaží hodit za hlavu případné neúspěchy (nebo si dají za cíl ještě větší zisk).

Se startem nového roku se všichni sázkaři snaží hodit za hlavu případné neúspěchy (nebo si dají za cíl ještě větší zisk). Tak či onak, prakticky všichni sázkaři momentálně vymýšlejí nejrůznější strategie a přístupy, od kterých si slibují zvýšení ziskovosti svých sázkových aktivit. Často však zkoušejí hlouposti, které nikam nevedou. Těmi vás ale dnes rozhodně krmit nebudeme. Našich 10 uvedených bodů je opravdovým základem úspěšného sázení.

1) Specializujte se

Musíte si uvědomit, že nemůžete být nejlepší ve všem. V dnešním světě existuje tolik různých směrů, učení a tak dále, že žádný člověk nemůže mít veškeré informace. A přesně to samé platí i ve světě kurzového sázení – žádný sázkař nedokáže ziskově sázet na všechny sporty (nebo to možná dokáže, ale jeho celkový zisk bude výrazně nižší, než kdyby se držel jen několika málo sportů, kterým rozumí nejvíc). Je prakticky jedno, na co budete sázet. Ať už to je fotbal, hokej nebo třeba koňské dostihy. Důležité je jen jedno – abyste v dané oblasti byli skutečnými experty. Čím více informací o daném sportu budete mít, tím větší bude vaše výhoda (a šance na dlouhodobý úspěch).

Mnoho sázkařů si stěžuje na to, že například velké fotbalové ligy jsou do posledního detailu sledovány (pokryty) mainstreamovými médii, takže nabízené kurzy jsou dost nevýhodné. To je způsobeno psychologickými jevy, kterými jsme se zabývali v těchto článcích:

Musíte se jednoduše smířit s tím, že na sázkovou příležitost s reálnou šancí 6 ku 4 nedostanete kurz 2 ku 1. Ideální je, když se zaměříte na nějakou nižší ligu, o kterou média nejeví tak velký zájem. Nejlépe by se mělo jednat o nějakou ligu, v rámci které budete mít přístup k informacím z první ruky (zároveň budete mít výhodu v tom, že bookmakeři o těchto ligách nemají až tolik informací, jako o top ligách). Pokud chcete nacházet maximální value, opravdu byste se měli zaměřit na nižší ligy. Dlouhodobého zisku ale můžete dosáhnout i sázením na velké ligy – jen se musíte specializovat. Nesmíte sázet na 10 sportů najednou.

2) Myslete dlouhodobě, nedohánějte ztráty

Ikona týmu Marinos
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Hiroshima
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Tento bod je jedním z největších problémů všech sázkařů. Soustředí se jen na to, jestli jsou v plusu za daný den. Pokud se jim v daném dni nedaří, mají tendenci zvýšit sázky a za každou cenu chtít zakončit den v plusu. To však většinou vede akorát k tomu, že prohrají ještě více peněz.

Jestliže chcete v sázení dosáhnout dlouhodobého úspěchu, musíte změnit svůj mindset. Soustřeďte se na výsledky za měsíc nebo třeba za 3 měsíce. Uvědomte si, že zítra je taky den a že máte všechen čas světa. Nemůžete zbohatnout za den. Ale pokud se budete chovat hloupě, můžete za den zbankrotovat. Na toto téma jsme se více rozepsali v článku Psychologie sázení – Dohánění ztrát.

3) Soustřeďte se na výhodné kurzy

Přestaňte sázet na své oblíbené týmy a začněte se soustředit na nabízené kurzy. Jednoduše proveďte kvalitní předzápasovou analýzu a odhadněte, jaký by byl férový kurz na konkrétní výsledky. Pokud sázkovka nabízí horší kurzy, nesázejte. Pokud naopak nabízí vyšší kurzy, vsaďte si, protože jste našli value.

Sázkové kanceláře milují chování obecné veřejnosti. Lidé mají totiž tendenci sázet na výrazné favority (a na své oblíbené týmy). Přitom je ale vůbec nezajímá to, že dostávají kurz například 1,40 a přitom by férový kurz měl být třeba 1,80. Musíte si uvědomit, že pokud budete konstantně sázet například na Real Madrid nebo Chelsea, dosáhnete nejspíš jen velice malého zisku. Bookmakeři si tyto týmy hlídají a kurzy na jejich výhru bývají ve většině případů podhodnocené.

4) Přestaňte sázet z nudy

Tento zlozvyk je doslova zabijákem vašich snah. Zejména s příchodem mobilního sázení se začalo jednat o velkou hrozbu. Je velice jednoduché si večer jen tak sednout k televizi s pivem v ruce a vsadit si na zápas, který se zrovna hraje… navzdory tomu, že víte jen velice málo o rozložení sil obou týmů.

Pokud se jedná o vaši formu zábavy, v rámci které sázíte minimální částky, pak je vše ok. Může to být dobrý způsob, jak relaxovat. Problém je ale v tom, že drtivá většina sázkařů v takových situacích sází svou obvyklou sázku – nebo ještě hůř sázejí mnohem víc peněz, protože se například snaží dohnat ztrátu. A asi nemusíme zmiňovat to, že alkohol má tendenci posilovat sebevědomí, což vede k dalšímu navyšování vsazené sumy.

Pokud budete sázet z nudy a nebudete to mít kompletně pod kontrolou, jedná se o jasnou cestu do pekla. Váš bankroll takové chování dlouho nevydrží. Sázení z nudy patří mezi jednu z nejnákladnějších chyb sázkařů. O těchto chybách jsme sepsali třídílný seriál:

5) Mějte kompletně oddělený bankroll

Společným rysem profesionálních sázkařů je to, že své prostředky na živobytí (nájem, jídlo, účty, daně) mají perfektně oddělené od svých prostředků na sázení. Je pak mnohem jednodušší si vést záznamy ohledně toho, jak se jim daří. Navíc to posiluje profesionální přístup k sázení a zbavíte se všech faktorů, které by mohly odvádět vaši pozornost od sázení. Více informací na toto téma naleznete v článku Sportovní sázení jako byznys – určitě doporučujeme si tento článek přečíst, protože obsahuje velice důležité principy.

6) Mějte účet u velkého množství sázkovek

Mnoho sázkařů tento bod nechápe nebo ignoruje. Přitom je ale naprosto jednoduchý. Proč byste si měli například tričko koupit v prvním obchodě, do kterého přijdete? Mnohem rozumnější je, podívat se třeba do dalších 3 obchodů a zjistit, jestli tam nekoupíte dané tričko levněji.

A přesně tak to funguje i v případě sázkových kanceláří. Je nesmysl mít účet pouze u jedné sázkové kanceláře. Sami se tak připravujete o poměrně velké množství peněz (v dlouhodobém měřítku). Ano, rozdíl jedné desetiny v kurzu vám může přijít jako zanedbatelný, jenomže když se tyto desetiny sečtou například u 100 sázkových příležitostí, dostaneme poměrně velkou sumu.

Pointa je v tom, že když budete mít účet například u pěti sázkových kanceláří, budete si před vsazením moct zkontrolovat nabízený kurz u všech těchto sázkovek a následně si jednoduše vsadíte u té, které vám nabídne nejlepší kurz. Nemáte co ztratit – registrace účtu je u všech sázkových kanceláří zdarma. Navíc ještě získáte hned několik vstupních bonusů nebo sázek zdarma, což je vítané posílení pro váš bankroll.

Pokud náš web navštěvujete často, jistě víte, že na webu se nachází celá sekce, která se věnuje hodnocení sázkových kanceláří. Vyzkoušeli jsme pro vás skoro stovku sázkovek a následně jsme vybrali několik těch opravdu nejlepších. Námi vybrané sázkové kanceláře nabízejí výhodné kurzy, skvělé vstupní bonusy, mají dlouhou historii a jsou naprosto spolehlivé v každém ohledu.

Jak sami vidíte, výběr je obrovský. Sázkových kanceláří existuje hodně a tak je toto odvětví velice konkurenční. To je ale pro sázkaře jedině dobře, protože sázkové kanceláře se musí předhánět ve štědrosti svých nabídek. Nebuďte hloupí a využijte toho!

7) Dávejte si pravidelné pauzy

Tento bod je jedním ze základních stavebních kamenů dlouhodobého úspěchu v sázení. Jednoduše musíte vědět, kdy vypnout svůj počítač (nebo mobil) a dát si pauzu. Žádný sázkař nedokáže provádět top analýzy, když v různých statistikách sedí už třeba 12 hodin.

Člověk není stroj. A i když si to vaše ego možná nechce přiznat, i vy se jednou unavíte. V takové situaci musíte jednoduše udělat to, že si dáte pauzu. V tomto ohledu nemáme na mysli jen to, že si dáte krátkou pauzu mezi jednotlivými analýzami, ale třeba také to, že si například každé 3 měsíce dáte od sázení na 1 týden absolutní pokoj.

Čas strávený bez sázení pro vás ve výsledku může být mnohem přínosnější než neustálé sezení nad analýzami. Pokud se uvolníte a odpočinete si při nějaké oblíbené činnosti, bude váš mozek mnohem svěžejší a vše vám půjde lépe od ruky. Díky obdobím, ve kterých nebudete sázet, tím pádem ve výsledku můžete dosáhnout slušného zisku. Dokonce i jen obyčejná procházka dokáže udělat doslova zázraky.

8) Věřte svým očím, nikoliv uším

Mnoho sázkařů preferuje nějaký „žhavý inside tip“ nad tím, co jim říká jejich vlastní hlava. Až neuvěřitelné množství lidí se snaží získat nějaký kontakt, který by jim takové tipy dával. A další obrovské množství lidí využívá služeb nabízejících placené tipy (což je možná ještě horší, protože 99,9 % takových služeb je podvod a sázkaři v dlouhodobém měřítku skončí vždy v mínusu).

I kdyby se k vám nějaký „žhavý inside tip“ dostal, můžete si být jistí tím, že už o něm ví i hromada dalších sázkařů. A toho by si pak samozřejmě všimli bookmakeři, kteří by adekvátně upravili nabízené kurzy. Věřte nám – je mnohem lepší se orientovat podle vlastních názorů.

Použijte své oči a svou hlavu. Hledejte sázkové příležitosti, u kterých sázková kancelář nepřesně vyhodnotila dostupné informace a nabízí tím pádem (z vašeho hlediska) výhodný kurz. S tímto postupem máte mnohem větší šanci na dosažení úspěchu.

9) Nastavte si adekvátní velikost sázek

Opět se jedná o něco, co se snadno řekne, ale hůře udělá. Myslíme si, že 99 % neúspěšných sázkařů dělá (kromě jiného) právě tuto chybu – mají nastavenou příliš velkou velikost sázek, zejména tehdy, když za sebou mají dobrou sérii a cítí se být neporazitelní.

Ano, je skvělé, že za sebou máte dobrou sérii, nicméně nechat se unést přehnaným sebevědomím je prakticky to nejhorší, co může sázkař udělat. Pokud se rozhodnete ještě navýšit velikost sázek a následně vás zasáhne série třeba 4-5 proher, prakticky jistě prohrajete to, co jste předtím vyhráli + ještě něco navíc. Musíte si jednou provždy uvědomit, že takový přístup nikam nevede.

Úspěšní profesionální sázkaři se shodují na tom, že nejlepší je sázet vždy stejnou sumu. Existují sice situace, kdy vsazenou sumu zvýší nebo sníží, nicméně v takových situacích se orientují podle pevných dat a nabízených kurzů (často k tomu využívají například sázkový systém Kelly Criterion). Nenechte se strhnout přehnaným sebevědomím. Vždy si zachovejte chladnou hlavu a zůstaňte nohama na zemi.

10) Nestresujte se, sázení by vás mělo bavit

Úspěšné sázení si sice vyžaduje trpělivost a železnou disciplínu, ale pořád musí být přítomen i element zábavy. Sice jde o peníze, ale ani tak byste neměli sázení brát jako „práci.“ Berte to tak, že můžete dělat, co vás baví – a zároveň tím vydělat. Je důležité, abyste pořád zůstali dobře naladění a abyste o sázení měli zájem. Jedině tak budete neustále hledat nové způsoby, jak získat výhodu a jak navýšit své zisky.

Poměrně dost velice kvalitních analytiků nakonec doplatí na to, že se utopí v detailech. O všem až přehnaně přemýšlejí a snaží se vyvrátit každou myšlenku, se kterou přijdou. Vlivem toho jsou velice dobří v odhadování vítězů po zápase, ale bohužel nedokáží odhadnout férové kurzy před začátkem zápasu. Jsou doslova paralyzovaní svou analýzou. Důvod? Sázení už neberou jako zábavnou činnost, ale jako otázku života a smrti.

Pokud chcete dosáhnout skutečného úspěchu, musíte najít rovnováhu mezi zábavou a ziskem. Jestliže se vám podaří dosáhnout tohoto perfektního mixu, rok 2015 pro vás jistě bude mimořádně úspěšný.

Hodně štěstí!

PS: Pokud chcete udělat maximum pro dosažení úspěchu v sázení, rozhodně si nastudujte témata obsažená v naší Škole sázení. A jakmile budete mít v malíčku základní strategické koncepty, můžete se vrhnout rovnou na studium Sázení na konkrétní sporty.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search