Přihlášení:
Menu
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Florida
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Edmonton
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Nizozemí
EURO | 18:00 - zítra
Logo týmu Rakousko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Francie
EURO | 18:00 - zítra
Logo týmu Polsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Anglie
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Slovinsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dánsko
EURO | 21:00 - zítra
Logo týmu Srbsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Chile
Copa America | 03:00 - 26. 06.
Logo týmu Argentina
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Kashima
J League | 12:00 - 26. 06.
Logo týmu Gamba
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Ukrajina
EURO | 18:00 - 26. 06.
Logo týmu Belgie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Gruzie
EURO | 21:00 - 26. 06.
Logo týmu Portugalsko
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Česko
EURO | 21:00 - 26. 06.
Logo týmu Turecko
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Sarpsborg 08
Tippeligaen | 19:00 - 28. 06.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sport Recife
Serie B | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kolumbie
Copa America | 00:00 - zítra
Logo týmu Paraguay
Logo týmu Brazílie
Copa America | 03:00 - zítra
Logo týmu Kosta Rika
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 26. 06.
Logo týmu Santos
Logo týmu Peru
Copa America | 00:00 - 26. 06.
Logo týmu Kanada

7 zlozvyků, které vám brání v úspěchu

30. 5. 2016 15:01, upraveno: 24. 2. 2017 12:39
autor: LadyAmbientte
Jednou z nejlepších knih o osobnostním rozvoji, kterou jsem kdy četl, byla „7 zvyků vysoce efektivních lidí“ (v anglickém jazyce The 7 Habits of Highly Effective People) od Stephena Covey. Všech sedm zvyků uvedených v této knize můžete uplatnit i ve sportovním sázení.
7 zlozvyků, které vám brání v úspěchu
V cestě na vrchol kurzového sázení vám bude bránit mnoho překážek. Tou největší budete vy sami...

Od Stephena Covey jsem četl hned několik knih. Nepamatuji si, ve které jsem narazil na tuto radu, ale vím, že určitě pochází z některé z nich. Ta rada zněla, že byste se měli učit co nejvíce z toho, co byste neměli dělat, než z toho, co byste dělat měli.

Touto radou se řídí i náš článek. Pokud si některou z následujících rad vezmete k srdci, zvýšíte svoje výhry ze sázení, případně alespoň zařídíte, abyste tolik neprohrávali.

Chytří sázkaři, stejně jako chytří sportovci vždycky hledají chyby ve své hře. Buďte chytří a od příštího měsíce se vyvarujte alespoň jednoho z těchto sedmi zlozvyků. Pak k němu přiberte další a další… a budete mít vystaráno.

1.Nemáte přesně stanovené cíle pro své sázkařské aktivity

Tato rada pochází přímo z knihy a zní: „Začněte na konci své mysli“, což znamená, že byste si měli stanovit své budoucí cíle.

Ikona týmu Albánie
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Španělsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Čeho byste sázením chtěli dosáhnout? Není nic špatného na tom, když se sázením v průběhu sezóny chcete jenom bavit. Není nic špatného na tom, pokud si zápasy sázením chcete ozvláštnit a dodat jim trochu šťávy.

I přesto jsem zjistil, že pokud budete vyhrávat, sázení je mnohem zábavnější. Čím častěji budete vyhrávat, tím více se budete bavit. A když mluvíme o výhrách, hlavním ukazatelem je zisk.

Cíle si nelze stanovit, pokud si nevedete sázkařské záznamy. Vlastně stanovit byste si je mohli, ale k čemu by to bylo? Tak jako tak byste nezjistili, zdali jste těchto cílů dosáhli či nikoliv.

Víte, kolik peněz jste vyhráli/prohráli za poslední týden, měsíc nebo rok? Pokud ne, váš první cíl je jednoduchý:

Začněte si vést sázkařské záznamy!

Jakmile tak učiníte, můžete začít analyzovat svou procentuální úspěšnost. Pokud obvykle sázíte 110 korun, abyste mohli vyhrát další stovku, potom k zisku budete potřebovat alespoň 52,40% úspěšnost sázek.

Pokud budete vyhrávat jen v 51,00% případů, potom o peníze budete pomalu přicházet. O této problematice se můžete dozvědět více v našem článku Návratnost investic (ROI).

2.Neděláte si žádné průzkumy (analýzy)

Většina neúspěšných sportovních sázkařů sází pouze na své oblíbené týmy a to bez ohledu na to, s kým hrají. Mám jednoho kamaráda, který miluje Spartu Praha. Moc často nesází, ale když se rozhodne vsadit, vsadí na svojí „Spartičku“.

Tento kamarád, říkejme mu třeba Honza, se vůbec nestará o to, zdali je Sparta outsiderem či nikoliv. Vůbec netuší, zdali má tento zápas potenciál na větší porci gólů, kterou si vysnil. Prostě chce vsadit na svůj oblíbený tým.

Jedná se o možný přístup ke sportovnímu sázení, ovšem zcela jistě se nejedná o EFEKTIVNÍ přístup ke sportovnímu sázení. Tento přístup vám ve skutečnosti může přinést jenom ztrátu.

Nebuďte jako Honza, dělejte si pořádný průzkum. A pokud vás to nebaví, následujte naše pravidelné sázkařské analýzy.

3.Nehledáte lepší kurzy

Výška kurzů má vliv na vaší návratnosti investic (ROI). Můžete vsadit 105 korun, abyste vyhráli 100 korun. Na stejnou sázkovou příležitost však můžete vsadit i 120 korun, abyste vyhráli 100 korun. První z možností je samozřejmě lepší, což znamená, že čím vyšší kurzy se na danou sázkovou příležitost nabízejí, tím více peněz do vaší kapsy.

Dokonce i kurz vyšší jen o jednu desetinu může v dlouhodobém horizontu člověku vydělat obrovskou sumu.

Základem tohoto příkladu je založení několika sázkařských účtů, což vám umožní sázet tam, kde je to v aktuální chvíli nejvýhodnější.

4.Nestaráte se správně o svůj bankroll

Ve sportu se může přihodit cokoliv. Na sport nemají vliv jenom schopnosti a zkušenosti jednotlivých sportovců či týmů, ale také štěstí. Pokud na jednu sázku budete riskovat celý svůj bankroll, nebo část svého bankrollu, kterou byste riskovat neměli, jste vydání na milost a nemilost tohoto štěstí. Jestliže budete dbát na správné zásady bankrollu, dokážete potlačit varianci a necháte vydělávat své znalosti a dovednosti.

5.Doháníte ztráty

Sportovní sázení je velmi náročné na psychiku lidí. Stejně jako třeba v investování na burze se může stát, že se vám v určitém období nebude dařit. Někteří sázkaři přitom po pár neúspěších (někdy stačí i jen jedna neúspěšná sázka) ztratí hlavu a pustí se do dohánění své předchozí ztráty.

V takovém případě často sázejí i na sportovní zápasy, na něž by jinak nesázeli, nebo dokonce pořádně zvyšují sázky, i když by neměli. Není třeba dodávat, že toto riskování se v dlouhodobém horizontu nevyplácí. Nebyli byste první ani poslední sázkaři, kteří přišli o svůj bankroll.

Sázení není sprint, ale maraton. Proto musíte být za každou cenu trpěliví a to jak v případě výhry, tak i v případě prohry.

6.Necháte se ovlivňovat veřejným míněním

Nechat se ovlivnit stádovým efektem je téměř vždycky špatně. Ve skutečnosti byste se měli snažit najít alespoň nějakou šanci vsadit proti veřejnosti. Pokud se tohoto zvyku budete držet a budete v něm alespoň trochu úspěšní, mohli byste celou svou úspěšnost ve sportovním sázení převrátit na ruby.

Pokud budete sázet na týmy oblíbené veřejností (například Real Madrid), kurz na jeho vítězství bude často nižší jak 1,30. Na vítězství Real Madrid totiž sází skoro všichni. Abyste při takových kurzech vykazovali zisk, nemůžete se spolehnout na úspěšnost proklamovaných 53%, ale dosahovat úspěšnosti o desítky procent více.

Budete-li sázet na protihráče (outsidery) Realu Madrid při kurzech 8,00 – 10,00 – 15,00 a více, potom si naopak vystačíte s úspěšností mnohem, mnohem nižší… řekněme třeba i jen 12 – 15%.

O sázení proti veřejnosti se můžete dozvědět více v našem samostatném článku.

7.Uzavíráte příliš mnoho sázek

Efektivní sázející vsadí pouze v případě, kdy narazí na dobrou sázkovou příležitost. Jinými slovy řečeno, v případě, že sázka nemá pozitivní očekávanou hodnotu, jdou od ní. To mimo jiné znamená, že některé dny/týdny/měsíce budete sázet více, než ostatní.

Podobá se to pokeru. Hráči, kteří dokážou položit své špatné handy, v dlouhodobém horizontu vydělají více peněz. Přecházení špatných sázek ve sportovním sázení je stejné, jako pokládat špatné handy v pokeru.

Dalším problémem je, že někteří lidé mají rádi, když do akce pošlou hodně peněz. Někdy je ovšem jistější částku rozložit na menší počet sázek.

Závěrečné shrnutí

Efektivní sportovní sázkař je podle definice ten člověk, který dosahuje svých cílů. Pokud nemáte cíle, nemůžete být efektivní. A pokud si nevedete sázkařské záznamy, nemůžete vědět, zdali efektivní jste.

Abyste mohli učinit správná sázkařská rozhodnutí, budete muset zkoumat zápasy a týmy. Musíte efektivně řídit svůj bankroll. Musíte se vyhnout nutkání dohánět své ztráty.

Efektivní sportovní sázkaři také často sází proti veřejnosti. Vyhýbají se špatným situacím a nepodávají spoustu sázek jenom kvůli tomu, aby peníze dostali do akce.

Ziskovým sportovním sázkařem se můžete stát i vy – začněte tím, že odstraníte jeden ze zlozvyků vysoce neefektivních sportovních sázkařů.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search