Přihlášení:

eighteen + 11 =

Menu
Logo týmu Rusko
OG M | 05:10 - dnes
Logo týmu Německo
Náš tip:
0
1X2 (1.tře.)
Logo týmu Plzeň Viktoria
1. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Köln
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Schalke 04
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Crystal Palace
Premier League | 13:00 - dnes
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sevilla
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 15:05 - dnes
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Manchester City
Carling Cup | 17:30 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Karviná FC
1. liga | 15:00 - dnes
Logo týmu Zlín
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Cardiff
Championship | 13:00 - dnes
Logo týmu Bristol City
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sassuolo
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Odense
SuperBest-ligae.. | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2 (1.tře.)
Logo týmu Utrecht
Eredivisie | 16:45 - dnes
Logo týmu Twente Enschede
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Granada
Liga BBVA | 18:00 - dnes
Logo týmu Alcorcón
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu America
Primera Divisio.. | 04:00 - dnes
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Los Angeles
NHL | 04:05 - dnes
Logo týmu Edmonton
Logo týmu Shimizu
J League | 05:00 - dnes
Logo týmu Kashima

7 zlozvyků, které vám brání v úspěchu

30. 5. 2016 15:01, upraveno: 24. 2. 2017 12:39
autor: LadyAmbientte
Jednou z nejlepších knih o osobnostním rozvoji, kterou jsem kdy četl, byla „7 zvyků vysoce efektivních lidí“ (v anglickém jazyce The 7 Habits of Highly Effective People) od Stephena Covey. Všech sedm zvyků uvedených v této knize můžete uplatnit i ve sportovním sázení.
7 zlozvyků, které vám brání v úspěchu
V cestě na vrchol kurzového sázení vám bude bránit mnoho překážek. Tou největší budete vy sami...

Od Stephena Covey jsem četl hned několik knih. Nepamatuji si, ve které jsem narazil na tuto radu, ale vím, že určitě pochází z některé z nich. Ta rada zněla, že byste se měli učit co nejvíce z toho, co byste neměli dělat, než z toho, co byste dělat měli.

Touto radou se řídí i náš článek. Pokud si některou z následujících rad vezmete k srdci, zvýšíte svoje výhry ze sázení, případně alespoň zařídíte, abyste tolik neprohrávali.

Chytří sázkaři, stejně jako chytří sportovci vždycky hledají chyby ve své hře. Buďte chytří a od příštího měsíce se vyvarujte alespoň jednoho z těchto sedmi zlozvyků. Pak k němu přiberte další a další… a budete mít vystaráno.

1.Nemáte přesně stanovené cíle pro své sázkařské aktivity

Tato rada pochází přímo z knihy a zní: „Začněte na konci své mysli“, což znamená, že byste si měli stanovit své budoucí cíle.

Ikona týmu Rusko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Německo
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Čeho byste sázením chtěli dosáhnout? Není nic špatného na tom, když se sázením v průběhu sezóny chcete jenom bavit. Není nic špatného na tom, pokud si zápasy sázením chcete ozvláštnit a dodat jim trochu šťávy.

I přesto jsem zjistil, že pokud budete vyhrávat, sázení je mnohem zábavnější. Čím častěji budete vyhrávat, tím více se budete bavit. A když mluvíme o výhrách, hlavním ukazatelem je zisk.

Cíle si nelze stanovit, pokud si nevedete sázkařské záznamy. Vlastně stanovit byste si je mohli, ale k čemu by to bylo? Tak jako tak byste nezjistili, zdali jste těchto cílů dosáhli či nikoliv.

Víte, kolik peněz jste vyhráli/prohráli za poslední týden, měsíc nebo rok? Pokud ne, váš první cíl je jednoduchý:

Začněte si vést sázkařské záznamy!

Jakmile tak učiníte, můžete začít analyzovat svou procentuální úspěšnost. Pokud obvykle sázíte 110 korun, abyste mohli vyhrát další stovku, potom k zisku budete potřebovat alespoň 52,40% úspěšnost sázek.

Pokud budete vyhrávat jen v 51,00% případů, potom o peníze budete pomalu přicházet. O této problematice se můžete dozvědět více v našem článku Návratnost investic (ROI).

2.Neděláte si žádné průzkumy (analýzy)

Většina neúspěšných sportovních sázkařů sází pouze na své oblíbené týmy a to bez ohledu na to, s kým hrají. Mám jednoho kamaráda, který miluje Spartu Praha. Moc často nesází, ale když se rozhodne vsadit, vsadí na svojí „Spartičku“.

Tento kamarád, říkejme mu třeba Honza, se vůbec nestará o to, zdali je Sparta outsiderem či nikoliv. Vůbec netuší, zdali má tento zápas potenciál na větší porci gólů, kterou si vysnil. Prostě chce vsadit na svůj oblíbený tým.

ČTĚTE TAKÉ:
5 tipů, které vám pomohou zdvojnásobit zisky ze sázení

Jedná se o možný přístup ke sportovnímu sázení, ovšem zcela jistě se nejedná o EFEKTIVNÍ přístup ke sportovnímu sázení. Tento přístup vám ve skutečnosti může přinést jenom ztrátu.

Nebuďte jako Honza, dělejte si pořádný průzkum. A pokud vás to nebaví, následujte naše pravidelné sázkařské analýzy.

3.Nehledáte lepší kurzy

Výška kurzů má vliv na vaší návratnosti investic (ROI). Můžete vsadit 105 korun, abyste vyhráli 100 korun. Na stejnou sázkovou příležitost však můžete vsadit i 120 korun, abyste vyhráli 100 korun. První z možností je samozřejmě lepší, což znamená, že čím vyšší kurzy se na danou sázkovou příležitost nabízejí, tím více peněz do vaší kapsy.

Dokonce i kurz vyšší jen o jednu desetinu může v dlouhodobém horizontu člověku vydělat obrovskou sumu.

Základem tohoto příkladu je založení několika sázkařských účtů, což vám umožní sázet tam, kde je to v aktuální chvíli nejvýhodnější.

4.Nestaráte se správně o svůj bankroll

Ve sportu se může přihodit cokoliv. Na sport nemají vliv jenom schopnosti a zkušenosti jednotlivých sportovců či týmů, ale také štěstí. Pokud na jednu sázku budete riskovat celý svůj bankroll, nebo část svého bankrollu, kterou byste riskovat neměli, jste vydání na milost a nemilost tohoto štěstí. Jestliže budete dbát na správné zásady bankrollu, dokážete potlačit varianci a necháte vydělávat své znalosti a dovednosti.

5.Doháníte ztráty

Sportovní sázení je velmi náročné na psychiku lidí. Stejně jako třeba v investování na burze se může stát, že se vám v určitém období nebude dařit. Někteří sázkaři přitom po pár neúspěších (někdy stačí i jen jedna neúspěšná sázka) ztratí hlavu a pustí se do dohánění své předchozí ztráty.

V takovém případě často sázejí i na sportovní zápasy, na něž by jinak nesázeli, nebo dokonce pořádně zvyšují sázky, i když by neměli. Není třeba dodávat, že toto riskování se v dlouhodobém horizontu nevyplácí. Nebyli byste první ani poslední sázkaři, kteří přišli o svůj bankroll.

Sázení není sprint, ale maraton. Proto musíte být za každou cenu trpěliví a to jak v případě výhry, tak i v případě prohry.

6.Necháte se ovlivňovat veřejným míněním

Nechat se ovlivnit stádovým efektem je téměř vždycky špatně. Ve skutečnosti byste se měli snažit najít alespoň nějakou šanci vsadit proti veřejnosti. Pokud se tohoto zvyku budete držet a budete v něm alespoň trochu úspěšní, mohli byste celou svou úspěšnost ve sportovním sázení převrátit na ruby.

Pokud budete sázet na týmy oblíbené veřejností (například Real Madrid), kurz na jeho vítězství bude často nižší jak 1,30. Na vítězství Real Madrid totiž sází skoro všichni. Abyste při takových kurzech vykazovali zisk, nemůžete se spolehnout na úspěšnost proklamovaných 53%, ale dosahovat úspěšnosti o desítky procent více.

Budete-li sázet na protihráče (outsidery) Realu Madrid při kurzech 8,00 – 10,00 – 15,00 a více, potom si naopak vystačíte s úspěšností mnohem, mnohem nižší… řekněme třeba i jen 12 – 15%.

O sázení proti veřejnosti se můžete dozvědět více v našem samostatném článku.

7.Uzavíráte příliš mnoho sázek

Efektivní sázející vsadí pouze v případě, kdy narazí na dobrou sázkovou příležitost. Jinými slovy řečeno, v případě, že sázka nemá pozitivní očekávanou hodnotu, jdou od ní. To mimo jiné znamená, že některé dny/týdny/měsíce budete sázet více, než ostatní.

ČTĚTE TAKÉ:
Britské fotbalové hvězdy mají problém se sázením

Podobá se to pokeru. Hráči, kteří dokážou položit své špatné handy, v dlouhodobém horizontu vydělají více peněz. Přecházení špatných sázek ve sportovním sázení je stejné, jako pokládat špatné handy v pokeru.

Dalším problémem je, že někteří lidé mají rádi, když do akce pošlou hodně peněz. Někdy je ovšem jistější částku rozložit na menší počet sázek.

Závěrečné shrnutí

Efektivní sportovní sázkař je podle definice ten člověk, který dosahuje svých cílů. Pokud nemáte cíle, nemůžete být efektivní. A pokud si nevedete sázkařské záznamy, nemůžete vědět, zdali efektivní jste.

Abyste mohli učinit správná sázkařská rozhodnutí, budete muset zkoumat zápasy a týmy. Musíte efektivně řídit svůj bankroll. Musíte se vyhnout nutkání dohánět své ztráty.

Efektivní sportovní sázkaři také často sází proti veřejnosti. Vyhýbají se špatným situacím a nepodávají spoustu sázek jenom kvůli tomu, aby peníze dostali do akce.

Ziskovým sportovním sázkařem se můžete stát i vy – začněte tím, že odstraníte jeden ze zlozvyků vysoce neefektivních sportovních sázkařů.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole