Přihlášení:
Menu
Logo týmu Tammeka Tartu
Meistriliiga | 18:00 - dnes
Logo týmu Narva Trans
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Liga I - Q | 19:00 - dnes
Logo týmu Dinamo Bukurešť
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 19:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Union Santa Fe
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Atlético Tucumán
Primera Divisio.. | 02:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera A | 02:00 - zítra
Logo týmu Deportivo Cuenca
Logo týmu Avai Florianopolis
Serie B | 02:30 - zítra
Logo týmu Goiás
Logo týmu Edmonton
NHL | 02:37 - zítra
Logo týmu Dallas
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 17:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kalju Nomme JK
Meistriliiga | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Bundesliga | 19:00 - zítra
Logo týmu Austria Wien
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 00:00 - 29. 05.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Florida
NHL | 02:07 - 29. 05.
Logo týmu NY Rangers
Logo týmu Marinos
J League | 12:00 - 29. 05.
Logo týmu Reysol
Logo týmu Utrecht
Eredivisie | 18:00 - 29. 05.
Logo týmu Deventer
Logo týmu Flora Paide
Meistriliiga | 18:00 - 29. 05.
Logo týmu Levadia Tallin
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:00 - 29. 05.
Logo týmu Flora Tallin
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 19:00 - 29. 05.
Logo týmu Sandefjord

Jak dobří (špatní) jste sázkaři?

2. 5. 2016 15:54, upraveno: 24. 2. 2017 12:28
autor: LadyAmbientte
Pokaždé, když jsem se někoho zeptal na to, jak dobří (špatní) sázkaři jsou, dočkal jsem se jedné ze dvou reakcí. První skupina sázkařů vzdorně nafoukne hruď a vzápětí z ruky vysype všechny velké výhry ve svém životě. Druhá skupina po chvíli obvykle sklopí hlavu a přizná, že vlastně vůbec neví, co dělá.
Jak dobří (špatní) jste sázkaři?
Stačí jedna pořádná výhra a člověk často podlehne iluzi, že sázením vydělává. Ale je to opravdu tak?

Lidé z obou skupin jsou velmi pravděpodobně špatnými investory i sportovními sázkaři. Rozdíl mezi nimi je v tom, že jedna skupina si toto připouští a druhá nikoliv. Větší šance na to se zlepšit, přitom jednoznačně přikládám skupině druhé, neboť tito lidé se nesnaží zakrýt nedostatek zkušeností macho chvástáním a své chyby si uvědomují a připouští (což je první důležitý krok k nápravě).

Jestliže si nejste jisti svojí úrovní sázení, zeptejte se sami sebe na následující otázky. Čím vícekrát odpovíte „ano“, tím déle vám bude trvat, než se stanete skutečně výdělečnými sportovními sázkaři (jinými slovy řečeno: tím horší sázkaři aktuálně jste).

Ať už je váš výsledek jakýkoliv, neměli byste se ovšem nikdy vzdávat naděje. I ten nejhorší sportovní sázkař se totiž trpělivostí a praxí může hodně zlepšit.

Vsadíte někdy na první kurz, který se vám naskytne?

Pokud jste na tuto otázku odpověděli „ano“, jste na nejlepší cestě stát se špatným sázkařem. Ne všechny sázkové kurzy jsou si sobě rovny, takže je absolutní šílenství skočit po prvním kurzu, na který narazíte. Ve světě sportovního sázení úspěch nevede přes pohodlí.

Ikona týmu Tammeka Tartu
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Narva Trans
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Chytří sázkaři musí mít účet u několika sázkových kanceláří. Účet si pochopitelně nemusíte zakládat u dvaceti sázkovek. Obvykle si vystačíte se třemi sázkovkami – jednou, která nabízí velmi široké portfolio kurzů (a u níž si tudíž můžete vsadit prakticky na všechno), druhou, která nabízí vysoké kurzy na vaše oblíbené sporty, a třetí, která nabízí zajímavé bonusy nebo nějaké další výhody podle vašich preferencí.

Poskládejte si monstrózní tiket bez rizika prohry, pokud prohrajete, vrátíme vám peníze! Případná výhra je vaše.

Tato kombinace by vám měla nabídnout docela slušnou paletu kurzů. Díky tomu můžete získat až 0,50 bodů výhodu oproti sázejícím, kteří vezmou první nabízený kurz. Nováčkovi tato hodnota možná přijde jako maličkost, ale zkušený sázkař moc dobře ví, že právě taková hodnota může znamenat rozdíl mezi ziskem a ztrátou.

Sázíte na hodně „parlays“ (kombinací dvou a více sázkových příležitostí)?

Tzv. „parlays“ jsou sázky, které spojují dvě a více sázkových příležitostí. Výhra takové sázkové příležitosti proto závisí na tom, že úspěšné jsou všechny zahrnuté tipy.

Tak například pokud vsadíte na „Výhra hostů a padne 3 a více gólů“, abyste takovou sázku vyhráli, musí v zápase vyhrát hosté a zároveň padnout minimálně 3 góly.

Parlays mohou být pro mnoho sázkařů velmi lákavé – nabízejí totiž mnohem vyšší kurzy. Bohužel, společně s tím, jak se kurzy zvyšují, snižuje se i šance na to, že tyto kurzy budou úspěšné. A to radikálně. Vždycky, když budete mít chuť vsadit nějaký parlay, mějte na paměti, že návratnost těchto sázkových příležitostí je nesrovnatelně nižší. To znamená, že aby takové sázkové příležitosti byly ziskové, museli by mít ve skutečnosti mnohem vyšší kurzy, než vám sázkové kanceláře nabízejí.

Čtěte
Jak převést Tipsport Nety na peníze?

Už jste si někdy otevřeli účet u sázkové kanceláře, aniž byste si o ní předtím něco zjistili?

V životě občas narazíte na situace, ve kterých je lepší skočit do toho rovnýma nohama a na nic se neptat. Výběr sázkové kanceláře mezi takové situace nepatří.

Ještě než si otevřete sázkařský účet a vložíte na něj peníze, musíte udělat průzkum. Jinak by se vám mohlo stát, že spláčete nad výdělkem.

Při výběru sázkové kanceláře je nejdůležitějším faktorem spolehlivost. Vyplácejí výhry v rozumném časovém rozestupu? Jsou stížnosti sázkařů řešeny efektivně? Existuje mnoho stránek, které vám všechny tyto informace podají (včetně i té naší), takže se nebojte a hledejte, čím více toho budete vědět, tím spíše nenaletíte!

Sázíte, i přestože svůj bankroll vyčerpáte?

Mít na sázení vyhrazený bankroll má dva důvody. Nejen že vám bankroll zásobuje penězi, které potřebujete k sázení, ale slouží také jako přirozený impulz k tomu, abyste skončili v případě, kdy vám peníze v bankrollu dojdou. To je opravdu velmi důležité, protože budete-li ctít správné zásady bankrollu, zabrání vám to v tom, že byste riskovali peníze, které potřebujete pro nezbytné věci jako je nájem, jídlo atd.

Pokud svůj bankroll vyčerpáte, nejlepší je přestat sázet. A to až do doby, než budete mít skutečně volné peníze na další sázení. Do té doby můžete sledovat zápasy, zdokonalovat svou sázkařskou strategii a případně si i dělat hypotetické sázky, které mohou být měřítkem úspěchu.

Pokud sázíte i poté, co jste svůj bankroll vyčerpali, a přitom si to nemůžete dovolit, porušujete jedno ze základních pravidel úspěšného sportovního sázení.

Necháváte se obvykle vlákat do pasti?

Někdy se vám může stát, že vám sázková kancelář nabídne velmi výhodný, téměř až do očí bijící kurz. Můžete přitom propadnout pocitu, že jste dostali skvělou příležitost „podojit sázkovku“.

Že by sázkovka vypsala opravdu slibný kurz třeba i na výrazného favorita se samozřejmě stát může, ostatně o tuto činnost se starají bookmakeři a to jsou také jen lidi. Mnohem častěji se ovšem může jednat o past pro začínající sázkaře. Nezvykle vysoké kurzy mohou být vypsány kupříkladu na hráče, který při tragické nehodě ztratil blízkého rodinného příslušníka, nebo zápas, který se má odehrát při extrémně nepříznivém počasí.

Ještě předtím, než na takovou léčku skočíte, byste si prosto měli udělat vlastní průzkum a zjistit, zdali v takové nabídce skutečně něco není. Jedině tak na konci dne můžete mít škodolibou radost, že jste sázkovku přelstili, a namísto toho netruchlit kvůli tomu, že jste vyhodili peníze.

Sázíte na co možná nejvíce sportovních událostí?

Znám několik sázkařů, kteří za jeden den klidně vsadí 20 a více tipů. Pokud mezi takové lidi patříte i vy, jste blázni, co se po hlavě ženou do katastrofy.

Jak bylo zmíněno na začátku, ne všechny sázky jsou si rovny. Hlavním úkolem sázkaře je najít kurzy, které vám poskytnou výhodu nad sázkovou kanceláří. Jedná se o nejefektivnější způsob dosažení zisk. Mohu vám zaručit, že dlouhodobé úspěšné sázení neznamená tipování výsledku každého utkání.

Čtěte
Jak převést Tipsport Nety na peníze?

Měli byste zvážit i faktor vyhoření. Ačkoliv máte rádi tvarohový koláč, nemůžete ho jíst každý den. Kdybyste ho každý den jedli, brzy byste si ho znechutili. A totéž platí i u sportovního sázení. Jestliže někdo bude sázet denně padesát sázkových příležitostí, nebude dělat nic jiného, než se probírat sázkovými kurzy, což se mu jednou zprotiví. Druhou možností je, že se na sázení stane závislým, což bychom nepřáli ani tomu nejhoršímu nepříteli.

Odchýlíte se často od své základní sázky?

Pro některého sázkaře může být základní sázka 100 korun, pro jiného 1000 korun. V obou případech se však jedná o sázkovou jednotku a zároveň i sázku, kterou si můžete dovolit riskovat v pravidelných intervalech. Zkušení sázkaři již vědí, že bychom na jednu sázkovou příležitost nikdy neměli sázet více jak 5% bankrollu (bez ohledu na to, jak se tato sázka zdá jistá).

Někteří sázkaři ovšem mají tendenci reagovat přehnaně na úspěšné či neúspěšné série. To jejich bankrollem může značně zacloumat, ale dokonce ho i zcela zničit. Nehledě na to, že takové situace lehce naruší koncentraci a mohou podkopat samotné šance na výhru.

Pokud zažijete náhlou sérii výher nebo ztrát, nesnažte se dohnat ztráty a nezvyšujte velikost sázkové jednotky (sázky). Jedinou výjimkou je proporcionální sázení.

Nesledujte s otrockou oddaností trendy

Trendy byste pochopitelně měli studovat a vyhodnocovat. Neexistuje ovšem žádný důvod, abyste je slepě následovali. Uvědomte si, že jenom proto, že tým má zrovna za sebou úspěšnou sérii, ještě neznamená, že bude vyhrávat až do konce sezóny. Ve světě profesionálního sportu není nic zaručeno. Pokud to budete ignorovat, čeká vás drsné probuzení.

To samé platí i o celkovém počtu výher a ztrát. Nemůžete očekávat, že tým dá gól jenom proto, že je na tom statisticky dobře. Každou sázku musíte zvážit a to na základě mnoha dalších informací. Navíc často najdete hodnotu v sázce na tým, který se s prohrami potýká častěji – na „jasné“ favority jsou obecně vypisovány méně výhodné kurzy.

Nesázíte na týmy, které nemáte rádi?

Všichni máme nějaký tým, který nemáme rádi. Tyto emoce by nám ale nikdy neměli překazit potenciálně hodnotné sázky. Osobně znám jednoho sázkaře, který nikdy nesází na Liberec, prostě proto že ho nemá rád. Také znám osobně sázkaře, který nikdy nesází na Spartu, prostě proto že mu Sparta kdysi „prohrála spoustu peněz“.

Pokud byste se chtěli stát úspěšným sázkařem, měli byste na sportovní sázení myslet jako na obchod a nikdy do toho nezapojovat emoce. Chtěli byste ztratit ziskového klienta jen proto, že ho osobně nemáte rádi? Jestliže odpovíte „ne“, stejný přístup přijměte za svůj i ve sportovním sázení.

Jak dobří (špatní) sázkaři jste – závěr

Pokud sázení nepostavíte na pevných základech, může se jednat o sebevraždu. Sportovní sázení lze vzhledem k nevýhodným kurzům a nepříjemným překvapením v posledních minutách hry přirovnat k chůzi po minovém poli. Sportovní sázení může zdecimovat vaší peněženku, naštěstí se v něm ale vždycky najdeme prostor pro zlepšení.

Budete-li se řídit radami, které jsme vám dali v tomto článku, v následující době byste měli pozorovat zlepšení.

Čtěte
Jak převést Tipsport Nety na peníze?

Chcete sázením vydělávat, ale nemáte čas? Inspirujte se našimi nejlepšími tipaři.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search