Přihlášení:
Menu
Logo týmu Dukla Praha FK
1. liga | 20:00 - 20. 07.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
6.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Shamrock Rovers
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Vikingur Reykjavik
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 17:00 - zítra
Logo týmu Slovan Bratislava
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Molde FK
Tippeligaen | 20:15 - 20. 07.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 17:00 - 21. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 16:30 - dnes
Logo týmu UE Santa Coloma
Logo týmu Pyunik Yerevan
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Logo týmu Lincoln Red Imps
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Champions Leagu.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Juventude
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Atlético Mineiro
Logo týmu Corinthians
Serie A | 02:00 - zítra
Logo týmu Criciúma EC
Logo týmu Atlas
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Santos Laguna
Logo týmu G.B. Querétaro
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Guadalajara
Logo týmu Pachuca
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Puebla
Primera Divisio.. | 05:00 - zítra
Logo týmu Leon
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 05:05 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Thorshavn B36
UEFA Europa Con.. | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

EURO 2020 (2021) – vše co víme o odloženém šampionátu

6. 7. 2021 08:40, upraveno: 22. 4. 2022 09:41
autor: OnlyValue
EURO 2020 se kvůli pandemii Covid-19 a s ní spojenými komplikacemi neodehrálo v původně stanoveném termínu, ale bylo odloženo na tento rok. Společně s tím, jak se šampionát blíží, máme víc a víc informací, které stojí za to sdílet s vámi, našimi čtenáři. Proto jsme připravili tento článek.
Mistrovství světa ve fotbale 2021
Šampionát EURO 2020 se kvůli koronavirové pandemii odehraje o rok déle, než se původně plánovalo.

EURO 2020 nebo EURO 2021?

I přestože se EURO 2020 bude odehrávat v roce 2021, ponechá si svůj původní název (číslovku), tedy EURO 2020. Vzhledem k okolnostem není chyba označovat plánovaný šampionát za EURO 2021, ale já se v tomto článku budu držet oficiálního názvu.

V jakém termínu se bude hrát EURO 2020?

Odložení šampionátu EURO na rok 2021 je co do organizace šampionátu jedinou novinkou. EURO 2020 se podle všech zvyklostí odehraje v letních měsících – červenu a červenci. EURO 2020 započne 11. června a bude konat do 11. července. Jako první se na EURO 2020 pustí týmy Turecka a Itálie. Výkop tohoto zápasu je naplánovaný na 21 hodinu večerní. V dalších dnech EURO přinese po třech zápasech každý den a to až do vyřazovací fáze.

Kde se bude konat EURO 2020?

EURO 2020 nemá pořadatelskou zemi. UEFA minulý rok slavila 60. let od založení a tímto způsobem chtěla podpořit oslavy.

Základní skupiny EURO 2020 se budou hrát ve 12 evropských zemích – Anglii, Německu, Itálii, Rusku, Dánsku, Irsku, Rumunsku, Nizozemsku, Maďarsku, Španělsku, Skotsku a Ázerbajdžánu. Finále se odehraje v Anglii.

Čtěte
EURO 2020 – preview jednotlivých týmů a skupin

 

Kde sledovat živě EURO 2020?

Zápasy EURO 2020 bude vysílat Česká televize na kanálech ČT Sport, případně ČT 2. Některé zápasy budete moci shlédnout také na webových stránkách České televize (včetně možnost sledovat přenosy zpětně).

Živé streamy z EURO 2020 budete dále moci sledovat v sázkových kancelářích (nabídka Live). Při této příležitosti se můžete těšit také na soutěže o věcné ceny, které tyto přenosy obvykle doprovází a to především na sázkové kanceláři Tipsport a Chance.

Abyste mohli streamy sledovat, musíte se do sázkových kanceláří zaregistrovat (získáte bonus 150 Kč zdarma), dokončit registraci včetně ověření vaší totožnosti (lze učinit přes internet banku) a dále si vsadit alespoň za 30 korun.

Jak sledovat zápasy EURO 2020 na internetu zdarma vám prozradí tento návod.

EURO 2020 – kurzy

Kurzy na EURO 2020 jsou dostupné ve všech sázkových kancelářích. Dostupné jsou kurzy na první zápasy tohoto šampionátu (klasické kurzy na výhru/remízu/prohru, na over/under atd.), ale také kurzy na celkové vítězství šampionátu a na nejlepšího střelce.

Protože do prvních zápasů EURO zbývají ještě téměř dva celé měsíce, zatím se dají těžko hledat možnosti sázky s hodnotou – k dispozici zatím nejsou požadované informace, nicméně jakmile budeme blíže k turnaji, určitě vám přineseme rozsáhlé preview a tipy na sázení. Některé tipy najdete také v rubrice Analýzy, na které se podílí všichni tipaři v naší soutěži.

ZOBRAZIT KURZY

Kdo vyhraje EURO 2020?

Sázkové kanceláře a většina sázkové veřejnosti má jasno. Největším favoritem na výhru je Anglie, Belgie a Francie. U těchto týmů se kurzy pohybují okolo hodnoty cca 6,00. O něco vyšší, ale stále poměrně srovnatelné jsou kurzy na výhru Německa a Španělska.

Já osobně bych se přikláněl k tomu, že Anglie se vítězem šampionátu nestane. Je to tým, který má sice velice dobré hráče (většina z nich hraje v nejlepší lize na světě – Premier league), ale jinak je svazovaný velkým tlakem veřejnosti. I když je Anglie kolébkou fotbalu, na šampionátu EURO má velmi malou úspěšnost. V minulosti navíc nebyla úspěšná i s lepšími výběry (podle mého mínění) a kromě toho finále opět bude hrát doma, čímž se vracíme zpět k problému jménem Psychika. Na Anglii bych si proto nevsadil.

Mým tajným favoritem je Francie. Tento tým je podle mě srovnatelný s tím Anglický a pro Francii bude obrovskou motivací svému největšímu rivalovi vyfouknout trofej pod jeho střechou. Francie navíc bude mít ve svém středu Kyliana Mbappého a to je ještě větší talent než Messi nebo Ronaldo. Bylo by příznačné, kdyby se Mbappému a jeho týmu podařilo tento ročník vyhrát. Takže přiznávám se, mám rád silné příběhy a výhra Francie by velkým příběhem byla. Proto tento tip.

Superpočítač předpověděl, že Česko vyhraje EURO 2021

Kdo vyhraje zlatou kopačku?

Jak jsem předeslal v předešlém odstavci, za největšího favorita na výhru tohoto šampionátu považuji Francii, a proto musím poradit také sázku na Kyliana Mbappého coby nejlepšího střelce. Francie by se měla dostat až do finále a to znamená, že Mbappé bude mít hodně prostoru pro to dávat góly. A jelikož je ve výborné formě, měl by jich dát hodně.

VSADIT S BONUSEM 500 Kč 

Na jakých stadionech se bude hrát EURO 2020?

Dvanáct pořadatelských zemí, to znamená celkem dvanáct různých stadionů. Jmenovitě se jedná o:

 • Wembley Stadium – Londýn
 • Allianz Arena – Mnichov
 • Stadio Olimpico – Řím
 • Olympic Stadium – Baku
 • Krestovsky Stadium – Petrohrad
 • Arena Nationala – Bukurešť
 • Johan Cruyff Arena – Amsterdam
 • Ramón Sánchéz Pizjuán – Sevilla
 • Puskas Arena – Budapešť
 • Hampden Park – Glasgow
 • Parket Stadium – Kodaň

EURO 2020 – rozpis zápasů

První zápas na šampionátu EURO 2020 se bude hrát 11.6. od 21:00. V tomto zápase proti sobě nastoupí týmy Turecka a Itálie. Dále se ve skupinové fázi dočkáme každý den tří zápasů. V následujících tabulkách najdete datum a čas všech plánovaných zápasů včetně výpisu zápasů play-off.

Čtěte
Strategie sázení pro EURO 2020

Budou diváci na tribunách?

UEFA stále jedná s jednotlivými pořadatelskými zeměmi o možnosti vpustit diváky na tribuny. Už teď je poměrně jasné, že plných tribun se nedočkáme, na druhou stranu, přítomnost diváků by měla být na všech stadionech, byť v omezeném množství.

Aby UEFA skutečně zajistila vstup alespoň pro část fanoušků, zrušila dříve plánované zápasy v Bilbau a Dublinu, kde pandemická situace ještě není úplně ideální. Zápasy z těchto měst se odehrají v Seville, respektive v Petrohradu.

Stadiony EURO nicméně budou zaplněné pouze z části, snad vyjma stadionu v Budapešti, kde by stadion měl být naplněný na 100%. V ostatních městech se potom mluví o kapacitě přibližně 25%, tzn. cca 10-20 tisíc lidí podle velikosti stadionu.

EURO 2020 a Covid 19

EURO 2020 nejspíše budou doprovázet i další hygienická opatření, jako jsou PCR testy atd. Je velmi pravděpodobné, že hráči nebudou mít volný pohyb, ale budou hrát spíše tzv. v „bublině“. I pokud by tato opatření nebyla vyhlášena oficiálně, je velmi pravděpodobné, že vedení jednotlivých reprezentací si to ve strach o ztrátu některého hráče pohlídá samo.

Vstup na jednotlivé stadiony bude pochopitelně možný pouze v rouškách. Zatím není známo, zdali některá ze zemí bude po návštěvnících stadionu požadovat něco jako Covid pasy (tj. potvrzení o negativním testu, který návštěvník absolvoval v určitém časovém odstupu před zápasem), nicméně takovému opatření bych se vůbec nedivil.

Taktéž se dá očekávat, že na stadionu a v dalších prostorách, po kterých se budou pohybovat hráči, budou platit přísnější hygienické podmínky podobně, jako to bylo na některých tenisových Grand Slamech, kde se častěji omývaly stoly u občerstvovacích stánků, sedačky atd.

Kde koupit lístky?

Lístky na EURO 2020 jsou pochopitelně vyprodané. Jestliže chcete vidět nějaký zápas, nezbývá vám, než se svěřit do rukou některé sportovní cestovce, nebo si sehnat lístky přímo na místě (od překupníků).

EURO 2020 skupiny

Základní skupiny šampionátu EURO proběhnou v několika různých zemích. Ze základních skupin postupují přímo vždy první dva týmy, zbylé týmy se do play-off dostanou skrze tzv. „tabulku třetích týmů“ (tj. nejlepší týmy na třetích místech).

Program ME ve fotbale 2021 (EURO 2021)
Skupina A
11.6. 2021 Turecko vs Itálie 21:00
12.6. 2021 Wales vs Švýcarsko 15:00
16.6. 2021 Turecko vs Wales 18:00
16.6. 2021 Itálie vs Švýcarsko 21:00
20.6. 2021 Itálie vs Wales 18:00
20.6. 2021 Švýcarsko vs Turecko 21:00
Skupina B
12.6. 2021 Dánsko vs Finsko 18:00
12.6. 2021 Belgie vs Rusko 21:00
16.6. 2021 Finsko vs Rusko 15:00
17.6. 2021 Dánsko vs Belgie 18:00
21.6. 2021 Rusko vs Dánsko 21:00
21.6. 2021 Finsko vs Belgie 21:00
Skupina C
13.6. 2021 Rakousko vs S. Makedonie 18:00
13.6. 2021 Nizozemsko vs Ukrajina 21:00
17.6. 2021 Ukrajina S. Makedonie 15:00
17.6. 2021 Nizozemsko vs Rakousko 21:00
21.6. 2021 S. Makedonie vs Nizozemsko 18:00
21.6. 2021 Ukrajina vs Rakousko 18:00
Skupina D
13.6. 2021 Anglie vs Chorvatsko 15:00
14.6. 2021 Skotsko vs Česko 15:00
18.6. 2021 Chorvatsko vs Česko 18:00
18.6. 2021 Anglie vs Skotsko 21:00
22.6. 2021 Česko vs Anglie 21:00
22.6. 2021 Chorvatsko vs Skotsko 21:00
Skupina E
14.6. 2021 Polsko vs Slovensko 18:00
14.6. 2021 Španělsko vs Švédsko 21:00
18.6. 2021 Švédsko vs Slovensko 15:00
19.6. 2021 Španělsko vs Polsko 21:00
23.6. 2021 Slovensko vs Španělsko 18:00
23.6. 2021 Švédsko vs Polsko 18:00
Skupina F
15.6. 2021 Maďarsko vs Portugalsko 18:00
15.6. 2021 Francie vs Německo 21:00
19.6. 2021 Maďarsko vs Francie 15:00
19.6. 2021 Portugalsko vs Německo 18:00
23.6. 2021 Německo vs Maďarsko 21:00
23.6. 2021 Portugalsko vs Francie 21:00
Čtěte
Strategie live sázení: Kde najít chybu v kurzech?

 

EURO 2020 playoff / pavouk

Play-off na nadcházejícím šampionátu EURO 2020 bude probíhat pavoukovým systémem, kdy nejlepší tým z první skupiny bude hrát s nejhorším týmem z druhé skupiny. Zápasy EURO se již budou odehrávat pouze na vybraných stadionech, přičemž finále proběhne v anglickém Webley.

Češi jdou do akce ve čtvrtek 3.7. od 18:00 hodin.

Pavouk Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 – program a výsledky

Čtvrtfinále

2. 7. 21:00 hodin Belgie Itálie 1-2
2. 7. 18:00 hodin Švýcarsko Španělsko 1-3
3. 7. 18:00 hodin Česko Dánsko 1-2
3. 7. 21:00 hodin Ukrajina Anglie 0-4

Semifinále

6. 7. 21:00 hodin Itálie Španělsko 4-2
7. 7. 21:00 hodin Anglie Dánsko 2-1

Finále ?

11. 7. 21:00 hodin Itálie Anglie 3-2p

 

Čtěte
Extra bonusy k EURU 2020 od sázkových kanceláří

 

EURO 2020 – tabulka

Vždy aktuální tabulku můžete získat na stránkách výsledkového zpravodajství Livesport nebo na oficiálních stránkách organizace UEFA. Vždy čerstvé tabulky by měly být také součástí oficiální mobilní aplikace EURO 2020.

EURO 2020 – mobilní aplikace

Jak jsme si řekli výše, veškeré výsledky a tabulky můžete sledovat také v oficiálním mobilní aplikaci od UEFY. Aplikace nese název EURO 2020 a je ke stažení v obchodě Google Play Store a Apple App Store a to v obou případech zcela zdarma. Aplikace nenabízí ani žádné in-app nákupy (mikrotransakce).

Kromě aktuálních výsledků a tabulek bude tato aplikace přinášet veškeré novinky o týmech, případně i hostitelských městech, které si při první návštěvě aplikace nastavíte. Některé informace oficiální aplikace EURO 2020 nabízí už dnes. V aplikaci najdete také odpočet do začátku EURO.

Čtěte
Nejlepší střelec EURO 2020 - 5 černých koní šampionátu

 

UEFA EURO Adrenalyn XL Kick-off

Jestliže si při čekání na začátek šampionátu chcete zkrátit čas, doporučuji vám stáhnout si do mobilu hru s názvem UEFA EURO Adrenalyn XL Kick-off. Jedná se o oficiální hru UEFY, ve které budete sbírat fotbalové kartičky a pořádat karetní zápasy.

UEFA EURO Adrenalyn XL Kick-off je k dispozici ke stažení zdarma a to pro mobily s Androidem a iOS. Podle mého názoru je hra na zabavení dobrá, funguje na principu „vyšší číslo vyhrává“. Tato hra je propojená také s klasickými sběratelskými kartičkami Panini.

EURO 2020 – oficiální míč

blankKaždý šampionát EURO má svojí identitu vymezovanou oficiálním míčem (míčem v určitém grafickém stylu), oficiální písničkou a dresy, v nichž jednotlivé týmy nastoupí. Tento šampionát nebude výjimkou.

Oficiální míč bude mít bílý podklad a bude mu dominovat soustava proužků v neonových barvách. Míč nese název Uniforia PRO a přichází v běžných rozměrech a váze. O tento míč se postaral klasický dodavatel Adidas.

EURO 2020 – oficiální písnička

Oficiální písnička EURO 2020 zatím není známa, ale postarat by se o ní měl světoznámý DJ Martin Garixx.

EURO 2020 – oficiální maskot

Po zástupu nejrůznějších plyšových zvířátek se k postup oficiálního maskota dostala lidská postavička Skillzy. Jméno postavičky prozrazuje její poslání – tato postavička bude propagovat „skill“, tedy různé triky s míčem, které předvádí především pouliční hráči fotbalu a tzv. freestylisté.

Osobně jsem velmi zvědavý, zdali postavička během EURO skutečně něco předvede (myslím tím triky s míčem), nebo bude prostě jen poskakovat jako zástup předešlých postaviček.

blank

Oficiální maskot EURO 2020

EURO 2020 – dresy

Vedení české reprezentace po vzedmutí vlny nevole, která se snesla na nové venkovní dresy v zelené barvě, zařadila zpátečku a ve spolupráci s dodavatelem dresů, společností Puma nám přinesla novou venkovní sadu. Venkovní sada dresů Česka pro šampionát EURO bude bílá. Zdobit ji bude pouze pár červených čar.

EURO – předešlí výherci šampionátu

Nejúspěšnějšími zeměmi na šampionátu EURO jsou Německo a Španělsko, obě tyto země dokázaly vyhrát 3 šampionáty. Po dvou zlatých medailích ze šampionátu EURO má Francie a Československo.

 • 1960 – Sovětský svaz
 • 1964 – Španělsko
 • 1968 – Itálie
 • 1972 – Západní Německo
 • 1976 – Československo
 • 1980 – Československo
 • 1984 – Francie
 • 1988 – Nizozemsko
 • 1992 – Dánsko
 • 1996 – Německo
 • 2000 – Francie
 • 2004 – Řecko
 • 2008 – Španělsko
 • 2012 – Španělsko
 • 2016 – Portugalsko

EURO – nejúspěšnější země

Nejúspěšnější zemí na šampionátu EURO je Německo, kterému se do dnešní doby podařilo získat celkem 9 medailí (3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové). Druhou nejúspěšnější zemí je Španělsko, které má na kontě celkem 4 medaile, z toho 3 zlaté a 1 stříbrnou. Na třetím místě pomyslného žebříčku neúspěšnějších zemí najdeme Francii, která má taktéž 4 medaile, ovšem pouze 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou.

Česká republika v žebříčku nejúspěšnějších zemí patří na šesté místo, když se jí podařilo získat celkem 5 medailí – jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové. Některé z těchto medailí jsme získali ještě v dobách Československa.

Díky medailově poměrně bohaté historii je Česko v žebříčku nejúspěšnějších zemí před Portugalskem (5 medailí, z toho 1 zlatá, 1 stříbrná a 3 bronzové), Nizozemskem (5 medailí, z toho 1 zlatá a 4 bronzové), Belgií (2 medaile, z toho 1 stříbrná a 1 bronzová) a před Anglií (2 medaile, obě bronzové).

Čtěte
Strategie sázení na dvojtipy - tipy, triky a trochu pravděpodobnosti

EURO 2020 – soupiska

Oficiální soupiska českého týmu pro EURO 2020:

Brankáři

 • Aleš Mandous
 • Jiří Pavlenka
 • Tomáš Vaclík

Obránci

 • Jan Bořil
 • Jakub Brabec
 • Vladimír Coufal
 • Ondřej Čelůstka
 • Pavel Kadeřábek
 • Tomáš Kalas
 • Aleš Matějů
 • David Zima

Záložníci

 • Antonín Barák
 • Vladimír Darida
 • Adam Hložek
 • Tomáš Holeš
 • Jakub Jankto
 • Alex Král
 • Lukáš Masopust
 • Jakub Pešek
 • Tomáš Souček
 • Petr Ševčík

Útočníci

 • Michael Krmenčík
 • Tomáš Pekhart
 • Patrik Schick
 • Matěj Vydra

 

 

FQA – časté dotazy ohledně Mistrovství Evropy ve fotbale

 1. Kdy se odehraje EURO 2020?
  EURO 2020 se bude odehrávat 11. června až 11. července. Původní šampionát se měl odehrát v roce 2020, kvůli pandemii koronaviru se však odehraje o přibližně rok později.
 2. Kde se odehraje EURO 2020?
  EURO 2020 nemá pořadatelskou zemi. Základní skupiny se odehrají hned v několika pořadatelských zemích, finálový zápas bude hostit anglické Wembley.
 3. Kdo vyhraje EURO 2020?
  Existuje hned několik žhavých kandidátů na výhru šampionátu. Kurzovými favority jsou Anglie a Francie. Vzhledem k velice malá úspěšnosti anglického týmu na tomto šampionátu bychom se přitom přikláněli spíše k té druhé možnosti (výhře Francie).
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search