Přihlášení:
Menu
Logo týmu Bilbao
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Getafe
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 16:20 - zítra
Logo týmu Karlovy Vary
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kometa Brno
Extraleague | 17:00 - zítra
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Southampton
Premier League | 20:15 - zítra
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Corinthians
Serie A | 23:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Litvínov
Extraleague | 16:00 - zítra
Logo týmu Vítkovice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dallas
NHL | 01:37 - 27. 01.
Logo týmu Detroit
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 15:00 - 27. 01.
Logo týmu Liberec
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Bohemians 1905
1. liga | 15:00 - 27. 01.
Logo týmu Opava
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1e Klasse | 17:45 - 28. 01.
Logo týmu Club Brugge
Náš tip:
2
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Livingston
Premier League | 15:00 - 30. 01.
Logo týmu Aberdeen FC
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Sochaux
Ligue 2 | 19:45 - dnes
Logo týmu Toulouse
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
FA Cup | 19:45 - dnes
Logo týmu Tottenham
Logo týmu Brescia
Serie B | 20:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Cartagena
Liga BBVA | 20:00 - dnes
Logo týmu Mirandes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Liga Sagres | 20:15 - dnes
Logo týmu Porto FC
Logo týmu Pachuca
Primera Divisio.. | 03:00 - zítra
Logo týmu Cruz Azul
Logo týmu Vancouver
NHL | 03:07 - zítra
Logo týmu Ottawa

Hitem koronavirové karantény se stal stolní tenis. Jak na něj sázet?

8. 4. 2020 10:00, upraveno: 24. 4. 2020 09:15
autor: ladyextreme
Koronavirová pandemie obrátila svět na ruby. A to i ten sportovní. Drtivá většina sportovních odvětví byla zrušena nebo alespoň přerušena s tím, že čeká na vhodnou příležitost k dohrání. Zapálení sázkaři tak nemají moc příležitostí, na co si vsadit. A tak do útoku vyrazily sázkové kanceláře a stolní tenis.
Stolní tenis přináší obrovskou varianci, nejen kvůli skutečnosti, že v něm narazíme na hodně "prodaných" zápasů, ale také kvůli samotné podstatě tohoto sportu.
Stolní tenis přináší obrovskou varianci, nejen kvůli skutečnosti, že v něm narazíme na hodně "prodaných" zápasů, ale také kvůli samotné podstatě tohoto sportu.

V současné chvíli je to v nabídce sázkových kanceláří jako po výbuchu. Kromě pár přátelských fotbalových a hokejových zápasů (ve formě narychlo spíchnutých netradičních turnajů) tam narazíte hlavně na esporty a stolní tenis. Do popředí se přitom dostává právě stolní tenis, který díky několika souběžně pořádaným turnajům jede prakticky bez ustání. Ani já jsem se stolnímu tenisu nevyhnula, proto vám přináším několik postřehů, které vám, jak pevně věřím, pomohou v sázení.

Nesázejte s předstihem

Tato rada se týká hlavně současného stavu věcí. Zápasy jdou v rychlém sledu jeden za druhým, přičemž kurzy se v závislosti na výsledcích a předchozích výkonech neustále mění. To znamená, že hráč, který ráno do turnaje vstupoval jako jednoznačný favorit, může v půlce dne být ve většině zápasů lehkým outsiderem, případně zde může hrozit, že už bude bez motivace, neboť bude zřejmé, že do vyřazovacích bojů nemůže postoupit.

Sázet na výhru/prohru v těchto dnech je proto naprosto ideální maximálně s půlhodinovým až hodinovým předstihem. Někteří sázkaři však sází až těsně před zápasem.

Najdou se samozřejmě výjimky. Tak například na český TT Star Series turnaj pořádaný Tipsportem se právě u této sázkové kanceláře nejlépe sází den předem (samozřejmě na ty zahajovací zápasy). Tato sázková kancelář má přitom před zápasem (konkrétně na tento turnaj) zdaleka nejpřesnější kurzy, takže pokud jinde dostanete o dost vyšší cenu (například Fortuna často ustřelí), berte všemi deseti – máte v hrsti value bet.

Využívejte nejvyšších kurzů

U stolního tenisu více než kdekoliv jinde platí, že byste měli hledat ty nejvýhodnější kurzy. V tomto sportovním odvětví jsou totiž rozdíly ve vypisovaných kurzech u jednotlivých zápasů obrovské. Těsně před zápasem se kurz na jednoho z hráčů může lišit až o 2 desetiny (0,2), což může znamenat value bet v hodnotě 5-8%.

Největší chyby ve vypsaných kurzech dělají u Fortuny a Synottip.

Připravte se na obrovskou varianci

Stolní tenis je hodně specifický. Po úpravě míčků a různých povrchů pálce se hra ještě zrychlila, což má na svědomí i mnohem vyšší varianci. V podstatě platí, že velkého favorita ve stolním tenisu najdete jen výjimečně. Z mého pozorování pak vyplývá, že velký favorit v zápase docela často podlehne.

Ve stolním tenisu také není vůbec výjimečné, když hráč prohrává o pět míčků a set nakonec prohraje. Také je často k vidění, že hráč prohrává o dva sety a nakonec v zápase zvítězí. Ptala jsem se na to jednoho profesionálního hráče (hraje v Německu třetí ligu) a ten říkal, že ve stolním tenisu je to docela běžné – nejen kvůli tomu, že hráči zápasy prodávají, ale hlavně kvůli samotné podstatě hry.

Z toho vyplývá, že na jeden zápas ve stolním tenisu byste měli sázet maximálně 0,5% – 1% ze svého bankrollu.

ČTĚTE TAKÉ:
Bankroll management pro začátečníky

 Sázejte over/under

Jak už jsem nakousla v předešlém odstavci, stolní tenis je, stejně jako další okrajové individuální sporty dost náchylný na ovlivňování výsledků. Já osobně nevěřím, že by byl ovlivňovaný každý zápas, podle mě se to stává pořád spíš výjimečně (v porovnání s počtem zápasů, které se hrají), nicméně pokud z toho máte špatný pocit, doporučuji sázet over/under a to ideálně v liveu. Dělám to tak, že si počkám na první dva sety, a když se tam objeví sklon k rychlé hře, nebo naopak sklon set hodně protahovat, v příštím setu to zkusím na over/under. Tohle se mi zatím daří i díky některým chybám, které v livu na tyhle sázkové příležitosti občas vyvstanou.

Využívejte chyb v live sázení

Turnaje, které sázkové kanceláře aktuálně nabízejí, jsou většinou spíchnuté horkou jehlou, minimálně po stránce technické. Aby lidé mohli ve sportovním suchu alespoň něco sledovat, na turnajích narychlo připevnili jednu webkameru a tím to zhaslo. Vzhledem k tomu jsou někdy i výsledky z těchto turnajů opožděné, či nepřesné. Za posledních několik dní se mi mnohokrát stalo, že Tipsport na streamu ukazoval zcela jiné skóre, než na dolní liště. A s tím souvisela i neodpovídající a zcela přestřelená cena. V podstatě jsem díky sledování streamu viděla, že stav je například 6:2 pro hráče A, přičemž na tohoto hráče však zatím neklesl kurz, protože Tipsport měl stále stav 3:2. Tohle vám dává příležitost sázet naprosto dokonalé value bety, často s hodnotou přes 10%.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Search