Přihlášení:

13 − 9 =

Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Legia Warszawa
Champions Leagu.. | 20:45 - 24. 07.
Logo týmu Trnava
Náš tip:
1
1X2 (2.pol.)
Logo týmu Celtic Glasgow
Champions Leagu.. | 20:45 - 25. 07.
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bahia
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Vitória
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera A | 22:00 - dnes
Logo týmu Deportivo Cuenca
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Santos Laguna
Primera Divisio.. | 01:00 - zítra
Logo týmu Lobos BUAP
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cork City
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Derry City
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu PAOK Saloniki
Champions Leagu.. | 19:30 - 24. 07.
Logo týmu Basel FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dinamo Zagreb
Champions Leagu.. | 20:00 - 24. 07.
Logo týmu Hapoel Beer Sheva
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barysau BATE
Champions Leagu.. | 19:00 - 25. 07.
Logo týmu HJK Helsinki
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Champions Leagu.. | 19:00 - 25. 07.
Logo týmu Videoton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kukesi KS
Champions Leagu.. | 19:00 - 25. 07.
Logo týmu Garabag-Azersun Agdam
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Torpedo Kutaisi
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - 26. 07.
Logo týmu Vikingur Gotu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Apoel Nikósia
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - 26. 07.
Logo týmu Flora Tallin
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vasco da Gama
Serie A | 21:00 - dnes
Logo týmu Gremio
Logo týmu Chapecoense AF
Serie A | 00:00 - zítra
Logo týmu Santos
Čt. tip:
0
1X2

Jak (a proč) byste si pro zápasy NHL měli vytvářet vlastní kurzy?

3. 10. 2014 12:00, upraveno: 3. 3. 2017 19:49
autor: vcer43
V našem posledním článku 5 tipů pro úspěšné sázení na nový ročník NHL jsme se zmínili o tom, že během prvních týdnů nového ročníku byste si měli vytvářet své vlastní kurzy, jelikož toho budete moci využít například k porovnání vašich odhadů ohledně síly jednotlivých týmů s odhady bookmakerů.
Jak (a proč) byste si pro zápasy NHL měli vytvářet vlastní kurzy?
S rostoucím počtem odehraných zápasů se budou marodky jednotlivých týmů logicky rozšiřovat.

Zároveň jsme poznamenali, že vytvářet si vlastní kurzy není nijak extra složité a že se tímto tématem budeme dále zabývat, což dnes splníme. V dnešním článku vám ukážeme, jak si vyvinout správnou techniku vytváření vlastních kurzů. Tuto techniku si můžete dále upravovat podle sebe a svých konkrétních cílů. Výhodou sázkařů je zde to, že v NHL se často opakují různé vzorce, takže s trochou snahy je předpovídání výsledků snazší, než v případě jiných sportů.

Níže naleznete tři věci, které musíte v rámci této činnosti co nejdříve začít provádět.

1) Zaznamenávejte si nabízené kurzy z minulých zápasů

Profesionální sázkaři si většinou uchovávají kurzy za poslední tři ročníky. Jakmile budete mít k dispozici dostatečně velký statistický vzorek, budete mít lepší představu o tom, v jakém rozsahu jsou nabízeny kurzy na domácí i venkovní zápasy jednotlivých týmů. Data starší než 3 roky už ztrácejí na významu, jelikož v týmech mezitím (pravděpodobně) došlo k příliš mnoha změnám.

Jako příklad si můžeme uvést třeba zápasy Philadelphie Flyers na stadionu týmu Boston Bruins (stejný zápas se odehraje v noci na 9. října). Abychom celý postup zbytečně nekomplikovali, budeme se soustředit na Boston v rámci posledních dvou ročníků:

Datum Tým Kurz (US kurz) Výsledek
5/4/14 Boston (H) 1,57 (-175) Boston 5-2
30/3/14 Boston (A) 1,83 (-120) Boston 4-3 (OT)
25/1/14 Boston (A) 1,80 (-125) Boston 6-1
23/4/13 Boston (A) 1,74 (-135) Philadelphia 5-2
30/3/13 Boston (A) 1,65 (-155) Philadelphia 3-1
9/3/13 Boston (H) 1,63 (-160) Boston 3-0

Ikona týmu Bahia
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Vitória
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
*Vysvětlivky: H = Home (domácí), A = Away (hosté), OT = Overtime (po prodloužení)

Během posledních dvou let se tyto týmy 2x střetly tak, jak tomu bude 9. října – tedy na stadionu Bostonu Bruins. Tento tým za poslední dva roky proti Philadelphii hrál 2x doma a oba zápasy dokázal přesvědčivě vyhrát. Nabízený kurz se lišil pouze minimálně (1,57 versus 1,63). Zajímavé je také to, že ve všech zápasech byl Boston podle bookmakerů favoritem – ať už hrál doma nebo venku. Zároveň uvádíme výsledky minulých zápasů, abychom se mohli podívat na to, jestli kurzy nemohl ovlivnit nějaký momentální trend.

Důvod tohoto postupu je jednoduchý – potřebujeme získat co nejvíce informací a zkusit co nejlépe pochopit to, jak o jednotlivých týmech smýšlejí sázkové kanceláře. Pokud se chystáte vstoupit na nový sázkový trh, musíte si udělat přehled o nabízených kurzech. V opačném případě se zbytečně připravujete o zisk. Jakmile před sebou budete mít přehled kurzů, které bookmakeři na dané týmy v minulosti nabízeli, můžete si udělat poměrně jasnou představu o tom, jakou mají v jejich očích dané týmy sílu.

2) Zranění a změny v kádru

Sázkaři si musí zjistit také to, jestli budou pro daný zápas k dispozici všichni hráči obou týmů. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na začátku ročníku, by měly být marodky jednotlivých týmů prázdné, nicméně je možné, že se někteří hráči zranili během přípravných zápasů. S rostoucím počtem odehraných zápasů se budou marodky jednotlivých týmů logicky rozšiřovat. Mějte však na paměti to, že trh má poměrně často tendenci zranění jednotlivých hráčů přeceňovat. Pokud dokážete význam absence konkrétního hráče vyhodnotit lépe než trh, můžete dosáhnout zajímavého zisku.

Jak moc hráči hýbají nabízeným kurzem? O tomto tématu se již hodně dlouho živě diskutuje, přičemž obě strany (sázkaři i bookmakeři) spíše jen hádají. Musíte mít na paměti to, že nejdůležitějším hráčem týmu je brankář. K významu absence hráčů z pole byste se měli stavět konzervativně.

ČTĚTE TAKÉ:
Ověřeno, systém který skutečně vydělává peníze! Tajemství je ukryto v sázení na nejlepší brankáře NHL

3) Vnímání trhu a vliv nedávných výsledků

Dále si musíte uvědomit, že Boston základní část minulého ročníku zakončil se 117 body a získal tak Prezidentovu trofej (kterou získává tým s nejvyšším počtem bodů v základní části soutěže). Co se týče minulého ročníku, na Bruins se dalo jako na „outsidera“ vsadit v 9 z celkových 82 zápasů základní části ročníku. Naopak Philadelphia byla sázkovkami poměrně podceňována a outsiderem byla ve 42 z celkových 82 zápasů. Co se týče aktuálního ročníku, je jasné, že Bruins se budou opět bít o nejvyšší příčky a pokud je nezasáhne nějaká špatná série, jen opravdu výjimečně nebudou v zápase favority.

Sázkaři si tak musí uvědomit to, že Boston je nyní z hlediska sázkových kanceláří „prémiovým“ týmem. Lidé vždy budou ochotní sázet na výhru Bostonu, takže sázkovky si jednoduše u kurzů na tento tým vytvoří jakýsi „prémiový poplatek.“ Sázkaři tím pádem na Boston větši

ČTĚTE TAKÉ:
NHL vs. Extraliga: Rozdíl v síle jednotlivých týmů
nou nebudou dostávat příliš výhodné kurzy.

Pozor si však musíte dát i na „poplatky“ spojené s týmy, které naopak podávají hodně chabé výkony. V minulém ročníku se jednalo například o Buffalo Sabres. Určité procento sázkařů na tento tým sázelo (s poměrně vysokými kurzy) v naději, že v dlouhodobém měřítku se jim to díky výši kurzů vyplatí. Ve výsledku to však nedopadlo podle jejich očekávání, protože sázkové kanceláře jednoduše nejsou charita. Bookmakeři udělají vždy maximum pro to, aby dosáhli zisku – a pokud chcete být v sázení úspěšní, musíte udělat maximum pro to, abyste jim to překazili. Nemůžete sázet jen tak naslepo a doufat v to, že to nějakým zázrakem vyjde.

ČTĚTE TAKÉ:
Hokej: Dvě skvělé rady pro sázení na NHL

Finální shrnutí

Vzhledem k výše uvedeným kritériím bychom kurzy u daného zápasu určili takto – kurz na výhru Bostonu by byl 1,55 a kurz na výhru Philadelphie by činil 2,60. U druhého jmenovaného týmu jsme kurz mírně navýšili kvůli tomu, jak vysoké očekávání má trh od Bruins. Abychom opravdu vsadili, musely by kurzy být alespoň 1,63 (výhra Bostonu) a 2,80 (výhra Philadelphie). Pokud se námi odhadovaný kurz shoduje s kurzem, jaký nabízí sázková kancelář, nesázíme, jelikož nevidíme výhodu. Když se ale kurzy liší, jedná se o signál ke vsazení.

Ze začátku nového ročníku byste vždy měli postupovat opatrně a nesázet zbytečně vysoké částky. Během prvních zápasů otestujte, zda vámi vytvořené kurzy sedí a následně se rozhodněte ohledně dalšího postupu.

Tento postup možná vypadá trochu složitě, nicméně skýtá spoustu výhod – minimálně byste měli věnovat pozornost kurzům nabízeným na zápasy týmů v posledních ročnících. Čísla totiž vyprávějí příběh, který se opakuje pořád dokola.

Aktualizace z 10. říjnaBoston opět potvrdil, že se mu proti Philadelphii daří, když vyhrál výsledkem 2-1.

PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole