Přihlášení:
Menu
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - 24. 02.
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 04:07 - zítra
Logo týmu Boston
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Ässät Pori
SM Liiga | 17:30 - zítra
Logo týmu Kalpa Kuopio
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Torino AC
Serie A | 20:45 - zítra
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
0
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Slovan Bratislava
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Sturm Graz
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Legia Warszawa
UEFA Europa Con.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Molde FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Sparta Praha
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Galatasaray
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Roma AS
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - 23. 02.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - 23. 02.
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - 23. 02.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - 24. 02.
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Montreal
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Buffalo
Logo týmu Chicago
NHL | 01:37 - zítra
Logo týmu Philadelphia

Jak přistupovat k hodnotě nováčků přicházejících do NBA

25. 4. 2022 10:00, upraveno: 25. 4. 2022 14:11
autor: OnlyValue

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 300300 Získat
blankBetano 3.0003000 + 300300 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
Předsezónní zápasy NBA nejsou v mých očích nijak zvlášť užitečné. Předsezónní období v NBA není v mých očích nijak zvlášť užitečné. Basketbalové týmy se o zápasy příliš nezajímají a trenéry často zajímá spíše jen to, aby jejich tým nastoupil do základní části co nejzdravější a nejlépe připravený. Vítězství v zápasech je druhořadé (nebo ještě horší). Existuje však několik věcí, o kterých se můžete v předsezóně hodně dozvědět – věcí, které vám mohou pomoci lépe se připravit na hlavní sezónu.
hodnotě nováčků přicházejících do NBA
Na hodnotě nováčků přicházejících do NBA záleží především v případě, kdy tým nemá na jejich místo jiného kvalitního hráče.

Jednou z těchto věcí je význam nováčků pro tým NBA. Někteří nováčci jsou připraveni hned od začátku zasáhnout do dění na hřišti a vystrčit růžky – použijeme-li příklad z roku 2009, do této skupiny zapadají Tyreke Evans a Brandon Jennings. Jiní, jako například James Harden, potřebují více času, aby se zabydleli a začali podávat výkony.

Nikdy se nedozvíme, jak je nováček připraven, dokud ho neuvidíme v akci, kdy na něm záleží a kdy se hraje na plné obrátky. Sledováním předsezónních zápasů však můžeme získat určité indicie o tom, jak dobře se přizpůsobí a jakou roli bude hrát pro tým. Zde je šest věcí, které je třeba sledovat v předsezónním období NBA a které vám pomohou sázet od prvního zápasu sezóny.

Kolik času na hřišti dostávají?

Herní prostor před sezónou může být ošidný. Pokud má tým hodně zkušených hráčů – tito veteráni nebudou chtít moc hrát, aby nevyhořeli nebo neriskovali zranění, takže nováčci budou mít k dispozici hodně herního času. Přesto, pokud nováček v NBA dostává na hřišti hodně času – zvláště pokud není automatickou hvězdou jako John Wall -, je to slušné znamení, že trenéři chtějí vidět, čeho je schopen, a že chtějí, aby si zvykl hrát v NBA.

Čtěte
Sázení na střelce v NBA

Kdy hrají?

Hrací čas je daleko méně zajímavý, pokud přichází ve druhé a třetí čtvrtině, než když přichází v první čtvrtině, kdy jsou na palubovce hráči základní sestavy, nebo v pozdní fázi zápasu, kdy jde o všechno. Jednoduše řečeno, čím více kvalitního času hráč odehraje a čím více hraje s pravděpodobnými hráči základní sestavy, tím je pravděpodobnější, že nováček uvidí smysluplný čas na začátku základní části.

Zlepšují se?

Předsezónní statistiky v hrubých rysech tolik neznamenají, protože hvězdy NBA nehrají v plném nasazení. Jinými slovy, hráč nebude schopen nastřílet 20 bodů za zápas v základní části, protože nastřílel 20 bodů v předsezónním zápase. Statistiky jsou však důležité, když porovnáte, čeho jednotlivý hráč dosáhne v průběhu předsezónní přípravy. Pokud se nováčkovi zvyšuje herní čas, spolu s ním přibývá bodů, doskoků a/nebo asistencí a snižuje se počet jeho ztrát a dalších chyb, pak je to známka toho, že dělá pokroky. Pokud se hráč v průběhu předsezónní přípravy lépe orientuje a lépe chápe systémy a potřeby trenérů, pak bude pro trenérský tým snazší mu důvěřovat, až začne sezóna.

Jak o něm mluví trenéři a spoluhráči?

Pokud se od nováčka neočekává, že bude klíčovým hráčem, pak o něm trenér a spoluhráči pravděpodobně nebudou mluvit vůbec – prostě na něm nezáleží. Čím více se o basketbalistovi mluví v médiích – i když to není všeobecně pozitivní – tím větší je pravděpodobnost, že na začátku sezóny dostane větší prostor.

Jaká je řeč jejich těla?

Když skutečně sledujete zápas, můžete se o nováčcích hodně dozvědět podle toho, jak se chovají. Pokud vypadají uvolněně a spokojeně, zdá se, že zapadají mezi své spoluhráče, a jejich hra má trochu švih, pak budou pravděpodobně v pořádku. Na druhou stranu, pokud vypadají nejistě nebo nervózně, přechod do velkého týmu nebude tak hladký. Je tu ještě jeden způsob, jak o tom přemýšlet – čím méně hráč vypadá jako nováček, tím méně je pravděpodobné, že bude hrát jako nováček.

Čtěte
Nejistota a sázení: Co nás naučí draft NBA?

Jaká možnosti má tým na jeho pozici?

Nezáleží na tom, jak dobře nováček vypadá v předsezóně, pokud nehraje minuty, které by měl mít. Například rozehrávač v Chicagu může na podzim vypadat skvěle a nedostane žádný čas, protože je za Derrickem Rosem. Stejně důležité jako to, jak nováček v NBA hraje, je i to, jaké potřeby tým má. Nováčkovská sezona Brandona Jenningse začala tak dobře částečně proto, že byl sebevědomý, inteligentní a připravený hrát basketbal, ale minimálně stejně důležité bylo, že tým neměl rozehrávače a opravdu mu chyběl útok. Každý sázkař, který si uvědomil, že má schopnost a příležitost přispět, tuto informaci využil při sázení na NBA.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search