Přihlášení:
Menu
Logo týmu Argentina
Copa America | 02:30 - dnes
Logo týmu Paraguay
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Uruguay
Copa America | 01:00 - zítra
Logo týmu Japonsko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Ekvádor
Copa America | 01:00 - 22. 06.
Logo týmu Chile
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Německo 21
EURO U21 M | 21:00 - dnes
Logo týmu Srbsko 21
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Peru
Copa America | 21:00 - 22. 06.
Logo týmu Brazílie
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Bolívie
Copa America | 21:00 - 22. 06.
Logo týmu Venezuela
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Dallas Burn
MLS | 02:00 - 23. 06.
Logo týmu Toronto FC
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kristiansund BK
Tippeligaen | 18:00 - 23. 06.
Logo týmu Stabaek
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Tippeligaen | 18:00 - 23. 06.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Tromsö
Tippeligaen | 18:00 - 23. 06.
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dánsko 21
EURO U21 M | 18:30 - dnes
Logo týmu Rakousko 21
Logo týmu La Coruna
Liga BBVA | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Meistriliiga | 18:30 - zítra
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Anglie 21
EURO U21 M | 18:30 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Francie 21
EURO U21 M | 21:00 - zítra
Logo týmu Chorvatsko 21
Logo týmu Egypt
African Nation.. | 22:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Sapporo
J League | 07:00 - 22. 06.
Logo týmu Sagan Tosu
Logo týmu Vissel Kobe
J League | 11:00 - 22. 06.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Marinos
J League | 11:00 - 22. 06.
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí

Jak sázet na baseball (návod pro začátečníky)

29. 5. 2019 11:34, upraveno: 30. 5. 2019 10:25
autor: ladyextreme
Tento rok je pro mě ze sázkařského pohledu zcela výjimečný. Na jaře – po konci hokejové sezóny – jsem celkem nečekaně propadla závislosti s názvem baseball. A tak namísto slunění a výletů do přírody teď pravidelně sleduji baseballové streamy. A to ve všech přijatelných časech. Společně s tím pak samozřejmě na baseball také sázím. A jelikož jsem se ve svých začátcích musela prokousat mnoha specifiky, rozhodla jsem se s vámi o své první kroky podělit.
Středobodem baseballových utkání je startovní nadhazovač. Ani ten však v mnoha ohledech zápas nestačí, vše mohou pokazit střídající pitcheři.

Tento článek neberte jako dogma. Nahlížejte na něj spíše jako na několik základních postřehů k sázení na baseball, nebo takového průvodce sázením na baseball pro úplné začátečníky

Středobodem baseballových zápasů jsou startovní nadhazovači

V baseballu není ani tak důležitá aktuální forma, či postavení v tabulce. To, že má tým například 5 výher v řadě je skutečně jenom kosmetický detail. Zdaleka nejdůležitější je, kdo bude nadhazovat. Startovní nadhazovač je středobodem všech baseballových zápasů. Jeho důležitost je ještě mnohem větší, než důležitost brankáře v hokeji.

Pokud do zápasu vstoupí elitní nadhazovač, může svůj tým s přehledem dovést k výhře i nad týmem, na nějž v tabulce výrazně ztrácí. Zkrátka a dobře, v kolektivním sportu neexistuje výraznější pozice, než právě startovní nadhazovač (starting pitcher).

Ve výsledcích se vyskytuje obrovská variance

Vzhledem právě i k výše napsanému se v baseballových zápasech často vyskytují nepředvídatelné výsledky. Sázení striktně na velké favority tak může být mnohem ztrátovější, než v případě dalších sportovních odvětví. Na druhou stranu, sázením na outsidery si lze lépe vydělat, samozřejmě pokud jste s baseballem dostatečně srozuměni. Tím vás ovšem nechci nabádat k tomu, abyste úplně zapomněli na favority, nebo slepě sázeli na outsidery. Obojí se musí dělat s rozvahou a dostatečnými znalostmi.

Baseball je hra statistik

V žádném jiném sportu vás nebude obklopovat tolik statistik, jako v baseballu. A to nejen pokud tyto statistiky budete vyhledávat. Sázení na baseball je krásné, ale také poměrně náročné. Při sázce je třeba projít spoustu čísel od statistik jednotlivých nadhazovačů, po statistiky pálkařů atd. V baseballu narazíte na hromadu proměnných (například úspěšnost proti levorukým pálkařům, nebo levorukým nadhazovačů) a všechny tyto proměnné mohou významně promluvit do výsledků. Takže abych to shrnula. Sázení na baseball není pro každého. Potřebovat budete slabost pro statistiky a hromadu volného času.

Výhoda domácího hřiště není až tak velká

V porovnání například s fotbalem či hokeje, není výhoda domácího hřiště v baseballu zase tak veliká. Vzhledem k podstatě tohoto sportu lze výhodu domácího hřiště čerpat většinou pouze při hře v poli, tj. po odpálení míčku. V takových chvílích se polaři řídí podle různých orientačních bodů, například podle postavení určitých reklamních panelů atd., což jim pomůže při chytání míčku a jeho přesunu směrem k metám. Nadhazovači a pálkaři však takové výhody nedosahují.

U některých jedinců mohou být rozdíly ve výkonnosti doma/venku cítit, v takových případech však brzy přicházejí na řadu strategické přesuny/rotace hráčů, jimiž trenéři tyto nevýhody podstatně snižují.

Výhoda domácího hřiště v MLB dosahuje v průměru 55%, u různých týmů se však liší. Tak například New York Yankees dosahují domácí úspěšnosti 62,22%, Kansas City Royals však doma vyhrávají v průměru pouze 48,32% zápasů.

Rady pro sázení na baseball – závěr

Už jsem několikrát naznačila, že sázení na baseball je náročné. Tyto 4 rady proto zatím berete jenom jako základ. Postupně vás budu zásobovat dalšími radami a postřehy, tedy až se do toho zase víc dostanu.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search