Přihlášení:
Menu
Logo týmu Olympiakos Piraeus
Champions Leagu.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Krasnodar FK
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Torino AC
UEFA Europa Lea.. | 21:00 - 22. 08.
Logo týmu Wolverhampton Wanderers
Logo týmu Liberec
1. liga | 19:00 - 25. 08.
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu LASK Linz
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Club Brugge
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Birmingham
Championship | 20:45 - dnes
Logo týmu Barnsley
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Hull
Championship | 20:45 - dnes
Logo týmu Blackburn
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Sheffield Wednesday
Championship | 20:45 - dnes
Logo týmu Luton
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Apoel Nikósia
Champions Leagu.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Ajax Amsterdam
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leeds
Championship | 20:45 - zítra
Logo týmu Brentford
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dinamo Zagreb
Champions Leagu.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Rosenborg Trondheim
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - 22. 08.
Logo týmu Dudelange F91
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Feyenoord
UEFA Europa Lea.. | 19:30 - 22. 08.
Logo týmu Hapoel Beer Sheva
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Legia Warszawa
UEFA Europa Lea.. | 20:00 - 22. 08.
Logo týmu Glasgow Rangers
Náš tip:
2
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - 22. 08.
Logo týmu Guimaraes
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Gent
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - 22. 08.
Logo týmu HNK Rijeka
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Eindhoven PSV
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - 22. 08.
Logo týmu Appolon Limassol
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Celtic Glasgow
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - 22. 08.
Logo týmu AIK Stockholm
Náš tip:
1
1X2

Jak sázet na baseball (návod pro začátečníky)

29. 5. 2019 11:34, upraveno: 30. 5. 2019 10:25
autor: ladyextreme
Tento rok je pro mě ze sázkařského pohledu zcela výjimečný. Na jaře – po konci hokejové sezóny – jsem celkem nečekaně propadla závislosti s názvem baseball. A tak namísto slunění a výletů do přírody teď pravidelně sleduji baseballové streamy. A to ve všech přijatelných časech. Společně s tím pak samozřejmě na baseball také sázím. A jelikož jsem se ve svých začátcích musela prokousat mnoha specifiky, rozhodla jsem se s vámi o své první kroky podělit.
Středobodem baseballových utkání je startovní nadhazovač. Ani ten však v mnoha ohledech zápas nestačí, vše mohou pokazit střídající pitcheři.

Tento článek neberte jako dogma. Nahlížejte na něj spíše jako na několik základních postřehů k sázení na baseball, nebo takového průvodce sázením na baseball pro úplné začátečníky

Středobodem baseballových zápasů jsou startovní nadhazovači

V baseballu není ani tak důležitá aktuální forma, či postavení v tabulce. To, že má tým například 5 výher v řadě je skutečně jenom kosmetický detail. Zdaleka nejdůležitější je, kdo bude nadhazovat. Startovní nadhazovač je středobodem všech baseballových zápasů. Jeho důležitost je ještě mnohem větší, než důležitost brankáře v hokeji.

Pokud do zápasu vstoupí elitní nadhazovač, může svůj tým s přehledem dovést k výhře i nad týmem, na nějž v tabulce výrazně ztrácí. Zkrátka a dobře, v kolektivním sportu neexistuje výraznější pozice, než právě startovní nadhazovač (starting pitcher).

Ve výsledcích se vyskytuje obrovská variance

Vzhledem právě i k výše napsanému se v baseballových zápasech často vyskytují nepředvídatelné výsledky. Sázení striktně na velké favority tak může být mnohem ztrátovější, než v případě dalších sportovních odvětví. Na druhou stranu, sázením na outsidery si lze lépe vydělat, samozřejmě pokud jste s baseballem dostatečně srozuměni. Tím vás ovšem nechci nabádat k tomu, abyste úplně zapomněli na favority, nebo slepě sázeli na outsidery. Obojí se musí dělat s rozvahou a dostatečnými znalostmi.

Baseball je hra statistik

V žádném jiném sportu vás nebude obklopovat tolik statistik, jako v baseballu. A to nejen pokud tyto statistiky budete vyhledávat. Sázení na baseball je krásné, ale také poměrně náročné. Při sázce je třeba projít spoustu čísel od statistik jednotlivých nadhazovačů, po statistiky pálkařů atd. V baseballu narazíte na hromadu proměnných (například úspěšnost proti levorukým pálkařům, nebo levorukým nadhazovačů) a všechny tyto proměnné mohou významně promluvit do výsledků. Takže abych to shrnula. Sázení na baseball není pro každého. Potřebovat budete slabost pro statistiky a hromadu volného času.

Výhoda domácího hřiště není až tak velká

V porovnání například s fotbalem či hokeje, není výhoda domácího hřiště v baseballu zase tak veliká. Vzhledem k podstatě tohoto sportu lze výhodu domácího hřiště čerpat většinou pouze při hře v poli, tj. po odpálení míčku. V takových chvílích se polaři řídí podle různých orientačních bodů, například podle postavení určitých reklamních panelů atd., což jim pomůže při chytání míčku a jeho přesunu směrem k metám. Nadhazovači a pálkaři však takové výhody nedosahují.

U některých jedinců mohou být rozdíly ve výkonnosti doma/venku cítit, v takových případech však brzy přicházejí na řadu strategické přesuny/rotace hráčů, jimiž trenéři tyto nevýhody podstatně snižují.

Výhoda domácího hřiště v MLB dosahuje v průměru 55%, u různých týmů se však liší. Tak například New York Yankees dosahují domácí úspěšnosti 62,22%, Kansas City Royals však doma vyhrávají v průměru pouze 48,32% zápasů.

Rady pro sázení na baseball – závěr

Už jsem několikrát naznačila, že sázení na baseball je náročné. Tyto 4 rady proto zatím berete jenom jako základ. Postupně vás budu zásobovat dalšími radami a postřehy, tedy až se do toho zase víc dostanu.

Štítky:

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. 23.6.2019 13:13

  Vsázíš jen 1/2?nNarazil jsem na sázejícího, který vsází ”každý tým získá 2 a více bodů včetně prodloužení” a vychází mu to (kurzy se pohybují mezi 1,3 až 1,6), zaměřuje se spíše na asijský baseball.

  Odpověď
  • 24.6.2019 9:52

   Ahoj, ne sázím také overy jednotlivých týmů a jsem zatím plus minus na nule, ale mám menší vzorek zápasů. Uvidíme na konci sezóny. Loni jsem si záznamy nevedla. Jestli je fakt zisku po třeba více jak 1000 tipech, tak klobouk dolů, protože co mám zkušenosti, tak sázení na baseball je mnohem náročnější, než třeba sázení na fotbal… alespoň z pohledu počtu statistik a údajů, které je třeba projít před zápasem.

   Odpověď
 2. notoco
  20.7.2019 13:09

  Nebyl by tady někdo kdo už se do toho dostal a daval by rady…rad se budu jeho radami řidit!

  Odpověď

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search