Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Maďarsko
EURO | 15:00 - 15. 06.
Logo týmu Švýcarsko
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Slovinsko
EURO | 18:00 - 16. 06.
Logo týmu Dánsko
Náš tip:
2
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Primera Divisio.. | 20:00 - dnes
Logo týmu River Plate
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Bohemians Dublin
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Derry City
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Edmonton
NHL | 02:07 - zítra
Logo týmu Florida
Náš tip:
5.5
UO
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Itálie
EURO | 21:00 - 15. 06.
Logo týmu Albánie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Polsko
EURO | 15:00 - 16. 06.
Logo týmu Nizozemí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Belgie
EURO | 18:00 - 17. 06.
Logo týmu Slovensko
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Rakousko
EURO | 21:00 - 17. 06.
Logo týmu Francie
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Turecko
EURO | 18:00 - 18. 06.
Logo týmu Gruzie
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Portugalsko
EURO | 21:00 - 18. 06.
Logo týmu Česko
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Galway United
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Drogheda United
Logo týmu Dundalk FC
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Sligo Rovers
Logo týmu Espaňol Barcelona
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Gijon Sporting
Logo týmu Cruzeiro
Serie A | 00:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Tigre Victoria
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Belgrano

Jak se stát úspěšným sázkařem? Vytrvat, radí Ondřej H.

13. 1. 2017 09:24, upraveno: 13. 1. 2017 09:24
autor: Tom
Zvládnutá psychologie, zdravý rozum, neutichající hlad po úspěchu a vytrvalost. Takové atributy jsou podle úspěšného tipéra Ondřeje H. ze Zlínska pro dosažení úspěchu nejklíčovější. V rámci rozhovorového seriálu „Příběhy úspěšných“ jsme tohoto moravského patriota, který by svůj rodný kraj nevyměnil za žádnou destinaci na světě, důkladně vyzpovídali a stejně jako u předešlých respondentů jsme se pro Vás, naše věrné čtenáře, snažili zjistit odpověď na jednoduchou otázku: Jak se stát úspěšným sázkařem? 
blank
Úspěšný sázkař ze Zlínska nám v rozhovoru odhalil svoji sázkovou strategii.

Ondro, děkuji za přijetí žádosti o rozhovor. Chtěl po tobě už někdo někdy interview?

Kupodivu ano. Před 3 lety mne požádala o rozhovor veřejnoprávní televize, ovšem nejednalo se o nic v souvislosti se sázením. Týkalo se to společnosti, ve které již 12 let pracuji. Dál bych to asi nespecifikoval. (úsměv)

Doposud jsme v našich rozhovorech zpovídali tipéry, kteří vesměs sázejí na fotbal. Občas někdo na hokej, tenis. Jak jsi na tom ty?

Aha, v tom případě tebe a vaše čtenáře žádnou originalitou neoslním. Specializuji se na český, španělský a německý fotbal. Na hokej si vsadím během každoročního mistrovství světa, ale o tom příliš mluvit nechci. Na rovinu říkám, že hokeji nerozumím a ty sázky jsou tak spíš pocitové, emoční, z většiny vlastně ve prospěch českého nároďáku. Na druhou stranu jsem si toho moc dobře vědom a tak je nepodávám za velké peníze. Je to pro mě spíš způsob zábavy.

Jak se stát úspěšným sázkařem?

Pojďme tedy k tomu fotbalu. Do jaké míry ty ligy v ČR, Německu a Španělsku sleduješ? Koukáš na zápasy? Nebo studuješ statistiky?

Přenosy pochopitelně sleduji, ale nejsem profesionální sázkař, takže pouze ve volných chvílích. Pondělí až pátek chodím na 8 hodin do práce, mám rodinu, tři malé děti a spoustu dalších koníčků, takže nejsem schopný sjíždět přenos za přenosem. Sázení věnuji 30-60 minut denně, z čehož největší díl ukrojím studováním statistik a všemožných dat, a potom samozřejmě skládáním tiketů. Jde to ruku v ruce. A podle mě to na relevantní tipování stačí. Samozřejmě je otázkou, jak by to vypadalo, kdybych sázel na „full time“.

Jaké statistiky konkrétně studuješ?

Jak říkám, všemožné. Od těch základních, jako jsou výhry, prohry, vstřelené branky, tak i předpokládané sestavy, absence, v zimě předpověď počasí, ale i data dlouhodobějšího charakteru. Třeba vzájemné bilance za poslední 3-4 roky.

Ikona týmu Maďarsko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Švýcarsko
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Co se krátkodobých statistik týče, tedy těch z posledních zápasů, koukám se cca 7 zápasů dozadu. Výjimečné jsou samozřejmě stavy, kdy třeba Slavia Praha byla po celý rok 2016 v lize takřka neporazitelná. Povedlo se to akorát Viktorii Plzeň na podzim (3:1, pozn. red.), jinak kromě pohárových soupeřů nikomu. Pokud šňůra podobného ražení existuje, samozřejmě ji registruji a její význam mám při rozhodování se o tipu na paměti.

Jak jsi na tom finančně? Uživil by ses sázením?

Já sám asi ano, ale rodinu ne. Průměrně mi sázení přinese 15-16 tisíc korun měsíčně, což je super bonus k mojí a manželčině výplatě. Tím spíš tomu tak bylo v době, kdy byla ještě na mateřské.

Jak se dá takového stabilního příjmu docílit? Mohl bys rozebrat detaily své strategie?

Jde o to najít nějakou rovnováhu mezi výší sázky, celkovým kurzem a slibovanou výhrou. Stejně tak, jako se nevyplácí sázet za desetikorunové částky a čekat desetitisícové výhry, je ztrátové tipovat za tisíce korun ve směšných kurzech pod 2, které tak slibují minimální procentuální zhodnocení. Blbost, kravina. Párkrát vyhrajete a mnete si ruce, ale potom stejně ta Barcelona, na jejíž vítězství je vypsaný kurz 1,12 a vy si tak nic jiného než její 3 body nepřipouštíte, jednou prohraje a vy v tom tak zahučíte a jste zase na nule. Tak se sázet nedá.

Já třeba ze zásady sázím za 400 Kč, i když dlouhou dobu již přemýšlím, že se o stokorunu posunu. Uvidíme… (zamyslí se)

TIP! Máš už svoji sázkovou strategii? Podívej se na jejich přehled zde.

V jakém kurzu?

Nemám žádné omezení jednotlivých kurzů. Když mi zkrátka ze statistiky například vyjde, že Michal Škoda dal v 5 z 6 posledních zápasů branku, a na jeho skórování proti Příbrami je v dalším kole stejně vypsaný kurz 4,00, tak prostě vsadím, „čtyři ne čtyři“.

Omezuji ale celkový kurz na vsazeném tiketu, který by podle mě neměl být nižší než cca 7 a naopak vyšší než cca 13.

Chápu to tedy dobře, že kromě týmových sázek tipuješ i na ty individuální?

Přesně tak. Příklad s Michalem Škodou ze Zbrojovky Brno, který jsem jmenoval, byl reálný. Během podzimu jsem na to, že vstřelí gól, vsadil 3x, z čehož jsem se 2x trefil. Je ale fakt, že tipy na střelce gólů jsou v mém případě jediné individuálního rázu. Na takové sázky „ten a ten dostane žlutou kartu“ a podobně moc nejsem, čímž to samozřejmě nechci hanit. Respektuji každého, komu se skrze takové tipy daří vyhrávat. Podle mě je to ale spíše otázka náhody a souhry velkého množství náhod, „jak se ten hráč vyspí“ a jak mu daný zápas sedne, s kým se pohádá atp. Při těch gólech se máte alespoň čeho reálného chytit.

Kromě střelců gólů, na které sázím jenom v případě pravidelných kanonýrů s formou, tipuji hlavně na vítěze utkání včetně neproher – 1, 10, 02 a 2, přičemž remízy téměř vůbec. Buď to tomu týmu věřím, že vyhraje či neprohraje, ale na přímé remízy si netroufám.

V obou případech samozřejmě platí pravidla s kurzy, které jsem již jmenoval.

Máš přehled o tom, jakou máš úspěšnost a kolik sázek měsíčně v průměru podáš?

No jasně!

Tak já tu celou dobu melu o statistikách a potom bych měl mít nepořádek ve svojí statistice! To bych byl dobrej tlučhuba! Množství sázek se liší podle měsíce, protože třeba přes vánoční svátky sázím méně, ale úspěšnost je cca 20%. Tak si to spočítejte. (směje se)

Kdybys měl na závěr jmenovat tři atributy, které jsou pro odpověď na otázku „Jak se stát úspěšným sázkařem?“ nejklíčovější, jaké by to byly?

Byly by čtyři. Zvládnutá psychologie, zdravý rozum, neutichající hlad po úspěchu a hlavně vytrvalost!

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search