Přihlášení:

11 − 10 =

Menu
Logo týmu Rusko
OG M | 05:10 - dnes
Logo týmu Německo
Náš tip:
0
1X2 (1.tře.)
Logo týmu Plzeň Viktoria
1. liga | 17:00 - zítra
Logo týmu Jihlava
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leipzig
Bundesliga | 18:00 - dnes
Logo týmu Köln
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 15:30 - dnes
Logo týmu Schalke 04
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Crystal Palace
Premier League | 13:00 - dnes
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Sevilla
Primera Divisio.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Atletico Madrid
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 15:05 - dnes
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Manchester City
Carling Cup | 17:30 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Karviná FC
1. liga | 15:00 - dnes
Logo týmu Zlín
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Cardiff
Championship | 13:00 - dnes
Logo týmu Bristol City
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sassuolo
Serie A | 15:00 - dnes
Logo týmu Lazio Roma
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Odense
SuperBest-ligae.. | 16:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2 (1.tře.)
Logo týmu Utrecht
Eredivisie | 16:45 - dnes
Logo týmu Twente Enschede
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Granada
Liga BBVA | 18:00 - dnes
Logo týmu Alcorcón
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 18:00 - zítra
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu America
Primera Divisio.. | 04:00 - dnes
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Los Angeles
NHL | 04:05 - dnes
Logo týmu Edmonton
Logo týmu Shimizu
J League | 05:00 - dnes
Logo týmu Kashima

Jak se stát úspěšným sázkařem? Vytrvat, radí Ondřej H.

13. 1. 2017 09:24, upraveno: 13. 1. 2017 09:24
autor: Tom
Zvládnutá psychologie, zdravý rozum, neutichající hlad po úspěchu a vytrvalost. Takové atributy jsou podle úspěšného tipéra Ondřeje H. ze Zlínska pro dosažení úspěchu nejklíčovější. V rámci rozhovorového seriálu “Příběhy úspěšných” jsme tohoto moravského patriota, který by svůj rodný kraj nevyměnil za žádnou destinaci na světě, důkladně vyzpovídali a stejně jako u předešlých respondentů jsme se pro Vás, naše věrné čtenáře, snažili zjistit odpověď na jednoduchou otázku: Jak se stát úspěšným sázkařem? 
Úspěšný sázkař ze Zlínska nám v rozhovoru odhalil svoji sázkovou strategii.

Ondro, děkuji za přijetí žádosti o rozhovor. Chtěl po tobě už někdo někdy interview?

Kupodivu ano. Před 3 lety mne požádala o rozhovor veřejnoprávní televize, ovšem nejednalo se o nic v souvislosti se sázením. Týkalo se to společnosti, ve které již 12 let pracuji. Dál bych to asi nespecifikoval. (úsměv)

Doposud jsme v našich rozhovorech zpovídali tipéry, kteří vesměs sázejí na fotbal. Občas někdo na hokej, tenis. Jak jsi na tom ty?

Aha, v tom případě tebe a vaše čtenáře žádnou originalitou neoslním. Specializuji se na český, španělský a německý fotbal. Na hokej si vsadím během každoročního mistrovství světa, ale o tom příliš mluvit nechci. Na rovinu říkám, že hokeji nerozumím a ty sázky jsou tak spíš pocitové, emoční, z většiny vlastně ve prospěch českého nároďáku. Na druhou stranu jsem si toho moc dobře vědom a tak je nepodávám za velké peníze. Je to pro mě spíš způsob zábavy.

Jak se stát úspěšným sázkařem?

Pojďme tedy k tomu fotbalu. Do jaké míry ty ligy v ČR, Německu a Španělsku sleduješ? Koukáš na zápasy? Nebo studuješ statistiky?

Přenosy pochopitelně sleduji, ale nejsem profesionální sázkař, takže pouze ve volných chvílích. Pondělí až pátek chodím na 8 hodin do práce, mám rodinu, tři malé děti a spoustu dalších koníčků, takže nejsem schopný sjíždět přenos za přenosem. Sázení věnuji 30-60 minut denně, z čehož největší díl ukrojím studováním statistik a všemožných dat, a potom samozřejmě skládáním tiketů. Jde to ruku v ruce. A podle mě to na relevantní tipování stačí. Samozřejmě je otázkou, jak by to vypadalo, kdybych sázel na “full time”.

Jaké statistiky konkrétně studuješ?

Jak říkám, všemožné. Od těch základních, jako jsou výhry, prohry, vstřelené branky, tak i předpokládané sestavy, absence, v zimě předpověď počasí, ale i data dlouhodobějšího charakteru. Třeba vzájemné bilance za poslední 3-4 roky.

Ikona týmu Rusko
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Německo
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Co se krátkodobých statistik týče, tedy těch z posledních zápasů, koukám se cca 7 zápasů dozadu. Výjimečné jsou samozřejmě stavy, kdy třeba Slavia Praha byla po celý rok 2016 v lize takřka neporazitelná. Povedlo se to akorát Viktorii Plzeň na podzim (3:1, pozn. red.), jinak kromě pohárových soupeřů nikomu. Pokud šňůra podobného ražení existuje, samozřejmě ji registruji a její význam mám při rozhodování se o tipu na paměti.

Jak jsi na tom finančně? Uživil by ses sázením?

Já sám asi ano, ale rodinu ne. Průměrně mi sázení přinese 15-16 tisíc korun měsíčně, což je super bonus k mojí a manželčině výplatě. Tím spíš tomu tak bylo v době, kdy byla ještě na mateřské.

Jak se dá takového stabilního příjmu docílit? Mohl bys rozebrat detaily své strategie?

Jde o to najít nějakou rovnováhu mezi výší sázky, celkovým kurzem a slibovanou výhrou. Stejně tak, jako se nevyplácí sázet za desetikorunové částky a čekat desetitisícové výhry, je ztrátové tipovat za tisíce korun ve směšných kurzech pod 2, které tak slibují minimální procentuální zhodnocení. Blbost, kravina. Párkrát vyhrajete a mnete si ruce, ale potom stejně ta Barcelona, na jejíž vítězství je vypsaný kurz 1,12 a vy si tak nic jiného než její 3 body nepřipouštíte, jednou prohraje a vy v tom tak zahučíte a jste zase na nule. Tak se sázet nedá.

Já třeba ze zásady sázím za 400 Kč, i když dlouhou dobu již přemýšlím, že se o stokorunu posunu. Uvidíme… (zamyslí se)

TIP! Máš už svoji sázkovou strategii? Podívej se na jejich přehled zde.

V jakém kurzu?

Nemám žádné omezení jednotlivých kurzů. Když mi zkrátka ze statistiky například vyjde, že Michal Škoda dal v 5 z 6 posledních zápasů branku, a na jeho skórování proti Příbrami je v dalším kole stejně vypsaný kurz 4,00, tak prostě vsadím, “čtyři ne čtyři”.

Omezuji ale celkový kurz na vsazeném tiketu, který by podle mě neměl být nižší než cca 7 a naopak vyšší než cca 13.

Chápu to tedy dobře, že kromě týmových sázek tipuješ i na ty individuální?

Přesně tak. Příklad s Michalem Škodou ze Zbrojovky Brno, který jsem jmenoval, byl reálný. Během podzimu jsem na to, že vstřelí gól, vsadil 3x, z čehož jsem se 2x trefil. Je ale fakt, že tipy na střelce gólů jsou v mém případě jediné individuálního rázu. Na takové sázky “ten a ten dostane žlutou kartu” a podobně moc nejsem, čímž to samozřejmě nechci hanit. Respektuji každého, komu se skrze takové tipy daří vyhrávat. Podle mě je to ale spíše otázka náhody a souhry velkého množství náhod, “jak se ten hráč vyspí” a jak mu daný zápas sedne, s kým se pohádá atp. Při těch gólech se máte alespoň čeho reálného chytit.

Kromě střelců gólů, na které sázím jenom v případě pravidelných kanonýrů s formou, tipuji hlavně na vítěze utkání včetně neproher – 1, 10, 02 a 2, přičemž remízy téměř vůbec. Buď to tomu týmu věřím, že vyhraje či neprohraje, ale na přímé remízy si netroufám.

V obou případech samozřejmě platí pravidla s kurzy, které jsem již jmenoval.

Máš přehled o tom, jakou máš úspěšnost a kolik sázek měsíčně v průměru podáš?

No jasně!

Tak já tu celou dobu melu o statistikách a potom bych měl mít nepořádek ve svojí statistice! To bych byl dobrej tlučhuba! Množství sázek se liší podle měsíce, protože třeba přes vánoční svátky sázím méně, ale úspěšnost je cca 20%. Tak si to spočítejte. (směje se)

Kdybys měl na závěr jmenovat tři atributy, které jsou pro odpověď na otázku “Jak se stát úspěšným sázkařem?” nejklíčovější, jaké by to byly?

Byly by čtyři. Zvládnutá psychologie, zdravý rozum, neutichající hlad po úspěchu a hlavně vytrvalost!

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole