Přihlášení:
Menu
Logo týmu Chelsea
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Fulham
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Everton
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Slovácko 1. FC
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Olomouc
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 15:30 - zítra
Logo týmu Freiburg
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
African Champio.. | 20:30 - zítra
Logo týmu Senegal
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Caen
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Bastia
Logo týmu Oostende
1e Klasse | 20:45 - dnes
Logo týmu Anderlecht
Logo týmu Quevilly
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Guingamp
Logo týmu Le Havre
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Paris FC
Logo týmu Dijon
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Niort
Logo týmu Nimes
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Bordeaux
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Sochaux
Logo týmu Valenciennes
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Laval
Logo týmu Bilbao
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Cádiz FC
Logo týmu West Bromwich
Championship | 21:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Málaga FC
Segunda Divisió.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Oviedo

Nick Goff – rozhovor s profesionálním sázkařem

23. 11. 2020 13:55, upraveno: 24. 11. 2020 10:04
autor: LadyAmbientte
Nick Goff je takovým sázkařským pytlákem. Více než 10 let pracoval jako bookmaker pro nejznámější sázkové kanceláře a to včetně své poslední pozice vedoucího fotbalového bookmakera ve společnosti Coral. Vedle toho si dlouho přivydělával jako sázkař, z čehož si v létě 2016 udělal hlavní příjem Nyní je full time tipařem, který sází na fotbal, kulečník a na cokoliv dalšího, co mu přináší pěknou hodnotu.
blank

Nick Goff je jeden z nejznámějších sázkařů, kteří si sázením vydělávají na živobytí.

Goff patří mezi nejzábavnější lidi sázkařské scény. Sledovat ho můžete na jeho twitterovém účtu @nickgoff79 či na stránkách Racing Post, kam píše pravidelné týdenní sloupečky. Jeho vtipný a sarkastický projev někdy může zamaskovat jeho propracovaný přístup k sázení. Sází na základě statistik, ale nebojí se zapojit ani svůj vlastní úsudek. Z tohoto rozhovoru se můžete hodně naučit, věřte nám.

Jaká byla tvá cesta k profesionálnímu sázení? Jak si se stal profesionálním sázkařem?

12 let jsem strávil na druhé straně, dělal jsem hlavního fotbalového bookmakera pro několik sázkových společností.

V zásadě jsem tu práci miloval, ale stále víc mi vadilo, jak se tento průmysl a některé věci v něm začaly měnit. Poslední tři až čtyři roky v práci jsem se dostal do bodu, kdy jsem sázením každý měsíc vyhrál/prohrál tolik peněz, že můj skutečný plat byl naprosto irelevantní. Takže jsem se vlastně stal profesionálním sázkařem s vedlejším příjmem.

Přechod na „temnou stranu“ byl tedy u mě celkem pozvolný. V tuhle chvíli jsem strašně rád, že jsem svým vlastním pánem a jediné, co mě mrzí, je, že jsem to neudělal dřív.

Pověz nám o své první sázce?

Ikona týmu Pardubice FK
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Slavia Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
To už je hodně, hodně dlouho.

Když jsem byl malý, táta mě často brával za závody koní, a i kdy mi bylo jenom pět nebo šest, tak mi vždycky dal na sázení 20 liber. Cokoliv, co jsem vyhrál nad 20 liber, jsem si mohl nechat. Vzpomínám si, jak jsem se cítil skvěle, když jsem si domů přinesl nějaké peníze.

Byly to úžasné časy. Byl jsem posedlý rušným, životem pulzujícím sázkařským prostředím konce 80. a začátku 90. let. Lidé starší než já určitě řeknou, že jsem se k sázení dostal příliš pozdě na to, abych zažil opravdu zlatý věk, ale já jsem to jako zlatý věk vnímal. Zatímco ostatní děti ve škole poradcům pro výběr povolání říkaly, že chtějí být doktory, fotbalisty nebo astronauty, já jediný jsem řekl, že chci být bookmaker.

Co bys poradil svému mladšímu já, kdyby ti řeklo, že se chce stát profesionálním sázkařem?

Bylo by toho hodně! Nicméně tady víc než kde jinde platí, že nejlepší způsob, jak se něco naučit, je poučit se ze svých chyb.

Kdybych měl říci jednu věc, tak by to bylo asi to, že pokud vím, že mám na určitém trhu výhodu, musím si uvědomit, že ta výhoda nebude trvat věčně. Neměl bych tedy zapomínat na to této výhody využít a to v tom nejlepším okamžiku, abych na své práci vydělal maximum toho, co si zasloužím.

Ziskové sázení je vlastně o tom, že přebíráme předem spočítané riziko. Není třeba být bezohledný, ale když přijde čas na to, aby byl člověk agresivní, tak by měl být agresivní.

Čtěte
Value Betting - Jednoduchý návod jak vsadit s výhodou

Když jsem byl mladší, byl jsem posedlý představou, že dobří sázkaři jsou dobře disciplinovaní a proto se vždycky musí vyvarovat jakýchkoliv hloupých rozhodnutí. Kvůli tomu jsem byl až příliš opatrný a často přicházel o skvělé příležitosti.

Na co sázíš a proč?

Sázím hlavně na fotbal, to mi zabírá asi 2/3 času. Dále sázím na NFL a snooker.

Pořád se bavím u sázení na velké koňské dostihy, ale na menší akce uprostřed týdne se zapojuji jenom zřídka. Mimo tyto sporty nemám přehled o dalších sportech, ale mám přátele, kterým věřím dost na to, že pokud mi řeknou, abych vsadil, tak vsadím, aniž bych se jich musel zeptat proč.

Jak přistupuješ k hledání hodnoty na trhu? Jaký je tvůj základní postup?

To se opravdu liší. Ve fotbale si dělám vlastní hodnocení, takže na začátku týdne si vypíšu vlastní kurzy pro celou kurzovou nabídku ve všech ligách, které sleduji. Postupně je aktualizuji zprávami o zranění atd. Jakmile se zápas přiblíží a můj kurz na určitou sázkovou příležitost je nižší, než nabízený kurz (o předem stanovenou hodnotu), potom ho vsadím. Ve fotbale záleží na jemných detailech. Pracuji tu s menší hodnotou.

U kulečníku nepotřebuji tak přesné výpočty, protože chyby, které bookmakeři na těchto zápasech dělají, jsou mnohem větší. Někdy mi k sázce stačí jeden pohled.

Nick Goff - rozhovor

Jaké máte vlastnosti, které z vás dělají dobrého (a špatného) sázkaře?

Myslím si, že mi strašně pomáhá moje vášeň a zájem o každou sázku. Potkávám spoustu lidí, kteří jsou z profesionálního sázení rozčarovaní a každou událost berou jako možnost, kterak se dostat do problémů.

Pro mě je každý prvek profesionální sázení bitvou rozumu, ve které pokud děláte správné věci a máte trochu talentu, odvádíte tvrdou práci a jste disciplinovaní, musíte být odměněni.

Nemám potřebu ulehčovat si práci a opravdu si užívám každodenní grind. Pokud ztrácíte touhu tvrdě pracovat, máte potíže. Doufám, že se mi to nikdy nestane.

Jak umíš hospodařit s penězi?

To je vážně zajímavá otázka pro každého profesionálního sázkaře. Jsme velice zvláštní druh, co?

Všichni jsme posedlí tím, abychom dostali kurz 2,10 a nikoliv 2,05 a házíme kolem sebe hračky, pokud si nemůžeme vsadit za nejlepší cenu, přesto když kupujeme televizi za 20 tisíc a přes ulici stojí 19 500, tak kvůli ušetření 500 ulici nepřejdeme. A jsme první, kdo objedná v hospodě všem pití.

Až na vzácné výjimky jsou ziskoví sázkaři, co se týče peněz, velice velkorysí a raději by, aby jim někdo dlužil drink, než aby oni dlužili jemu. Řekl bych tedy, že pokud jde o rozumné sázení (nakládání s bankrollem), úspory a investování do budoucnosti, docela mi to jde. Zároveň si ale peníze rád užívám a když jsem venku s přáteli, tak utrácím více, než bych mohl.

Jak vypadá tvůj typický týden?

Ve fotbalové sezóně, tj. od září do ledna vždycky v neděli odpoledne aktualizuji svoje hodnocení podle víkendových zápasů a poté sleduji a sázím NFL. Pondělky jsou většinou dny pro přípravu a umisťování sázek, pokud se tedy nekonají nějaké velké zápasy uprostřed týdne, nebo pokud nemám zájem vsadit na nějakou příležitost s velkým předstihem.

Úterý a středy jsou určené pro fotbalové zápasy hrané uprostřed týdne a během těchto dní se vždycky snažím udělat vše pro to, abych měl ve čtvrtek volno. Z tohoto důvodu nesázím na Evropskou ligu, která se hraje právě ve čtvrtek. Čtvrtky jsou odpočinkové. Musíte si na to dávat pozor, protože jako profesionální sázkař si jen těžko uděláte volno o víkendu, takže pokud si nenaordinujete rovnou týdenní odpočinek, mohlo by se vám stát, že sázíte 24/7 (24 hodin denně, 7 dní v týdnu).

Čtěte
Několik mých základních rad pro úspěšné sázení.

Soboty jsou samozřejmě šílené. K pracovnímu stolu se posadím v 8 hodin, a když se odtamtud dostanu ve 20 hodin, tak je to úspěch. Ani nemluvím o tom, že pokud mi někdo nepřinese jídlo až pod nos, tak se ani nenajím.

Jaký vliv má na váš život štěstí?

Být ve správný čas na správném místě se vždycky hodí, takže se v životě všichni spoléháme i na trochu toho štěstí. To znamená, že na své životní cestě můžete narazit na spoustu šancí, ale pokud nebudete mít dostatek talentu, stejně je nedokážete využít.

V roce 2004, když mi bylo 24 let, jsem bydlel na Maltě a pracoval jako junior trader ve skandinávské společnosti, když se ve Velké Británii objevilo místo na pozici vedoucího tradera. Znal jsem člověka, kterému ta pozice byla nabídnuta, ale on ji na poslední chvíli odmítl. A namísto toho mě na to místo doporučil.

Jedná se o štěstí? Do jisté míry ano. Často si říkám, jak by můj život vypadal, kdyby se tohle nestalo. Kdo ví?

Jak se vyrovnáváš s variancí?

Mnohem, mnohem lépe než jsem to zvládal dřív. Po fantastickém březnu jsem měl v polovině dubna 12 po sobě jdoucích ztrátových dnů – a ne malých. Je to vůbec nejvíce, co jsem od začátku svého přechodu k profi sázení během dvou týdnů prohrál.

Nejvíc mě potěšilo to, že jsem si tím nenechal moc zkazit náladu a ovlivnit život. Člověk si nemůže pomoct, ale když se mu nedaří, tak na to musí pořád myslet. Před spaním se modlíš k Bohu, ve kterého ani nevěříš a ráno vstáváš se špatnou náladou a přemýšlíš, jestli variance tohohle rozsahu je vůbec možná a kdy jí bude konec atd. Nikdo z nás nepřemýšlí jinak.

Přesto přese všechno jsem se dostal do bodu, kdy přátelé ani rodina nepozná, zdali zrovna stoupám k výšinám, nebo se propadám do hlubin. Samozřejmě, moje manželka mě zná natolik dobře, že to na mě vidí na míli daleko, ale ostatní nic netuší a to znamená, že to dělám dobře!

Řekni mi jednu věc, kterou bych mohl udělat, abych se teď hned stal lepším sázkařem?

Specializuj se. Uvědom si, že existuje příliš mnoho sportů a příliš mnoho zápasů, turnajů a lig, aby ses mohl stát na všechny trhy.

Pokud sázíš na závody koní, tak v létě, kdy je nejvíc závodů, se soustřeď na to, v čem jsi nejlepší. Třeba to bude znamenat, že budeš sázet v handicapech, ale i tak nech všechno ostatní plavat.

Pokud se budeš snažit sledovat vše, zabere ti to čas, který bys mohl investovat lépe. Když se budeš věnovat hlavně své specializované oblasti, nejspíše dosáhneš mnohem lepších výsledků.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search