Přihlášení:

three + 2 =

Menu
Logo týmu Plzeň Viktoria
UEFA Europa Lea.. | 20:15 - dnes
Logo týmu Larnaca AEK
Logo týmu Valencia FC
Primera Divisio.. | 22:15 - zítra
Logo týmu Las Palmas
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
2.5
UO
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Krasnodar FK
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barysau BATE
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Oleksandrija FK
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Hafnarfjordur FH
UEFA Europa Lea.. | 19:45 - dnes
Logo týmu Braga
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vardar Skopje
UEFA Europa Lea.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu PAOK Saloniki
UEFA Europa Lea.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Östersunds FK
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Panathinaikos Athens
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Bilbao
Náš tip:
12
DS (1.pol.)
Logo týmu Milan AC
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Shkendija 79 Tetovo
Náš tip:
1.5
UO (1.pol.)
Logo týmu Viitorul Constanta
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Salzburg RB
Náš tip:
12
DS (1.pol.)
Logo týmu Domzale
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - dnes
Logo týmu Marseille Ol.
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Everton
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - dnes
Logo týmu Hajduk Split
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Reims
Ligue 2 | 20:00 - zítra
Logo týmu Bourg
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Bray Wanderers
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Drogheda United
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Galway United
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Shamrock Rovers
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Kasimpasa SK Istanbul
Super League | 20:45 - zítra
Logo týmu Besiktas
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Třinec
2. liga | 10:15 - 19. 08.
Logo týmu Olympia Praha
Náš tip:
X2
DS

Jak v sázení používat Paretův princip?

14. 11. 2014 14:00, upraveno: 9. 9. 2015 10:29
autor: vcer43
Je obecně známo, že abyste si osvojili nějakou dovednost, musíte si projít takzvanou „učební křivkou.“ Křivka je pro tento proces velice dobrým popisem, jelikož osvojení si nějaké dovednosti – například provádění přesných předzápasových analýz – není lineární.

Paretův princip aneb pravidlo 80/20

Paretův princip říká, že 80 % výsledků pochází ze 20 % příčin. Takže například 80 % obratu supermarketu může pocházet ze 20 % sortimentu. Autorem této myšlenky je italský myslitel Vilfredo Pareto, který si v roce 1906 všiml, že 80 % italské půdy vlastnilo 20 % populace.

Věděli jste, že sázková kancelář William Hill daruje každému sázkaři zdarma v hodnotě 25 Eur? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Paretův princip je opravdu velice univerzální. Zasahuje například i do našich osobních životů. Schválně se podívejte na příspěvky na svém Facebook účtu (máte-li jej) – všimnete si, že zhruba 80 % vašich „lajků“ pochází od zhruba 20 % vašich přátel. Stejné pravidlo se obvykle aplikuje například i na SMS zprávy a spoustu dalších věcí. Na tomto vztahu ve skutečnosti ani není nic speciálního. Jednoduše se děje a popisuje vztahy napříč různými dimenzemi – včetně přesného předpovídání výsledků zápasů.

Problémem je pro sázkaře to, že abyste byli lepší, než zbylých 80 %, musíte do sázení vložit mnohem větší úsilí. Anglický pokerový hráč Nate Silver tento proces (pouze aplikovaný na poker) popsal ve své excelentní knize The Signal & The Noise – The Art of Science & Prediction. Budeme se inspirovat jeho myšlenkami, jen s tím, že si je převedeme do světa kurzového sázení. Vlastně říká, že proces, v jehož rámci se snažíte stát úspěšnými sázkaři, je vztahem mezi přesností rozhodnutí a mírou snahy, kterou do činění rozhodnutí vkládáte.

Sběr ovoce, které visí nízko

Učební křivka podle Pareta

Ikona týmu Plzeň Viktoria
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Larnaca AEK
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
Pojďme si nyní definovat „míru snahy“ započtením časových nákladů, a analýz & zdrojů potřebných k činění vašich sázkových rozhodnutí. Na základě Paretova principu naše tabulka naznačuje, s 20% snahou byste měli být přesní zhruba jako 80 % sázkařů.

Na této úrovni jednoduše „sbíráte ovoce, které visí nízko.“ Pravděpodobně využíváte veřejně dostupných informací jako jsou ligové tabulky, zprávy médií a tak dále. Snaha, kterou jste na zisk těchto nástrojů vynaložili, je prakticky minimální a tak je logicky používá většina sázkařů. Od tohoto okamžiku však už i malé pokroky směrem nahoru vyžadují mnohem více vynaložené snahy, jelikož se jednoduše snažíte dojít ke Svatému grálu, tedy ke 100% přesnosti.

Jak se dostat do efektivní sázkové zóny?

Takže co můžete udělat pro to, abyste se stále zlepšovali a postupně se dostali až do efektivní sázkové zóny? Chcete se odlišit od zbylých 80 % sázkařů, kteří do sázení vkládají pouze minimální míru snahy?

ČTĚTE TAKÉ:
Jak fungují americké kurzy?

Pokud ano, máme pro vás návod, jak na to. Musíte pochopit spoustu věcí. Jednou z nejdůležitějších – ale často přehlížených – je to, jak bookmakeři pracují a také to, jak vlastně fungují sázkové kurzy. Musíte si uvědomit, že velikosti kurzů se mezi jednotlivými sázkovkami poměrně výrazně liší a že pro úspěch je důležité, abyste si zvolili sázkovky, které vám nabídnou výhodné sázkové kurzy a štědré bonusy – v tomto ohledu se prakticky žádné sázkovky nemohou rovnat s triem sázkovek William Hill , Bet-At-Home a Betway. Je až k nevíře, kolik rekreačních sázkařů tuto skutečnost ignoruje.

Pochopení toho, jak pracují bookmakeři a jak fungují sázkové kurzy, je součástí procesu, během kterého získáváte pořád ještě spíše základní informace. Dalšími samostatnými kapitolami jsou pochopení expected value, pochopení různých typů sázek a jedním z nejdůležitějších bodů je uvědomění si, že na kurzové sázení má obrovský vliv psychologie.

Pokud už máte nějaké znalosti například v oblasti matematiky, rozhodně toho využijte a snažte se je aplikovat na kurzové sázení. Dříve či později si musí alespoň základní matematické koncepty osvojit každý sázkař (který chce dosáhnout dlouhodobého úspěchu). Někteří sázkaři se nyní mohou bát toho, že se jim nemusí časová investice vyplatit, nicméně nezoufejte – pokud do kurzového sázení opravdu vložíte potřebnou míru snahy, výsledky se dostaví.

Zlepšení přinese i specializace

Zatím jsme se věnovali obecným sázkovým konceptům a strategiím – bez toho, abychom se specializovali na konkrétní sporty. Specializaci však opomíjet nemůžeme, protože se rovněž jedná o důležitý bod. Pokud se budete chtít stát jedním z opravdu těch úplně nejúspěšnějších sázkařů v nějakém konkrétním sportu, budete muset odvést hromadu práce. Ale opět platí, že investovaná energie se vám mnohanásobně vrátí v podobě dlouhodobého úspěchu. Jestliže se rozhodnete specializovat na konkrétní sport, spoustu užitečných informací naleznete v naší sekci Sázení na jednotlivé sporty.

Pamatujte si, že úspěchu v kurzovém sázení (ani kdekoliv jinde) nedosáhnete zadarmo. Abyste se stali těmi nejlepšími, musíte také něco obětovat. Každý den musíte systematicky postupovat k tomu, abyste přeskočili své konkurenty a stali se dlouhodobě úspěšnými v tom, co děláte

Hodně štěstí!

PS: Pokud chcete udělat maximum pro dosažení úspěchu v sázení, rozhodně si nastudujte témata obsažená v naší Škole sázení. A jakmile budete mít v malíčku základní strategické koncepty, můžete se vrhnout rovnou na studium Sázení na konkrétní sporty.

PS2: Pro maximalizaci dosaženého zisku doporučujeme zejména sázkové kanceláře William Hill  Unibet, Bet-At-Home a Betway. Ty nabízejí zajímavé úvodní bonusy a spoustu dalších výhod.

 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole