Přihlášení:

5 × two =

Menu
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Levski Sofia
UEFA Europa Lea.. | 17:45 - zítra
Logo týmu Vaduz
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 17:55 - zítra
Logo týmu Glasgow Rangers
Logo týmu HJK Helsinki
Champions Leagu.. | 18:00 - zítra
Logo týmu Vikingur Gotu
Logo týmu Kispet-Honved
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - zítra
Logo týmu Rabotnički
Logo týmu Malmö FF
Champions Leagu.. | 19:00 - zítra
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Apoel Nikósia
Champions Leagu.. | 19:00 - zítra
Logo týmu Suduva Marijampole
Logo týmu Hapoel Beer Sheva
Champions Leagu.. | 19:00 - zítra
Logo týmu Flora Tallin
Logo týmu Llansantffraid
Champions Leagu.. | 20:00 - zítra
Logo týmu Shkendija 79 Tetovo
Logo týmu La Valetta FC
Champions Leagu.. | 20:00 - zítra
Logo týmu Kukesi KS
Logo týmu Videoton
Champions Leagu.. | 20:15 - zítra
Logo týmu Dudelange F91
Logo týmu Crvena zvezda Bělehrad
Champions Leagu.. | 20:30 - zítra
Logo týmu Spartaks Jurmala
Logo týmu Legia Warszawa
Champions Leagu.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Cork City
Logo týmu Crusaders Belfast
Champions Leagu.. | 21:00 - zítra
Logo týmu Ludogorets Razgrad
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Serie B | 01:30 - 18. 07.
Logo týmu Juventude
Čt. tip:
0
1X2
Logo týmu Vila Nova
Serie B | 01:30 - 18. 07.
Logo týmu Brasil Pelotas
Logo týmu Hiroshima
J League | 12:00 - 18. 07.
Logo týmu Gamba

Jak v sázení používat Paretův princip?

14. 11. 2014 14:00, upraveno: 9. 9. 2015 10:29
autor: vcer43
Je obecně známo, že abyste si osvojili nějakou dovednost, musíte si projít takzvanou „učební křivkou.“ Křivka je pro tento proces velice dobrým popisem, jelikož osvojení si nějaké dovednosti – například provádění přesných předzápasových analýz – není lineární.

Paretův princip aneb pravidlo 80/20

Paretův princip říká, že 80 % výsledků pochází ze 20 % příčin. Takže například 80 % obratu supermarketu může pocházet ze 20 % sortimentu. Autorem této myšlenky je italský myslitel Vilfredo Pareto, který si v roce 1906 všiml, že 80 % italské půdy vlastnilo 20 % populace.

Věděli jste, že sázková kancelář William Hill daruje každému sázkaři zdarma v hodnotě 25 Eur? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…

Paretův princip je opravdu velice univerzální. Zasahuje například i do našich osobních životů. Schválně se podívejte na příspěvky na svém Facebook účtu (máte-li jej) – všimnete si, že zhruba 80 % vašich „lajků“ pochází od zhruba 20 % vašich přátel. Stejné pravidlo se obvykle aplikuje například i na SMS zprávy a spoustu dalších věcí. Na tomto vztahu ve skutečnosti ani není nic speciálního. Jednoduše se děje a popisuje vztahy napříč různými dimenzemi – včetně přesného předpovídání výsledků zápasů.

Problémem je pro sázkaře to, že abyste byli lepší, než zbylých 80 %, musíte do sázení vložit mnohem větší úsilí. Anglický pokerový hráč Nate Silver tento proces (pouze aplikovaný na poker) popsal ve své excelentní knize The Signal & The Noise – The Art of Science & Prediction. Budeme se inspirovat jeho myšlenkami, jen s tím, že si je převedeme do světa kurzového sázení. Vlastně říká, že proces, v jehož rámci se snažíte stát úspěšnými sázkaři, je vztahem mezi přesností rozhodnutí a mírou snahy, kterou do činění rozhodnutí vkládáte.

Sběr ovoce, které visí nízko

Učební křivka podle Pareta

Ikona týmu Santos
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Vasco da Gama
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Pojďme si nyní definovat „míru snahy“ započtením časových nákladů, a analýz & zdrojů potřebných k činění vašich sázkových rozhodnutí. Na základě Paretova principu naše tabulka naznačuje, s 20% snahou byste měli být přesní zhruba jako 80 % sázkařů.

Na této úrovni jednoduše „sbíráte ovoce, které visí nízko.“ Pravděpodobně využíváte veřejně dostupných informací jako jsou ligové tabulky, zprávy médií a tak dále. Snaha, kterou jste na zisk těchto nástrojů vynaložili, je prakticky minimální a tak je logicky používá většina sázkařů. Od tohoto okamžiku však už i malé pokroky směrem nahoru vyžadují mnohem více vynaložené snahy, jelikož se jednoduše snažíte dojít ke Svatému grálu, tedy ke 100% přesnosti.

Jak se dostat do efektivní sázkové zóny?

Takže co můžete udělat pro to, abyste se stále zlepšovali a postupně se dostali až do efektivní sázkové zóny? Chcete se odlišit od zbylých 80 % sázkařů, kteří do sázení vkládají pouze minimální míru snahy?

ČTĚTE TAKÉ:
5 tipů, které vám pomohou zdvojnásobit zisky ze sázení

Pokud ano, máme pro vás návod, jak na to. Musíte pochopit spoustu věcí. Jednou z nejdůležitějších – ale často přehlížených – je to, jak bookmakeři pracují a také to, jak vlastně fungují sázkové kurzy. Musíte si uvědomit, že velikosti kurzů se mezi jednotlivými sázkovkami poměrně výrazně liší a že pro úspěch je důležité, abyste si zvolili sázkovky, které vám nabídnou výhodné sázkové kurzy a štědré bonusy – v tomto ohledu se prakticky žádné sázkovky nemohou rovnat s triem sázkovek William Hill , Bet-At-Home a Betway. Je až k nevíře, kolik rekreačních sázkařů tuto skutečnost ignoruje.

Pochopení toho, jak pracují bookmakeři a jak fungují sázkové kurzy, je součástí procesu, během kterého získáváte pořád ještě spíše základní informace. Dalšími samostatnými kapitolami jsou pochopení expected value, pochopení různých typů sázek a jedním z nejdůležitějších bodů je uvědomění si, že na kurzové sázení má obrovský vliv psychologie.

Pokud už máte nějaké znalosti například v oblasti matematiky, rozhodně toho využijte a snažte se je aplikovat na kurzové sázení. Dříve či později si musí alespoň základní matematické koncepty osvojit každý sázkař (který chce dosáhnout dlouhodobého úspěchu). Někteří sázkaři se nyní mohou bát toho, že se jim nemusí časová investice vyplatit, nicméně nezoufejte – pokud do kurzového sázení opravdu vložíte potřebnou míru snahy, výsledky se dostaví.

Zlepšení přinese i specializace

Zatím jsme se věnovali obecným sázkovým konceptům a strategiím – bez toho, abychom se specializovali na konkrétní sporty. Specializaci však opomíjet nemůžeme, protože se rovněž jedná o důležitý bod. Pokud se budete chtít stát jedním z opravdu těch úplně nejúspěšnějších sázkařů v nějakém konkrétním sportu, budete muset odvést hromadu práce. Ale opět platí, že investovaná energie se vám mnohanásobně vrátí v podobě dlouhodobého úspěchu. Jestliže se rozhodnete specializovat na konkrétní sport, spoustu užitečných informací naleznete v naší sekci Sázení na jednotlivé sporty.

Pamatujte si, že úspěchu v kurzovém sázení (ani kdekoliv jinde) nedosáhnete zadarmo. Abyste se stali těmi nejlepšími, musíte také něco obětovat. Každý den musíte systematicky postupovat k tomu, abyste přeskočili své konkurenty a stali se dlouhodobě úspěšnými v tom, co děláte

Hodně štěstí!

PS: Pokud chcete udělat maximum pro dosažení úspěchu v sázení, rozhodně si nastudujte témata obsažená v naší Škole sázení. A jakmile budete mít v malíčku základní strategické koncepty, můžete se vrhnout rovnou na studium Sázení na konkrétní sporty.

PS2: Pro maximalizaci dosaženého zisku doporučujeme zejména sázkové kanceláře William Hill  Unibet, Bet-At-Home a Betway. Ty nabízejí zajímavé úvodní bonusy a spoustu dalších výhod.

 

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole