Přihlášení:

19 − 2 =

Menu
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Slavia Praha
1. liga | 20:00 - 29. 07.
Logo týmu Teplice
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Mladá Boleslav
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Skenderbeu Korca
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brno
1. liga | 18:00 - zítra
Logo týmu Ostrava Baník
Náš tip:
X2
DS
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Everton
UEFA Europa Lea.. | 21:05 - dnes
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Gent
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Rheindorf Altach SC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Larnaca AEK
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Dynamo Minsk
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Krasnodar FK
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Lyngby Kobenhavn
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu AIK Stockholm
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Braga
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dinamo Bukurešť
UEFA Europa Lea.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Bilbao
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Botev Plovdiv
UEFA Europa Lea.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Marítimo
Náš tip:
2.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Midtjylland FC
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Panathinaikos Athens
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Gilan Qabala
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cork City
Premier League | 20:45 - zítra
Logo týmu Galway United
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Sapporo
J League | 07:00 - 29. 07.
Logo týmu Urawa
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Marinos
J League | 12:00 - 29. 07.
Logo týmu Shimizu
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Salzburg RB
Bundesliga | 16:00 - 29. 07.
Logo týmu LASK Linz
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
1
1X2

NHL vs. Extraliga: Výhoda domácího hřiště

30. 1. 2017 10:00, upraveno: 28. 1. 2017 13:48
autor: ladyextreme
Domácí hřiště je v hokeji jednou z největších výhod, jakou tým může mít. Hráči se na svém hřišti cítí o poznání lépe, protože ho znají do posledního šroubku v hrazení. S domácím prostředím se dále pojí větší zájem fanoušků a tím pádem i bujnější povzbuzování. Poslední výhodou je potom možnost vyspat se před zápasem doma ve své posteli a volný čas trávit tak, jak jsou hráči nejradši (takže třeba i se svou rodinou a nejbližšími přáteli). Výhoda domácího hřiště je proto důležitá, ať se budeme bavit o české Extralize nebo americké NHL.
NHL vs. Extraliga - hlavní rozdíl je v rozložení sil mezi jednotlivými týmy
Mezi NHL a Extraligou najdeme spoustu rozdílů.

Je zajímavé, že v zámoří je výhoda domácího hřiště často opomíjena, respektive nahrazována tvrzením, že „druhý tým je v nevýhodě, protože je na tripu“. Není to jen tak. Za tímto zvykem stojí velké vzdálenosti, které hráči musí pro zápasy odehrané na hřištích soupeře překonávat a které se často pojí i s posunem časového pásma.

Přiznám se, že tento trend jsem dříve hodně sledovala. Pokaždé, když se vrátím domů z dovolené, jsem kvůli posunu času zbitá ještě týden, či dokonce dva. Jenže z mého pozorování vyplynulo, že na vrcholové sportovce přesun mezi jednotlivými časovými pásmy nejspíš zase tak drasticky nepůsobí.

Pojďme si vzít konkrétní příklad (mluvilo se o něm na každém kroku, takže pokud sledujete NHL, určitě vám to neušlo). Los Angeles Kings se na začátku prosince vydalo na 9ti zastávkovou štaci (trvala od 10.12. do 30.12.). Během těchto 9 zápasů získalo 3 výhry. Když to srovnáme s jeho celkovou venkovní úspěšností (44,2% vyhraných zápasů v regulérní hrací době i v prodloužení a na nájezdy), dopracujeme se k rozdílu v hodnotě přibližně 11% (cca 44,2 – 33,3%). JENŽE. LA Kings během svého dlouhého tripu navštívilo i poměrně silné soupeře, které se mu podařilo překonat (například Pittsburgh), nehledě na několik vybojovaných remíz (včetně vypjatého utkání s Columbusem).

Nejspíš budu znít jako diletant, ale právě tento „trip“ mě definitivně přesvědčil, že namísto hledání dlouhých venkovních tripů bych se měla zaměřit na obyčejnou výhodu domácího hřiště tak, jak ji znám z Extraligy. A hned je všechno průkaznější, no opravdu.

Výhoda domácího hřiště v NHL

Ikona týmu Crvena zvezda Bělehrad
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Sparta Praha
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč na tuto sázku zdarma!
Jen 6 týmů NHL má v této sezóně v domácích zápasech úspěšnost nižší jak 50%. Jedná se o Colorado Avalanche (22,9%), Calgary Flames (48%), New Jersey Devils (47,5%), Detroit Red Wings (45,8%), Arizona Coyotes (42,9%) a trošku překvapivě i Boston Bruins (47,8%).

Většina těchto špatných výsledků je přitom dílem aktuální formy. Lepších výsledků venku dosahuje pouze Boston Bruins (55,6% –  o cca 7,7% více) a Colorado Avalanche (38,6% o cca 15,7% více).

Tzv. „na tripu“, tedy v zápasech venku je (oproti zápasům doma) úspěšnějších jen 5 NHL týmů – Calgary Flames (venku o 2% více vyhraných zápasů), Edmonton Oilers (o 6,6%), Boston Bruins (o 7,7%), New York Rangers (o 13,3%) a Colorado Avalanche (o 15,7%).

ČTĚTE TAKÉ:
15 sázek v řadě: Realita nebo čistá fikce?

Výhoda domácího hřiště v Extralize

Hned 5 týmů Extraligy má v této sezóně v domácích zápasech úspěšnost nižší jak 50%. Jedná se o Mladou Boleslav, Energii Karlovy Vary, Škodu Plzeň, Olomouc a Dynamo Pardubice (přesné procentuální údaje nemám, jelikož nejsou nikdy na internetu dostupné a nechtějí se mi počítat).

Více bodů venku, nežli v zápasech doma sesbíral pouze tým Sparty, ale za to nejspíše může skutečnost, že Sparta doma zatím odehrála o 3 zápasy méně než všechna ostatní mužstva.

Většinu těchto špatných výsledků bych přitom opět přičítala aktuální formě, jelikož všechny tyto týmy získaly doma mnohem více bodů jak ve venkovních zápasech.

Z jednoho článku na Tipsportu jsem se dozvěděla, že v Extralize neexistují rozdíly mezi vzdálenostmi, které týmy musí procestovat. Takže by se v podstatě dalo říci, že pokud je tým silný ve venkovních zápasech (Liberec, Sparta, Třinec, Litvínov, Plzeň), je mu docela jedno, zdali pojede na hřiště nejvzdálenějšího soupeře, nebo jenom do vedlejšího města.

Musím připustit, že v NHL se tato odchylka nejspíše vyskytuje. Ale není zase tak hmatatelná, jako právě výhoda domácího hřiště, která se se „zápasy na tripu“ v jednom bodě protne.

Jak to ovlivňuje moje sázení?

I když výhoda domácího hřiště je jasně prokazatelná jak v NHL, tak i v Extralize, větší váhu ji přikládám právě při sázení na NHL. V NHL totiž do zápasu vstupují právě i dlouhé vzdálenosti, které týmy musí kvůli zápasům překonat. Výhoda domácího hřiště se zde proto prohlubuje.

Abych byla konkrétnější. Pokud při sázení nemám jasná vodítka pro výhru hostů (zranění brankářské jedničky domácího týmu, jasně lepší statistiky hostů, jednoznačná vzájemná bilance, skvělá aktuální forma), potom volím sázku vždy na domácí.

Výborné domácí statistiky (v této sezóně doma jede nejvíce Pittsburgh, Montreal, San José, Columbus, Washington a Minnesota) se potom snažím skloubit se špatnými statistikami venku (v této sezóně Vancouver, Arizona, Carolina, Dallas, St. Louise a Colorado). To znamená, že si třeba ráda vsadím na zápas Pittsburgh X Carolina, Montreal X St. Louise, Minnesota X Vancouver atd.

Také v Extralize dávám pozor na výhodu domácího hřiště a to zvlášť u týmů jako je Kometa Brno, Hradec nebo Liberec. V extraligových zápasech se ale nebojím vsadit i proti domácím týmům a to včetně výše zmiňovaných lídrů (nejlepších týmů v žebříčku domácích zápasů). Typickým příkladem poslední doby je Kometa Brno, která doma prohrála 3 z posledních 5 zápasů.

Některé mé tipy na value-bety najdete v sekci zápasových analýz.

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
 1. 1.2.2017 1:49

  Nechci být rýpal, ale je to trošku zmatečné a dá se říci o ničem. Logicky všechny týmy v ELH nenacestují stejně, to je nesmysl a jen nějaký výmysl chorého mozku. Samozřejmě, že třeba Vítkovice nacestují o mnoho víc než Sparta, která to nikam krom zmíněných Vítkovic a Zlína nemá nikam daleko. To je ale jedno, hlavní ukazatel domácího prostředí je především rozměr kluziště, které se leckdy liší. Nehledal bych ani výhody v domácím prostředí u nejlepších soutěží, právě naopak, vyhledávat a zjišťovat informace např. z 2. či 3. nejvyšší soutěže. Informací okolo 2.ligy skupiny Východ se dá najít spoustu a pokud se člověk zajímá, tak má prakticky vyhráno. Na naší 2.ligu sk. Východ sázím velice rád a jsem v ní i hodně úspěšný a to jen kvůli tomu, že vím kde to jak chodí, kde to jak vypadá, kde jsou fanoušci, kde jsou úplatky a taky vím co který rozhodčí je za šaška ( s nadhledem prosím) . Věřte nebo ne, 1. a 2. liga je ráj, ale jen v případě, že se opravdu zajímáte a chcete opravdu vědět, nejen se spoléhat na statistiky, formu a další jiný zbytečně matoucí faktory. Jinak ale články od Vás mám velice rád, jen pro ujasnění jsem napsal svůj názor a i postoj k věci, doufám, že se na mě nezlobíte. 🙂

  Odpověď
  • 1.2.2017 12:15

   Dobrý den, určitě se nezlobím, naopak. Jsem velmi ráda za každý smysluplný názor. Co se týče domácího prostředí – bohužel ne každý má jako vy možnost dostat se pod pokličku první, druhé ligy… pokud takovou možnost máte, je samozřejmé, že ji využijete… my ostatní jsme odkázáni na statistiky a další data… v takovém případě je potom (alespoň podle mě) lepší spolehnout se na ligu první, která není korupcí tak prolezlá, nebo u které to alespoň není tak do očí bijící… (a přitom se odrazit od statistik a aktuální formy)… co se týče cestování – v článku jsem vzpomínala údaje, které vyšly z této analýzy – https://www.tipsport.cz/clanek/5750-hraje-dlouhe-cestovani-roli …. Co se týče vzpomínaných informací, nechtěl byste se s námi rozdělit o nějaké informační zdroje, které bychom při sázení 2. – 3. ligy mohli používat? Sama se ráda něčemu přiučím… Děkuji 🙂

   Odpověď
 2. 2.2.2017 18:42

  Před play off možná něco napíši, ale neslibuju raději nic. 🙂 Pokud ale bude čas, tak napíšu obsáhlou předpověď play off. 🙂

  Odpověď

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole