Přihlášení:

19 + six =

Menu
Logo týmu Málaga FC
Primera Divisio.. | 21:00 - dnes
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
X2
DS
Logo týmu Plzeň
Extraleague | 17:30 - 20. 12.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 18:20 - 20. 12.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
1
SBR
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Přerov
1st League | 18:00 - dnes
Logo týmu Třebíč
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
SBR
Logo týmu Innsbruck
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Lens
Ligue 2 | 20:45 - dnes
Logo týmu Tours CN
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Everton
Premier League | 21:00 - dnes
Logo týmu Swansea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Porto FC
Liga Sagres | 22:00 - dnes
Logo týmu Marítimo
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:00 - zítra
Logo týmu Brynas Gavle
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:30 - 20. 12.
Logo týmu Pardubice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Kazaň
KHL | 17:00 - dnes
Logo týmu Ufa
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Nižněkamsk
Logo týmu České Budějovice
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Prostějov
Logo týmu Benátky
1st League | 17:30 - dnes
Logo týmu Karlovy Vary
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
1. Division | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Čt. tip:
0
1X2

Sázení o svátcích: Jsou větší týmy o Vánocích podhodnocovány?

12. 12. 2016 12:42, upraveno: 12. 12. 2016 14:26
autor: LadyAmbientte
Vánoce a Nový rok mohou být pro sázení na fotbal klíčové. Odborníci se často zmiňují o tom, že zápasy během vánočních svátků mají negativní dopad na „menší“ kluby. Je to skutečně pravda? Pokud na tuto otázku chcete získat odpověď, pokračujte ve čtení. Pro potřeby článku jsme si vzali k ruce zápasy odehrané v rámci anglické Premier League.
Sázení o svátcích: Jsou větší týmy o Vánocích podhodnocovány?
Rychlý sled zápasů během vánočních svátků má citelný vliv na výkon fotbalových klubů.

Podle výše předeslané logiky by se u klubů jako je Manchester City, Arsenal nebo Chelsea daly o vánočních svátcích předpovídat lepší výsledky, v porovnání s výsledky během celé sezóny, než u týmů jako je Sunderland, Swansea nebo West Bromwich Albion. Mnoho lidí navíc věří, že rozdíl mezi těmito kluby se v utkáních mezi 26. prosincem a 3. lednem ještě prohlubují.

Faktor únavy

Jelikož během svátků se hrají tři zápasy v rychlém sledu, hlavní obavou všech trenérů je únava hráčů. Pokud hráči mají v krátkém období odehrát tolik zápasů najednou, únava zvyšuje riziko zranění, nehledě na to, že může a také často ovlivňuje celkový výkon týmu.

Mají tedy týmy, které nehrají další soutěže jako je Evropská liga nebo Liga mistrů výhodu nad těmi, kteří se do těchto soutěží nezapojují? Není to pravidlem. Evropské soutěže hráčům umožňují držet více připravených hráčů a střídat je podle potřeby tak, aby vždy byli dostatečně připraveni.

Úspěšná rotace v týmu

I když elitní kluby musí odehrát více zápasů, v nichž je třeba mít všechny hráče ve 100% stavu, mají k dispozici také mnohem širší kádr, než týmy na nižších příčkách tabulky.

Ikona týmu Admiral Vladivostok
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Chabarovsk Amur
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 1.000 Kč na tuto sázku zdarma!
To znamená, že pokud si hráči týmů jako je Manchester City, Arsenal nebo Chelsea potřebují odpočinout, najde se v jejich týmu dostatek hráčů, kteří za ně mohou do zápasu naskočit, aniž by tím utrpěla celková kvalita týmu.

Naopak v menších klubech je rozdíl v kvalitě základní jedenáctky a náhradníků natolik propastný, že případné střídání může mít na tým jasné negativní dopady.

Rozdíl ve výkonu

Trojice zápasů během vánočních svátků je jako vzorek k analyzování trendů v Premier League příliš malá. Nicméně zmiňovaný rozdíl ve výkonu prvotřídních a druhořadých klubů je i přesto hmatatelný a tudíž ho nelze opomíjet.

Během posledních 4 sezón si Manchester City, Arsenal a Chelsea – týmy, které se v první 4 objevují nejčastěji – v průběhu svátečních zápasů pravidelně zlepšovaly průměr počtu gólů na zápas.

Porovnání tří zápasů mezi 26. prosincem a 3. lednem a zápasů ve zbylé sezóně dosahuje vždy pozitivního rozdílu. Tyto týmy daly během svátečních zápasů v průměru o 0,29 gólu více jak v zápasech ve zbytku sezóny (v průměru 2,25 gólu o Vánocích/1,96 gólu během celé sezóny).

Když se podíváme na Sunderland, Swansea a WBA – týmy, které se v posledních 4 letech nejčastěji pohybovaly na samotném dnu tabulky – najdeme opačné tendence. Během Vánoc a Nového roku měly tyto tři kluby v průměru o 0,02 gólu na zápas méně, než je jejich průměr počtu gólů v zápasech ve zbytku sezóny (v průměru 1,10 gólu o Vánocích/1,12 gólu během celé sezóny).

ČTĚTE TAKÉ:
Průvodce pro fotbalové sázení: Počet overů v evropských ligách v sezóně 2016/17

Sázení o svátcích: Jsou větší týmy o Vánocích podhodnocovány?

Jak tyto poznatky využít?

Rozdíl mezi průměrným počtem gólů během svátečního třízápasového okna není při analýze případného dopadu tak spolehlivý. Nicméně při pohledu na implikovanou pravděpodobnost a schopnost týmu překonat své výsledky je šance, že vám tato znalost může pomoct k nalezení hodnoty (value).

Věděli jste, že u každého zápasu porovnáváme kurzy od mnoha sázkových kanceláří?

Pokud si k ruce vezmeme větší vzorek – řekněme posledních 15 let (od roku 2000 do roku 2015) – a k dosavadní trojici přidáme ještě Manchester United a Liverpool – můžeme dosáhnout přesnějšího úsudku.

Během výše zmíněných 15 let hrály tyto týmy proti jiným týmům Premier League během 48 hodin (přes Vánoce) celkem 49 zápasů. Nabízené kurzy by naznačovaly výhru 30 zápasů ze 49. Jenže Manchester City, Arsenal, Chelsea, Manchester United a Liverpool během tohoto období ve skutečnosti vyhrály 37 ze 49 zápasů.

Kdyby vypsané kurzy na tyto týmy měly reprezentovat skutečnost, byly by o poznání nižší. To znamená, že sázkové kanceláře ve skutečnosti úspěch elitních klubů během svátečního období podceňují.

Bude tento trend trvat?

Každý úspěšný sázkař moc dobře ví, že minulé výsledky nejsou zárukou budoucích událostí. Přestože bookmakeři některé týmy během svátečního období podhodnocují, neznamená to, že se to stane znovu.

Postupem času může dojít k úpravě kurzů, nicméně sázkaři budou mít stejně šanci najít v nich výhodu. V současné době se nachází přinejmenším ve svátečních zápasech těch nejlepších týmů Premier League.

Zdroj: Pinnacle

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole