Přihlášení:
Menu
Logo týmu Manchester United
Premier League | 21:15 - dnes
Logo týmu Arsenal
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Carolina
NHL | 01:07 - zítra
Logo týmu Ottawa
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Barcelona FC
La Liga | 16:15 - 04. 12.
Logo týmu Betis Sevilla
Náš tip:
3.5
UO
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Toros Neftekamsk
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Ryazan
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Penza
Logo týmu Iževsk
Major Hockey Le.. | 16:00 - dnes
Logo týmu Samara
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Copa del Rey | 16:00 - dnes
Logo týmu Las Palmas
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Logo týmu Togliatti
Logo týmu Khimik Voskresensk
Major Hockey Le.. | 16:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Karelia SKA
Major Hockey Le.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Chelmet Čeljabinsk
Logo týmu Sochi
KHL | 17:30 - dnes
Logo týmu Novosibirsk

Test: Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem

13. 11. 2021 11:29, upraveno: 15. 11. 2021 09:39
autor: OnlyValue
Systém sázení na outsidera s pozitivním handicapem, případně proti favoritovi s negativním handicapem vychází ze skutečnosti, že některé týmy jsou silně přetěžovány. Děje se to v případech, kdy hraje opravdu známý tým, například Slavia, proti úplnému trpaslíkovi, třeba proti Karviné.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.
Ve fotbale je často mnohem výhodnější vsadit si na výhru outsidera v pozitivním handicapu, než na výhru favorita v negativním handicapu.

Kurz na Slavii bude opravdu malý, takže většina sázkařů si usmyslí, že ho podpoří handicapem. A vsadí na výhru Slavie v negativním handicapu 0:2. V takovém případě musí Slavia vyhrát o 3 góly. Není to nereálné, ale skutečně to zvládne? Není pravděpodobnější, že Slavia vyhraje třeba jen o jeden gól?

Protože na tyto a podobné sázky se vrhne většina sázkařů, kurz „proti“ se výrazně navýší. A to často i v případě, že ve skutečnosti by tak vysoké (vzhledem k pravděpodobnosti) neměly být. V podstatě se tak dá říci, že sázíte proti veřejnosti.

Výsledky systému

Tento systém nepatří mezi mechanické sázkové systémy, tzn. že se nedá implementovat paušálně na všechny nastalé situace (nelze sázet na všechny outsidery s pozitivním handiapem, protože ne všichni outsideři nabízejí dostatečnou value). Vzhledem k tomu se i výsledky tohoto sázkového systému nedají přesně změřit.

Osobně s tímto sázkovým systémem často sázím. Zápasy však hledám spíše na základě klasické analýzy a porovnání kurzu na výhru outsidera. Teprve pokud zjistím, že kurz na outsidera je přehodnocený (takže přináší hodnotu a z dlouhodobého hlediska je ziskový), snažím se touto metodou snížit riziko.

Důvod pro snížení rizika je ten, snížit varianci. Pakliže sázíte na kurzy například 5,00 a více, není neobvyklé, že vám třeba i 20 sázek v řadě nevyjde. Vzhledem k tomu musíte mít dostatečně vysoký bankroll, abyste dokázali pokrýt všechny nepříznivé situace.

Pokud ovšem vsadíte na outsidera v pozitivním handicapu 0:1, potom vsadíte při kurzu například 2,00. Takový kurz a takový handicap sám o sobě znázorňuje, že situace nastane mnohem častěji. Taková sázka vám může vyjít třeba v 60% případů, třeba i více. Vzhledem k tomu můžete na jednu sázku vsadit větší množství peněz, protože riziko dlouhodobějších ztrátových sérií je výrazně menší. Díky tomu potom v procesu sázení protočíte větší částku, a tedy na konci období dosáhnete vyššího zisku (za předpokladu, že hodnota pro obě sázky zůstane plus minus stejná).

Výsledky v rámci mé strategie

V rámci mé strategie sázení na NHL a NBA v posledním roce dosahuji dlouhodobého zisku +3% (koronavirus výsledky lehce pokazil). Pakliže při sázení v rámci této základní strategie využívám možnost vsadit si na outsidera s pozitivním handicapem, moje výsledky jsou plus minus stejné (kurzy jsou automaticky upravovány v závislosti na kmenovém kurzu – kurzu na výhru daného týmu).

Sympatickým kladem tohoto sázkového systému je právě fakt, že tato strategie výrazně snižuje riziko, takže vám dovolí vsadit si na outsidera za větší množství peněz. I přestože tedy návratnost investice v dlouhodobém horizontu zůstává stejná, s tímto sázkovým systémem výrazně navýšíte zisky.

Vzhledem k bankrollu totiž můžete na jednu sázku dát třeba i 5× vyšší vklad, než kdybyste sázeli na základní kurz. Tím se 5× zvýší váš celkový obrat (na těchto sázkách). A zisk se počítá právě z tohoto obratu. Pokud tedy máte ROI 3% ze 100 tisíc, potom dosahujete zisku 3000 korun. Pokud ovšem dosáhnete ROI 3% z 500 tisíc, váš zisk v dlouhodobém horizontu bude činit 15 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ:
Live sázení na házenou (test systému na under/over v druhém poločasu)

Sázení proti veřejnosti se vyplatí

Z výše zmiňovaného vyplývá, že tento sázkový systém je skutečně účinný, ale pouze za předpokladu, že najdete způsob, jak vyhledat sázku s hodnotou. Měli byste se přitom zaměřit především na podceňované týmy s dobrou motivací či obranou (případně obojím), které by mohly v pohodě překvapit. Pakliže takové týmy dokážete vyhledat, jste za vodou.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search