Přihlášení:
Menu
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bayern München
Bundesliga | 18:30 - zítra
Logo týmu Leipzig
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Leverkusen
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Mainz
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Slavia Praha
Pohár | 18:00 - 28. 02.
Logo týmu Sparta Praha
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Newcastle
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Bologna
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Hellas Verona
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Zlaté Moravce
Super Liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Ružomberok
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Karlovy Vary
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Třinec
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Vítkovice
Extraleague | 17:30 - dnes
Logo týmu Plzeň
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Graz
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Metz
Ligue 1 | 21:00 - dnes
Logo týmu Lyon
Náš tip:
1.5
UO
Logo týmu Arouca
Liga Sagres | 21:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Teplice
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Manchester United
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Fulham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Aston Villa
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Nottingham
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brighton
Premier League | 16:00 - zítra
Logo týmu Everton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu New Jersey
NHL | 20:07 - zítra
Logo týmu Montreal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cagliari
Serie A | 15:00 - 25. 02.
Logo týmu Napoli
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Dortmund
Bundesliga | 17:30 - 25. 02.
Logo týmu Hoffenheim
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Marseille Ol.
Ligue 1 | 20:45 - 25. 02.
Logo týmu Montpellier
Náš tip:
1
1X2

Vliv dlouhých cest na sázení na NBA

18. 4. 2022 10:00, upraveno: 19. 4. 2022 11:22
autor: OnlyValue
Člověk by si myslel, že profesionálním sportovním týmům v nejprestižnějších ligách, jako je NBA, cestování vůbec nevadí. Koneckonců, když jsou mimo domov, cestují velmi pohodlnými charterovými letadly, jedí skvělé jídlo, bydlí v pěkných hotelech a nemusí se soustředit na nic jiného než na přípravu na zápasy a jejich odehrání. Skutečnost je však taková, že týmy ve všech sportech, včetně profesionálního basketbalu, prostě nehrají venku tak dobře jako doma.
nba-basketball-iso
NBA je specifická liga, ve které nefunguje běžný přístup k sázení jako v ostatních sportech.

Rozdíl mezi domácím a venkovním prostředím je v NBA v mnoha ohledech výraznější než v jiných sportech. Potvrzují to i statistiky – od sezóny 2000/01 v NBA vyhrály týmy hrající na domácí palubovce 61 % zápasů odehraných v NBA. Ačkoli týmy na domácí palubovce vyhrály častěji ve všech hlavních ligách, toto procento vítězství bylo v daném období výrazně vyšší než v jakékoli jiné lize – dokonce i v NFL, kde se zdá, že být týmem na cestách je prokletím.

Pokud týmy NBA na domácím hřišti nevyhrávají stejně jako venku, pak to pro nás vytváří zřejmou výzvu pro sázení. Zde je soubor názorů na rozpoznávání a řešení problematiky venkovních zápasů v NBA:

Back-to-back zápasy

NBA týmy obvykle nerady hrají dva zápasy ve dvou dnech, tzv. back-to-back zápasy. Týmy NBA obvykle nerady hrají zápasy po sobě jdoucích večerů. Tato hra vyžaduje hodně sil a ty se během jediného dne nedají snadno nastřádat a obnovit. Dává smysl, že dopad „back-to-back“ zápasů bude na cestách ještě větší. Když basketbalové týmy hrají zápasy proti sobě v domácí hale, stačí, když se po skončení zápasu vrátí domů do své postele a odpočívají, než se vrátí na známý stadion a do své pohodlné každodenní rutiny. Na cestách si však musí najít čas nejen na odpočinek, ale také na cestu mezi městem, ve kterém právě hráli, a městem, ve kterém hrají příště.

Čtěte
Sázení na týmy NBA se zraněnými hvězdnými hráči

Geografie

Často slýcháme o tom, že týmy na východě mají mnohem snazší cestování než týmy na západě. Města na východním pobřeží jsou blíže u sebe, takže týmy z východního pobřeží musí během sezóny podnikat méně dlouhých cest než týmy ze západního pobřeží. To je sice pravda a pro týmy ze západního pobřeží, které podnikají dlouhé výjezdy na východní pobřeží, to může být významný faktor, ale vliv není tak výrazný, jak by se dalo očekávat, a bylo by snadné tomuto faktoru věnovat při sázení příliš velkou pozornost. Nejlepším týmem na cestách v NBA byl loni Dallas – tým ze západu. Týmy Západní konference mají ve skutečnosti lepší kombinované procento vítězství než týmy z Východu – 0,408 oproti 0,384. Týmy ze Západu mají samozřejmě také lepší celkové procento výher než týmy z Východu – 0,517 ku 0,483. Pokud by týmy v obou ligách odehrály 100 zápasů doma a 100 zápasů na cestách, očekávali bychom, že týmy na Východě vyhrají o 10 zápasů méně na cestách než doma. Týmy na Západě by podle očekávání prohrály o necelých 11 zápasů méně. Jinými slovy, pokud považujete zeměpisnou polohu za rozhodující faktor při posuzování týmů na cestách, pak děláte chybu, která může ovlivnit vaše výsledky.

Délka cesty

Podle jednoduché logiky by se mohlo zdát, že týmy budou s dalšími a dalšími cestami slábnout – že dlouhé cesty budou týmy NBA unavovat a že tyto účinky budou zesilovat s přibývajícím počtem letů letadlem, hromadných večeří a různých hotelových pokojů. Několik různých studií však ukázalo, že tomu tak ve skutečnosti není. Největší pokles výkonnosti týmů NBA je mezi prvním a druhým zápasem na cestách. V průběhu dvou let jedna studie zjistila, že profesionální basketbalové týmy by měly ve druhém zápase získat jen o jeden bod na zápas méně než v prvním a že rozdíl mezi druhým a následujícími zápasy není nijak zvlášť významný. To neznamená, že některé týmy nemají s dlouhými výjezdy problémy. Znamená to jen, že pokud předpokládáte, že týmy, které už nějakou dobu cestují, jsou automaticky zranitelnější než na začátku cesty, pak se dopouštíte chyby, která může ovlivnit vaše procento výher a váš bankroll.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search