Přihlášení:
Menu
Logo týmu Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 03:37 - 24. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - 24. 04.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Doněck Šachtor
Premier League | 17:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Vsetín
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Roma AS
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Bologna
Logo týmu Sivasspor
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:30 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Cartagena
Segunda Divisió.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Oviedo
Logo týmu Sligo Rovers
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Galway United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu St. Patrick's Athletic
Logo týmu Middlesbrough
Championship | 21:00 - dnes
Logo týmu Leeds

Sázení na týmy NBA se zraněnými hvězdnými hráči

17. 4. 2022 20:15, upraveno: 19. 4. 2022 11:23
autor: OnlyValue
Sázení na NBA je velmi široké a složité téma. Dnes si z desítek možných témat podíváme na problematiku sázení na NBA, respektive na týmy, které mají zraněné hráče.
Basketbaloví analytici v USA mají jasno v jednom – právě Hornets jsou nejhůř fungující organizací v celé lize.
Basketbaloví analytici v USA mají jasno v jednom – právě Hornets jsou nejhůř fungující organizací v celé lize.

Zranění ke sportu patří a v určitém okamžiku kariéry potkají každého, ať už jde o drobné zranění, nebo o zranění, které ukončí sezónu, riziko podstupují všichni sportovci. Dá se však tvrdit, že sportem, který je zraněním hvězdného hráče postižen nejvíce, je NBA. Ostatní sporty, jako je NFL a MLB, mají dostatek hráčů, pro které není absence superhvězdy tak extrémní překážkou, protože v každém týmu je množství hráčů, kteří mohou chybějícího hráče nahradit. V NBA, kde je na každé straně pouze pět hráčů, je však nahrazení důležitého hráče mnohem obtížnější. Vezměte také v potaz, že v NBA hraje každý hráč v útoku i v obraně a neexistuje speciální tým pro každou z nich, jako je tomu v NFL.

Pokud by v NBA přišli Bulls o Derricka Rose nebo Lakers o Kobeho Bryanta, měly by tyto týmy problémy, dokud by se po zranění nevrátili. To neznamená, že by nebyly konkurenceschopné, ale když má tým útočný herní plán, který se točí kolem jeho hvězdného hráče a velkého bodového tvůrce, je pro tým velmi těžké se krátkodobě přizpůsobit bez stěžejního útočníka. Jak je vidět, složitost útoku v NBA s mnoha akcemi, které se točí kolem superhvězdy, ovlivňuje způsob, jakým bude basketbalový tým hrát proti konkrétnímu soupeři. Níže vám nastíním, na co se zaměřit, když hráč vypadne kvůli zranění, a jak můžete být úspěšnější při čtení důsledků zranění konkrétního hráče.

Zranění jsou důležitou součástí sázení na NBA, ale nesmírně důležitá je také hra těchto superhvězd. Pokud se Kobe Bryant trápil v průběhu 5-6 zápasů, je více než pravděpodobné, že Lakers nebudou tak výrazně favorizováni. Na druhou stranu, pokud Dwayne Wade hraje skvělý basketbal, je více než pravděpodobné, že Heat budou v nadcházejících zápasech favorizováni o něco více, než by měli. Všimněte si, že veřejnost přikládá nedávným výkonům týmu/hráčů příliš vysokou váhu, takže pokud jeden hráč/tým hraje nad nebo pod očekávání, často se v sázkových kurzech na NBA setkáte s jejich nadhodnocením nebo podhodnocením. Proto je důležité sledovat nejen zranění, ale také výkony superhvězdných hráčů, kteří jednotlivé týmy reprezentují. Spolu s hvězdami, které nepodávají dobré výkony, ovlivní kurzy stejným způsobem i hráč, který hraje po zranění, a to může ovlivnit vaše sázení.

Čtěte
Vliv dlouhých cest na sázení na NBA

Dalším faktorem, který je třeba při tipování na NBA zohlednit, je nadcházející program jednotlivých týmů. Řekněme, že Derrick Rose je zraněný na 3-4 zápasy, ale hrají s týmy, které jsou výrazně pod celkovou úrovní schopností Bulls, pak by na zranění Derricka Rose tolik nezáleželo. Pokud by však Bulls čekala náročná série zápasů, platilo by stejné pravidlo, že šance Bulls na vítězství by nebyly tak dobré, kdyby Derrick Rose během této série hrál. Mnoho sázkařů na NBA má tendenci podceňovat emoce ve hře NBA. Vzhledem k tomu, že základní část je velmi dlouhá (82 zápasů), nastane spousta situací, kdy se týmům nedaří, stejně jako v situaci, kdy se jim daří. Když zohledníte zranění hvězdného hráče, je velmi důležité vědět, zda a kdy se tyto situace objeví.

Chcete se také podívat na kvalitu basketbalového týmu, který kvůli zranění přijde o superhvězdu. Pokud má tým velkou kvalitu, zranění hvězdného hráče by ho tolik nebolelo, pokud však tým není příliš dobrý a přijde o svého nejlepšího hráče, věřte, že by byl v sázkové kanceláři ještě větším outsiderem. Týmy, které mají více hráčů, se pravděpodobněji semknou dohromady, aby převzaly zodpovědnost za nemocnou superhvězdu. Často se stává, že pokud je hvězdný hráč mimo hru jen na jeden zápas, úroveň hry na hřišti se díky tomuto sjednocujícímu prvku vůbec nezmění. Mohu vám říci, že v průběhu let je sázení na týmy NBA v prvním zápase, kdy jim chybí jejich superhvězda, velmi výnosné. Nenechte se však zmást velikostí vzorku 1 zápasu, nezapomeňte, že skutečný efekt chybějícího hráče se může projevit až ve druhém zápase a později.

Při hodnocení zranění je třeba se zaměřit také na to, jak se tým v těchto situacích zachoval dříve. Před lety, na vrcholu kariéry, jste mohli každou sezónu počítat s tím, že Alan Iverson bude na značný počet zápasů zraněný. Když hráč jako Iverson vynechal až 25 zápasů ročně, jeho týmy se dokázaly vzchopit, protože byly zvyklé hrát bez něj. Ve většině situací hrál jeho tým bez něj lépe! Dá se však očekávat, že tým NBA, který se dosud nesetkal s tím, že by mu chyběl hvězdný hráč, zažije bolestivé období vývoje, než začne vynikat i bez něj.

Doufejme, že po přečtení tohoto článku o zraněních v NBA budete při příštím vyloučení superhvězdy vědět, na co si dát pozor a jak na danou situaci vsadit s výhodou.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search