Přihlášení:
Menu
Logo týmu Sevilla
La Liga | 21:00 - dnes
Logo týmu Mallorca
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Milan AC
Serie A | 20:45 - dnes
Logo týmu Inter Milan
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Arsenal
Premier League | 21:00 - zítra
Logo týmu Chelsea
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Winnipeg Jets
NHL | 03:37 - 24. 04.
Logo týmu Colorado
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Pardubice
Extraleague | 18:00 - 24. 04.
Logo týmu Třinec
Náš tip:
X2
DS
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 12:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 14:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Doněck Šachtor
Premier League | 17:00 - dnes
Logo týmu Zorya Luhansk
Logo týmu Almetievsk
Major Hockey Le.. | 17:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Vsetín
Extraleague - Q | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Logo týmu Roma AS
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Bologna
Logo týmu Sivasspor
Super League | 19:00 - dnes
Logo týmu Fenerbahce
Logo týmu Skelleftea AIK
Elitserien | 19:30 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Cartagena
Segunda Divisió.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Oviedo
Logo týmu Sligo Rovers
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Galway United
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu Shamrock Rovers
Logo týmu Derry City
Premier League | 20:45 - dnes
Logo týmu St. Patrick's Athletic

Vsaďte si na druhé kolo prezidentských voleb – KURZY / TIPY / BONUSY / SOUTĚŽ

25. 1. 2023 07:54, upraveno: 3. 2. 2023 11:38
autor: Danijel

Získej BONUSY za registraci ZDARMA!

Kancelář Bonus za vklad Bonus zdarma Získat bonus
blankTipsport 50.00050000 + 500500 Získat
blankBetano 3.0003000 + 500500 Získat
blankFortuna 6.0006000 + 300300 Získat
blankSazkabet 9.5009500 + 500500 Získat
První kolo prezidentských voleb je za námi a podle očekávání tak dojde i na kolo druhé. Ve druhé části voleb proti sobě stojí dva kandidáti z prvního kola s největším množstvím hlasů. Prezidentem České republiky se tedy může stát už jen Andrej Babiš nebo Petr Pavel. Kdo z nich to bude a na co si v těchto volbách vsadit probereme níže v článku.
Vsaďte si na druhé kolo prezidentských voleb!
Vsaďte si s bonusem!

Výsledky prvního kola předznamenaly druhou část voleb

První kolo přineslo opravdu těsný souboj o první místo, který nakonec jen o pár desetin procenta vyhrál generál Petr Pavel s 35,40 %. Andrej Babiš získal z hlasů pro všech 9 kandidátů necelých 35 %. Takový konec byl do jisté míry překvapující, ještě týden před volbami byl totiž jasným favoritem prvního kola Babiš. Neúčast bývalého premiéra v diskuzích a také razantní oslabení volebního potenciálu Danuše Nerudové však hlasy přihrálo k Pavlovi. Danuše Nerudová, které průzkumy v některých okamžicích před volbami přisuzovaly dokonce první místo získala u voličů nakonec jen necelých 14 %. Na čtvrtém místě skončil dle očekávání Pavel Fischer s 6,75 %. Ostatní kandidáti na hranici pěti procent nedosáhli.

Zásadní otázkou pro druhé kolo prezidentských voleb tedy je, na čí stranu se přikloní voliči, kteří v prvním kole nevolili ani Pavla, ale ani Babiše. Odpověď na tuto otázku přitom není nijak záludná a neodhalitelná, z velké části ji totiž známe už několik týdnů a možná i měsíců. S určitou mírou nadsázky se totiž dá říci, že Babiš už v prvním kole bojoval proti všem. Stranou stál snad jen kandidát SPD Jaroslav Bašta. V jeho případě je však zajímavé, že nedosáhl ani na poloviny hlasů, které získala SPD v minulých parlamentních volbách. Hodnota u jeho konta se zastavila těsně pod 250 tisíci hlasy, zatímco SPD v posledních volbách volilo přes půl milionu voličů.

Pavel, nebo Babiš? Rozhodněte!

blank

Souboj o Hrad jde do finále. Kdo se stane novým českým prezidentem? Tipsport přináší indicie, jak rozhodující duel dopadne. Nechte se inspirovat a vsaďte si! U obou kandidátů je aktuální kurz na vítězství a procentuální hodnota vyjadřující šanci na zvolení.

Kurzy ovlivňují desítky tisíc sázkařů svými vklady. Odrážejí se v nich i okamžité reakce veřejnosti na nejnovější dění, od výkonů v debatách po data z průzkumů.

Potvrdí se prognózy bookmakerů a sázkařů? Zaregistrujte se u Tipsportu a získejte 300 Kč zdarma na první sázky.

Aktuální kurzy a procenta zde

Čtěte
Výsledky prezidentských voleb – jak dopadly naše tipy?

Který kandidát nakonec obsadí hrad a na co vsadit?

Dá se předpokládat, že značná část voličů SPD už v prvním kole volila Babiše. Pokud by se tedy i zbytek voličů SPD ve druhém kole přiklonil k Babišovi, počet jeho hlasů by byl kolem 2,2 milionů. Samozřejmě je nutné počítat i s dalšími hlasy od voličů, kteří se rozhodnou jít volit až v druhém kole a také hlasy voličů, kteří v první části voleb volili jiného kandidáta než Baštu a Babiše. Takových však nebude mnoho a odhadovaný počet hlasů pro Babiše by neměl překročit hodnotu 2,6 milionů hlasů.

Naopak k Pavlovi celkem logicky přejde většina voličů Danuše Nerudové i Pavla Fischere. Jediná kandidátka na prezidenta už vyjádřila panu generálovi svou podporu a na společné tiskové konferenci vyzvala všechny své voliče, aby ve druhém kole podpořili Petra Pavla. V řeči čísel by se tak k Pavlovi mělo ve druhém kole dostat navíc přibližně 700 tisíc hlasů od voličů Nerudové a přes 300 tisíc hlasů od voličů Fischera. Připočteme-li hlasy ještě od Marka Hilšera, zastaví se odhadovaný počet hlasů Petra Pavla ve druhém kole na hodnotě přesahující 3 miliony hlasů. K volbám navíc samozřejmě přijde spousta občanů, kteří nevolili v prvním kole a zkrátka na hradě jen nechtějí Babiše. To znamená další hlasy pro Pavla.

S tím, že Pavel volby nakonec vyhraje však počítají i sázkovky a kurz 1.18 na výhru generála není zrovna lákavý. Takový kurz se vyplatí sázet jen pokud byste chtěli vsadit větší sumu peněz a Pavlovi i našim počtům opravdu věříte. Daleko lepší sázka však bude na konkrétní procenta, která Pavel ve volbách získá. Jeho náskok by nemusel být tak malý jako v prvním kole a s podporou dalších voličů se dost pravděpodobně rozdíl prohloubí. Pokud uvážíme, že k volbám přijde přibližně 5 až 6 milionů voličů (v prvním kole přišlo přes 5,5 milionu občanů) a Babiš dostane 2,4 až 2,7 milionu hlasů, mohl by procentuální rozdíl hlasů činit klidně kolem 10 %. Velice zajímavou sázkou se tak jeví to, že Pavel získá více než 55.01 % všech hlasů. Taková příležitost je ohodnocena kurzem 1.92.

 

LIVE KURZY: 2. kolo prezidentských voleb 2023
300 Kč zdarma za registraci u Tipsport

Volební účast a jakou hodnotu vybrat pro váš tiket

Jednoznačným ukazatelem toho, že občany České republiky volba prezidenta opravdu zajímá je vysoká volební účast. Ta v prvním kole voleb pokořila hranici 68,2 %. Před pěti lety byla volební účast v prvním kole přímé volby prezidenta 61,9 %. Hodnota ukazující počet občanů, kteří v roce 2018 přišli k volbám se pak pro druhé kolo zvětšila na finální hodnotu 66,6 %. Češi se v posledních letech učí chodit do volebních místností a tato hodnota roste napříč všemi volbami, a nejen těmi prezidentskými. Důležité je také celkové povědomí o volbách a to, že v dnešní době zajímá politika čím dál více Čechů. Jméno Babiš k urnám rozhodně přiláká spoustu lidí, kteří běžně volit nechodí. Přijdou tak jak jeho podporovatelé, tak jeho odpůrci, a právě to udělá další solidní volební účast i pro druhé kolo.

Volebni účast

Dá se předpokládat, že druhé kolo překoná v procentuální účasti voličů kolo první. Stalo se tak i v minulé volbě prezidenta. Volba mezi dvěma kandidáty je navíc daleko snazší, zkrátka se volí buď anebo, a to přiláká další voliče, kteří k volbám běžně nechodí a i ty, kteří si zkrátka mezi devíti kandidáty nevybrali a nyní budou volit tzv. menší zlo. Kurzy jsou navíc vypsané tak, že stačí aby k volbám dorazilo jen stejné množství voličů a váš vklad se zhodnotí více než dvojnásobně. Vsaďte si, že k volebním urnám i napodruhé dorazí více než 68,01 % voličů a odměnou vám bude krásný kurz 2.20!

 

KURZY na volební účast

 

Akce sázkovek na prezidentské volby

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search