Logo týmu Bohemians Dublin

Švýcarský hokejový tým zdolal výběr Česka 5:2

6. 5. 2013 21:53, upraveno: 6. 5. 2013 21:54
autor: LadyAmbientte
Hokejové mužstvo Švýcarska zdolalo tým České Republiky 5:2. Pro toto utkání zůstala sestava Čechů stejná – do branky se postavil Salák, který má zlomený prostředníček pravé ruky, tedy té, na které má vyrážečku a ve které drží hokejku.

Do zápasu přitom Češi vstoupili více než slibně. Hned v úvodu první třetiny si dokázali vytvořit několik zajímavých šancí, kterými dokázali Švýcary udržet v tlaku. Jako vždy však selhávala naše koncovka. Vyzdvihnout potom musíme výkon první a třetí řady, která na ledě doslova řádila. Švýcaři přitom hráli velice trpělivě a jak nepřicházel gól českého týmu, jejich výkonnost se pomalu začala zvedat.

Ke konci třetiny se už hrál vyrovnaný hokej, který se hrál příslovečně nahoru dolu. I přesto padl první gól utkání až v 18. minutě, kdy se po Ambühlově střele dostalo do vedení Švýcarsko.

V druhé třetině se trenér Alois Hadamczik rozhodl promíchat sestavu a poslal do hry Petra Vránu, který byl původně zapsán jako třináctý útočník. Ani změny sestavy však České Republice nepomohly. Švýcarský tým si vybojoval přesilovou hru a i když se mu v ní nepodařilo skórovat, pokračovali ve vytvořeném tlaku a nakonec puk do brány přece jen dostali, to když ve 27. minutě skóroval Niederreiter, který před brankou dorazil Moserovu střelu. V druhé třetině bylo k vidění také mnoho šancí českého týmu, první z nich však dokázal proměnit Jiří Hudler, který v čase 33:02 snižoval druhým přesilovkovým gólem na turnaji. Jiří Hudler řádil i v závěru třetiny. V čase 39:12 se mu podařilo vstřelit vyrovnávací gól a dát tak Českému hokejovému národu novou naději.

V začátku třetího dějství dostali Češi výhodu přesilové hry, tu však i přes další Hudlerovu nadějnou šanci nevyužili. Hned poté se hra naprosto uklidnila. Žádný z týmů nechtěl vytvořit fatální chybu a tak se následujících několik minut neslo v duchu ostražitého vyčkávání. Tato strategie se však českému týmu nepodařila. Ve 46. minutě poslal Moser do vedení Švýcarský tým, který tento svůj náskok už jenom zvyšoval. V 54. minutě přidal další branku Bodenmann a v 57. minutě, kdy Češi hráli bez brankáře, stvrdil vítězství Švýcarska Suri.

Ikona týmu Leipzig
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Dortmund
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Konečný výsledek 5:2 naše hráče sice nepotěšil, ovšem jednotně se shodli na tom, že hráli dobře a že jim chybělo pomyslné štěstíčko. Pokud náš tým chce pomýšlet na vítězství, v následujících zápasech si už další prohru nemůže dovolit.

Náš tým nyní čekají dva dny volna. K dalšímu utkání proti Dánsku nastoupí ve čtvrtek 9. 5. 2013 v 16:15.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!