Přihlášení:
Menu
Logo týmu Hradec Králové
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Kladno
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Liberec
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Karlovy Vary
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Vitiaz Chekhov
KHL | 18:30 - dnes
Logo týmu Sochi
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Villach
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
SBR
Logo týmu Ostrava Baník
1. liga | 15:00 - 31. 10.
Logo týmu Sparta Praha
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Slavia Praha
1. liga | 18:00 - 31. 10.
Logo týmu Plzeň Viktoria
Náš tip:
2
SBR
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Toros Neftekamsk
Logo týmu Kometa Brno
Extraleague | 18:00 - dnes
Logo týmu Mladá Boleslav
Logo týmu Karelia SKA
Major Hockey Le.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Aalborg
SuperBest-ligae.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Sonderjylland IK
Logo týmu Spezia
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Genoa FC
Logo týmu Venezia AC
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Salernitana
Logo týmu Znojmo
Eishockey Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Salzburg
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Major Hockey Le.. | 18:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Elitserien | 19:00 - dnes
Logo týmu Rogle BK
Logo týmu Alavés
La Liga | 19:00 - dnes
Logo týmu Elche FC

Chance liga 2021/22 | 10+1 informace o nové sezóně

18. 8. 2021 09:56, upraveno: 18. 8. 2021 09:56
autor: Betting-girl
Chance liga, tedy druhá nejlepší hokejová liga v Česku má od začátku svého působení na svém kontě hromadu zajímavých příběhů. Jak se Chance liga zapíše do povědomí diváků tento rok? Přinášíme vám kompletní informace o druhé nejvyšší hokejové soutěži v České republice společně s nastíněním, co přinese Chance liga 2021/22.
chance-liga-2021-22
Chance liga 2021/22 přinese vyrovnanější podívanou, než předchozí ročníky.

Chance liga 2021/22

Chance liga 2021/22 začíná v sobotu 11. září 2021. Základní část v této sezóně skončí ve středu 2. března 2022.

Chance ligu bude v sezóně 2021/22 hrát celkem 17 týmů, tedy o jeden méně, než v předešlé sezóně. Chance ligu v předešlém ročníku opustilo Kladno, které postoupilo do nejvyšší české soutěže. Do druhé hokejové ligy v Česku přitom nikdo nepostoupil.

V rámci Chance ligy 2021/22 se odehraje celkem 51. kol, samozřejmě pokud do soutěže opět nevstoupí pandemie koronaviru. Pro tento případ je připraveno náhradní řešení, kdy se vítěz bude hledat na základě poměru výher, které se vypočítají z jeho dosavadních bodů. Chance liga 2021/22 se jako všechny předešlé ročníky bude hrát formátem každý s každým a to s jedním domácím a jedním venkovním zápasem.

ČTĚTE TAKÉ:
Kurzové sázení Tipsport | 9+1 informace

Kdo vyhraje Chance ligu 2021/22?

Chance liga 2021/22 je poměrně otevřená. Největším favoritem na výhru aktuálního ročníku Chance ligy je vzhledem k předchozím výsledkům Jihlava. Počítat bychom měli také s Přerovem a Vsetínem. Překvapit by mohlo Vrchlabí a samozřejmě také pražská Slavie (i když kdo ví, jak dlouho u tohoto týmu bude probíhat uzdravovací proces).

Na vítěze příštího ročníku Chance ligy ještě nejsou vypsány kurzy. Jakmile se tak stane, dáme vám vědět, jak šance na výhru jednotlivých týmů vidí bookmakeři (a zdali náhodou nejsou k dispozici nějaké value bety).

Co je Chance liga?

Chance liga je druhá nejvyšší hokejová soutěž v České republice, hned po Tipsport Extralize. Chance liga dostala název po sázkové kanceláři Chance, která je jejím hlavním sponzorem do roku 2023. Dříve byla Chance liga známa jako WSM Liga, předtím potom také jako 1. liga LH ČR, 1. ČP Liga (1. Česká pojišťovna liga), 1. DZ Liga (1. Družstevní záložna liga) a 1. liga ČR.

Chance liga online – jak sledovat Chance ligu?

Díky sponzoringu sázkové kanceláře Chance kvůli zápasům druhé nejvyšší hokejové ligy už nemusíme pravidelně na zimáky, ale veškeré dění můžeme pohodlně sledovat z pohodlí svého domova. Sázková kancelář Chance totiž přenáší live streamy ze všech zápasů přímo na svých stránkách.

Abyste live streamy ze Chance ligy mohli sledovat, je potřeba zaregistrovat se do sázkové kanceláře Chance (případně Tipsport, která je její sesterskou společností a která nabízí ty stejné služby a streamy jako Chance). Následně je třeba dokončit registraci, ať už online nebo na pobočce vybrané sázkové kanceláře a můžete se do toho pustit.

Live streamy ze Chance ligy najdete po přihlášení na svůj sázkařský účet v záložce „live“. Zde si ve stanovený čas vyberete požadovaný zápas a pak už kliknete pouze na tlačítko „Play“, pokud se tedy zápas nezačne přehrávat automaticky.

Jedinou podmínkou pro sledování zápasů Chance ligy v sázkových kancelářích Tipsport a Chance je sázka alespoň 30 korun provedená alespoň jedenkrát do měsíce. To by neměl být žádný problém, protože při registraci do Chance dostáváte 200 korun zdarma na ruku. Pro sázky tedy můžete využít tyto peníze a nepotřebujete nic vkládat. Peníze zdarma vám vydrží klidně i na dvě sezóny dopředu.

Zapnout TV Tipsport

Chance liga tabulka

Jak si vede váš oblíbený tým, či obávaný soupeř po aktuálním kole? Kolik bodů na něj váš oblíbený klub ztrácí, nebo jaký má naopak náskok? Tohle všechno vám dokáže prozradit Chance liga tabulka.

Vždy aktuální Chance liga tabulku najdete na našich stránkách. V této tabulce najdete informace o počtu výher, výher v prodloužení, proher v prodloužení či proher a samozřejmě také celkový počet bodů. V druhé záložce jsou potom připraveny informace o počtu overů a underů.

Výsledky Chance liga

Ptáte se, kde a jak sledovat výsledky z Chance ligy, ať už se jedná o souhrnné výsledky nebo o průběžné výsledky právě probíhajících zápasů?

Souhrnné výsledky pro vás pravidelně připravujeme na našich stránkách, v záložce „Zápasy dnes“. Nenechte se ovšem splést názvem záložky, protože pod ní nenajdete pouze výsledky z dnešního dne, ale výsledky několik měsíců dozadu. Pro zisk výsledku z dříve odehraného zápasu stačí v levé horní části kliknout na datum a v otevřeném kalendáři nalistovat na požadovaný měsíc a den. Vše potvrdíte kliknutím do kalendáře.

Pakliže vás zajímají aktuální výsledky Chance ligy, doporučujeme vám obrátit se na výsledkové zpravodajství Livesport. Na Livesportu zjistíte všechny důležité informace včetně základních statistik, jako jsou střely na branku nebo úspěšnost brankářů. Kromě toho můžete získat přehled o počtu vyloučení nebo o střelcích gólů, to všem navíc i v průběhu zápasu.

Rozlosování Chance liga

Kdy a kde bude hrát váš oblíbený tým v průběhu následující sezóny? Rozlosování zápasů nadcházejícího ročníku Chance ligy je za námi, program zápasů druhé nejvyšší hokejové ligy v Česku je proto všeobecně známý.

Rozlosování Chance liga je k dispozici také na našich stránkách a to přímo v záložce této hokejové soutěže. Na hlavní stránce Chance ligy pak vidíte všechny zápasy nadcházejícího kola Chance ligy, zbytek zápasů pak opět můžete najít v kalendáři zápasů.

Rozlosování Chance liga najdete dále ve výsledkovém zpravodajství Livesport, kde jsou na jednom místě k dispozici všechny plánované zápasy až do konce základní části.

Přestupy Chance liga

Zajímá vás, jak váš oblíbený tým posílil během letního či zimního přestupového okna? Dokázal přivést významnou posilu, nebo mu naopak některý z klíčových hráčů utekl? Odpovědi na tyto a další otázky ohledně přestupů Chance ligy můžete získat na stránkách Hokej.cz. Hokej.cz je asi nejinformovanějším hokejovým serverem v Česku, přičemž Chance liga je jeho specialitou. Hokej.cz obvykle informuje o všem přestupech učiněných v rámci Chance ligy a samozřejmě také Extraligy. Přestupy Chance liga na stránkách Hokej.cz najdete v samostatné sekci.

Jak sázet na Chance ligu?

 • Chance liga je fyzicky velice náročná soutěž, na které si vylámal zuby nejeden z bývalých TOP hokejových hráčů. Zároveň s tím v ní existují velké rozdíly ve výkonnosti a také velké rozdíly v počtu overů a underů.
 • Protože do Chance ligy často odcházejí na odpočinek bývalí TOP hráči, při sázení na Chance ligu byste měli vždycky zohlednit aktuální přestupy. Významný hráč v týmu nadějných mladých fotbalistů může být základním stavebním kamenem úspěchu, což dokládá třeba takové Kladno. Za pomoci Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance se Kladno nakonec dostalo do nejvyšší české soutěže a to není výjimka.
 • Před sázkami na Chance ligu byste si dále měli dát pozor na aktuální složení týmu. Novinky ze Chance ligy nejsou tak jednoduše dostupné, jako novinky z Extraligy, takže pokud o dění v klubu nemáte informace tzv. z první ruky, může vám snadno něco uniknout. Při sázení na Chance ligu byste tak více než kde jinde měli klást důraz na hodnotu kurzu a pokud je to možné, sázet až ve chvíli, kdy jsou uveřejněny soupisky.
 • Jak bylo řečeno, při sázení na Chance ligu byste měli zohledňovat také velké rozdíly mezi jednotlivými týmy. Ty jsou někdy tak propastné, že ty lepší týmy hrají pouze na půl plynu, nebo do hry pošlou svoji zálohu. Vzhledem k tomu byste si měli dát pozor na sázení handicapů. Kadaň loni prohrála 28 zápasů ze 34 (v základní hrací době), některé zápasy přitom jednoznačně třeba o 5-7 gólů. Ovšem třeba proti prvnímu Kladnu prohrála pouze o gól (a to nebyl jediný příklad).
 • Domácí prostředí v Chance lize je obrovské, ovšem neplatí to o všech týmech v lize. Existují týmy, které kvůli horšímu zázemí nebo kvůli dalším skutečnostem hrají dlouhodobě lépe venku, než doma (případně se jejich domácí a venkovní výsledky zase tolik neliší).
 • V Chance lize padá více gólů než v Tipsport Extralize, v průměru o 0,5 – 1 gólu na zápas.

Kde sázet na Chance ligu (nejlepší sázkovky pro sázení na Chance ligu)

Největší výběr sázek na zápasy druhé nejvyšší hokejové soutěže v České republice najdete u sázkové kanceláře Chance a potažmo i Tipsport, který je její sesterskou společností, a který nabízí naprosto stejné kurzy a služby jako Chance.

Na sázkovkách Chance a Tipsport najdete vypsány i kurzy na střelce gólů, na počet dvouminutových vyloučení nebo na speciální příležitosti. Vedle to jsou k dispozici live kurzy, které jsou doplněný přímými přenosy ze zápasů. Pokud vám tedy záleží na tom, abyste podávali informované sázky (tedy vítězné sázky – sázky s hodnotou), potom byste měli sázet právě tady. Přímé přenosy z Chance ligy nikdy jinde nenajdete.

ČTĚTE TAKÉ:
Kurzové sázky Chance | 7 informací o trojce na trhu

Kde shánět novinky pro sázení na Chance ligu?

Jak už bylo řečeno, Chance ligu nejlépe pokrývá hokejový portál Hokej.cz. Na těchto stránkách najdete prakticky všechny důležité informace včetně zranění hráčů Chance ligy, přestupů Chance ligy a dalších. Kromě toho jsou na stránce k dispozici individuální a týmové statistiky, které nejsou dostupné nikde jinde.

Nejlepší týmy Chance ligy

Chance liga hokej je definovaný těmi nejlepšími týmy, které se skrze tuto soutěž dostaly na vrchol, stejně jako týmy na pomezí mezi první a druhou nejvyšší ligou v Česku, které pravidelně postupují a sestupují (což od roku 2021 nebude platit, protože česká Extraliga byla tzv. uzavřená – nehrozí z ní sestup do nižší soutěže).

Mezi nejlepší týmy Chance ligy patří Vsetín, Slavia Praha, Kladno, Karlovy Vary, Jihlava, Slovan ústečtí lvi, Mladá Boleslav a Motor České Budějovice.

Motor České Budějovice, Mladá Boleslav, Karlovy Vary a také Kladno si zajistilo místo v nejvyšší soutěži a díky uzavření soutěže nyní mají klid na práci. Vsetín a Jihlava jsou hodně nadějné týmy, které by se do nejvyšší ligy mohly, respektive měly dopracovat v následujících letech, samozřejmě pokud dokážou splnit podmínky pro udělení licence.

V současné chvíli jsou nejdále od postupu do Tipsport Extraligy Slavia Praha a Slovan ústečtí lvi. Oba týmy v posledních ročnících hrají spíš průměr (nebo trošku lepší průměr), přičemž Slavia Praha ještě nedávno řešila finanční problémy. Do Slavie však před nedávnem přišel nový majitel a tomu se povedlo klub opět nastartovat. Než se ovšem Slavie dostane z úplné krize může ještě trvat.

Chance liga historie

Historie Chance ligy pochopitelně sahají dále než do roku 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika. Druhá nejvyšší hokejová soutěž na našem území vznikla už v roce 1953, původně jako 2. československá hokejová liga, později známá pod názvem Celostátní soutěž a nakonec jako 2. liga. Jednalo se o tzv. „prolínací“ soutěž, tzn. nejlepší týmy postupovaly do nejvyšší hokejové ligy v Česku, zatímco nejhorší týmy padaly do Krajských přeborů.

V roce 1969 se kvůli zbytečným problémům s logistikou soutěž rozdělila na 1. českou národní hokejovou ligu a 1. slovenskou národní hokejovou ligu. V této podobě pak uspořádání druhé nejvyšší soutěže vydrželo až do roku 1993. Mezi nejúspěšnější celky 1. české národní hokejové ligy patřila TJ Gottwaldov, Poldi Kladno a Zetor Brno.

V současné chvíli nás čeká Chance liga 2021/22.

 

Chance liga – výsledky z minulých ročníků

Chance liga 2020/21

Základní část Chance ligy 2020/21 vyhrálo Jágrovo Kladno, které následně postoupilo do nejvyšší české soutěže. Protože Tipsport Extraliga je na několik následujících let shora uzavřená, do Chance ligy nikdy nesestoupil.

Nejlepším střelcem Chance ligy 2020/21 byl Ladislav Bittner z Horácké Slavie Třebíč, který vstřelil 25 gólů. Nejlepším nahrávačem potom Matěj Beran z Litoměřic, který zapsal hned 35 asistencí. Nejúspěšnějším brankářem z pohledu procentuální úspěšnosti se potom stal David Gába (92,2%).

Chance liga 2019/20

Základní část Chance ligy v ročníku 2019/20 vyhrál Motor České Budějovice, navíc s obrovským náskokem. České Budějovice měly o 20 bodů více než druhý Přerov. Největší počet kanadských bodů v této sezóně zapsal Petr Kafka z Frýdku-Místku (70), největší úspěšnost zákroků měl potom brankář Lukáš Klimeš ze ZUBR Přerov (94,22%).

 

FAQ – Chance liga: časté dotazy:

 1. Co je Chance liga?
  Chance liga je druhá nejvyšší hokejová liga v České republice. Donedávna se jednalo o prolínací soutěž, nyní je ovšem sestup nejhorších týmů do nižší soutěže pozastaven. Chance liga dostala název podle hlavního sponzora, sázkové kanceláře Chance.
 2. Kdy začne Chance liga 2021/22?
  Chance liga 2021/22 začíná v sobotu 11. září 2021.
 3. Kdy končí Chance liga 2021/22?
  Základní část v této sezóně skončí ve středu 2. března 2022.
 4. Kdo vyhraje Chance ligu 2021/22?
  Protože ty nejvýraznější týmy v předešlých letech postoupily do nejvyšší soutěže, tento ročník by měl být vyrovnanější, než kdy dříve. Mezi největší favority na výhru patří Vsetín a Jihlava.
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

TOP10SportSites
Search