Přihlášení:

18 − 16 =

Menu
Logo týmu Betis Sevilla
Primera Divisio.. | 20:45 - zítra
Logo týmu Barcelona FC
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Southampton
Premier League | 17:00 - zítra
Logo týmu Tottenham
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Montreal
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Boston
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Antwerp
1e Klasse | 14:30 - zítra
Logo týmu Club Brugge
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Ajax Amsterdam
Eredivisie | 14:30 - zítra
Logo týmu Feyenoord
Náš tip:
1.5
UO (2.pol.)
Logo týmu Sparta Praha
Extraleague | 15:00 - zítra
Logo týmu Vítkovice
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Udinese
Serie A | 15:00 - zítra
Logo týmu Spal
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Stjernen
Eliteserien | 17:00 - zítra
Logo týmu Lillehammer
Náš tip:
1X
DS
Logo týmu Medveščak Zagreb KHL
Eishockey Liga | 17:30 - zítra
Logo týmu Znojmo
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Mannheim
DEL | 19:00 - zítra
Logo týmu Düsseldorf
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Cruz Azul
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Leon
Logo týmu G.B. Querétaro
Primera Divisio.. | 00:00 - zítra
Logo týmu Tigres
Logo týmu Detroit
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Carolina
Logo týmu Ottawa
NHL | 01:05 - zítra
Logo týmu Toronto
Logo týmu Monterey
Primera Divisio.. | 02:00 - zítra
Logo týmu Tijuana Xoloitzcuintles
Logo týmu Nashville
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Florida
Logo týmu San Jose
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Pittsburgh
Logo týmu St. Louis
NHL | 02:05 - zítra
Logo týmu Arizona

Kolik vsadit na jedno sportovní utkání?

23. 5. 2016 13:30, upraveno: 24. 2. 2017 12:35
autor: LadyAmbientte
Rozhodování o tom, kolik byste měli vsadit na jedno sportovní utkání, závisí na mnoha proměnných. Pokud o svém bankrollu přemýšlíte jako o dalším rozpočtu, potom na otázku položenou v nadpisu článku neexistuje správná nebo špatná odpověď.
Kolik vsadit na jedno sportovní utkání?
Velikost sázky závisí na mnoho rozdílných faktorech. To co vychází jednomu, může u druhého ztroskotat hned v prvních dnech.

Kolik by měl člověk utratit za jídlo? To závisí na velikosti jeho rodiny, zdali její členové mají předepsanou nějakou dietu a také na tom, jak dlouho jim jídlo musí vydržet.

To samé platí i o rozpočtu určeného pro sportovní sázení.

Namísto abychom vám vnucovali jeden určitý názor, podělíme se s vámi o tři různé způsoby, jak k této otázce přistoupit. Díky tomu budete dostatečně informovaní, abyste mohli udělat své vlastní (správné) rozhodnutí.

Abychom tyto způsoby přemýšlení o velikosti sázky ponechali co nejnázornější, podíváme se na ně z perspektivy tří různých osob.

Pohled fanouška

Ikona týmu Cruz Azul
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Leon
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 200 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Být sportovním fanouškem znamená, že jste svému oblíbenému týmu věrní bez ohledu na to, zdali zrovna prožívá vzestup či pád. Být fanouškem znamená slepou oddanost, slepou důvěru a slepou poslušnost.

Správný fanoušek by se dal přirovnat k oddanému náboženskému fanatikovi. Být správným fanouškem ve sportovním sázení znamená sázet na to, co vám udává vaše víra. Když sází na sport, činí tak jako sportovní fanatik.

Sportovní fanoušci proto neřeší věci jako je ochrana bankrollu. Když je jejich tým na hřišti, vsadí na ně tolik, kolik si v daném okamžiku mohou dovolit. Dělají to bez ohledu na zranění, kontext, počasí i další důležité faktory.

Oddaní sportovní fanoušci jsou ve většině případů špatnými sázkaři. Být velkým sportovním fanouškem znamená přinášet oběti – nebudou přeci obětovat své fanouškovství kvůli tomu, aby uzavírali chytré sázky.

Sportovní fanoušci si myslí, že všichni by měli být takovými fanatiky jako oni. Proč?

Protože pokud jste sportovními fanoušky, sledování sportovních utkání je mnohem zábavnější. Pokud přitom na sportovní utkání vsadíte, je to ještě o řád lepší. Jasně, že sázkami na své hochy hodně peněz prohrajete, ale tenhle tým tady pro vás stejně vždycky bude.

Pohled pokročilého sportovního sázkaře

Být pokročilým sportovním sázkařem znamená, že na své peníze myslíte jako na investice.

Pokročilí sportovní sázkaři jsou různí – někteří preferují agresivní sázení, jiní jsou zase konzervativnější. Bez ohledu na to, jaký druh pokročilého sázkaře jste, jedná se o jasný znak toho, že to se svým koníčkem myslíte vážně.

Určení velikosti sázky je pro pokročilého sázkaře velký problém. Ovšem poté, co si přečte několik článků a čísel, obvykle vyhodnotí, že sázka by neměla přesáhnout 1% celkového bankrollu.

Tato velikost je dostatečně nízká, aby přečkala všechny dlouhé série proher. A v některých případech ji lze doplnit sázkou o velikosti 2% nebo 3% bankrollu.

Pokud patříte mezi agresivnější sázkaře, nebo obvykle vybíráte kurzy nižší jak 1,80 nebo dokonce jak 1,50, potom základní velikost sázky můžete zvýšit až na 3% bankrollu s tím, že ve výjimečných případech budete sázet až 5% peněz. V takovém případě byste ovšem měli být skutečně obezřetní, neboť peníze rychleji dochází a dostat se na svém sázkovém kontě až na nulu je velice skličující.

ČTĚTE TAKÉ:
Britské fotbalové hvězdy mají problém se sázením

Pochopitelně i zde platí obecné pravidlo, že byste měli vědět, jakého výsledku chcete dosáhnout a kolik váš bankroll vydrží.

Správná velikost sázky by měla vycházet především z důkladného průzkumu a vaší filosofie. Statistiky často naznačují, že v některých případech je ideální základní sázku zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit.

Pokud ovšem nechcete ztrácet čas průzkumy, potom bychom vám doporučovali držet se velikosti sázky nepřesahující 1% vašeho bankrollu.

Pohled investora zaměřeného na rizikové operace

Být investorem zaměřeným na rizikové operace znamená, že vám nevadí riskovat trochu peněz navíc, pokud díky nim můžete vyhrát velké množství peněz. Tito investoři by mohli být chápáni jako mix mezi fanouškem a pokročilým sázkařem, což se sice nevylučuje, ale jinak je to docela vedle.

Vzhledem k tomu, že investor zaměřený na rizikové operace obvykle sází na velmi vysoké kurzy (například na přesný výsledek, na střelce atd.), jeho bankroll by měl být o něco větší a velikost jeho sázky v poměru k bankrollu zase menší. Výhry v takovém případě totiž přicházejí s mnohem menší četností, i když velikost výhry při správné úspěšnosti může přinést dobré výsledky.

Ani v tomto případě nemůžeme zmínit přesná čísla – opět záleží na tom, jak moc jsou vaše sázky riskantní (případně jaké dosahujete úspěšnosti). Ale jeden příklad bych vám dát mohl. Jeden z mých známých se specializuje na sázky na střelce NHL. Jeho bankroll činí 100 000 korun a velikost jeho sázky obvykle činí 200 korun. Když se pak jedná o nějakou „žhavou“ příležitost, tuto sázku navýší na 400 nebo na maximálních 500 korun.

Nevíte na co a kolik vsadit? Inspirujte se našimi sázkaři!

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

pokertiplogo kurzovesazenilogo casinohralogo
Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole