Přihlášení:

16 − one =

Menu
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Irtyš Pavlodar
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Traku FK
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Slovan Bratislava
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Logo týmu Milsami Orhei
Náš tip:
3.5
UO
Logo týmu Laci SK
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Anorthosis Famagusta
Náš tip:
1
1X2 (1.pol.)
Logo týmu Molde FK
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Glenavon Lurgan
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Mladost Podgorica FK
UEFA Europa Lea.. | 20:30 - dnes
Logo týmu Thorshavn B36
Náš tip:
3.5
UO
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 20:45 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Chapecoense AF
Serie A | 00:30 - zítra
Logo týmu Bahia
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Vasco da Gama
Serie A | 01:00 - zítra
Logo týmu Fluminense
Náš tip:
2.5
UO
Logo týmu Olomouc
1. liga | 18:00 - 22. 07.
Logo týmu Slavia Praha
Náš tip:
2
1X2
Logo týmu Kairat Almaty
UEFA Europa Lea.. | 15:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 15:00 - dnes
Logo týmu Samtredia FC
Logo týmu Dynamo Minsk
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Derry City
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Logo týmu Lech Poznan
Logo týmu Viitorul Constanta
UEFA Europa Lea.. | 17:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Slavia Sofia
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Logo týmu Kalju Nomme JK
UEFA Europa Lea.. | 18:00 - dnes
Logo týmu Stjarnan Gardabae
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 18:30 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
UEFA Europa Lea.. | 19:00 - dnes
Logo týmu Fola Esch CS
Čt. tip:
1
1X2

Psychologie sázení – 5 kroků k úspěchu

8. 2. 2014 08:44, upraveno: 21. 2. 2017 12:41
autor: vcer43
Na téma psychologie ve sportovním sázení by šlo bez sebemenšího problému napsat celou knihu, nicméně cílem naší Školy sázení je, učit vás co nejstručněji a vždy se zaměřit na klíčovou pointu.

Ne, nemáme tím na mysli, že budete ochuzeni o nějaké (důležité) informace. Je ale pochopitelné, že mnoho z vás nebude mít zájem číst stránku po stránce, takže je občas nejlepší být stručný. Koneckonců, pokud budete mít zájem o další informace, naleznete spousty článků v našich sekcích Sázení dle sportu / Sázení dle zkušeností / Psychologie a tak dále.

V této lekci navážeme na úvod do psychologie, kterým jsme vás provedli v lekci minulé. Dnes si představíme „příručku“ vedoucí k úspěchu. Nejprve je ale naprosto zásadní, abyste pochopili, jak důležitá psychologie je – nejen v sázení, ale v celém vašem životě. Pochopit musíte také to, že z hlediska psychologie se člověk vzdělává celý život, nejen čtením různých článků a knih, ale hlavně prakticky. Každý zážitek, každá emoce, je něčím, z čeho si můžete vzít ponaučení a zajistit, aby vás to nějakým způsobem posunulo kupředu.

Z dnešní lekce si odnesete klíčové technicky učení ohledně toho, jak ovládnout svou mysl a použít sílu, jež se v každém z nás nachází. Elitní sportovci, podnikatelé a mnoho dalších úspěšných lidí odemklo tajemství, která tato magická, ale často i mysteriózní oblast obsahuje.

1) Nastavte si cíle

Cesta bez cíle je pouhým blouděním. Je velice důležité, abyste si vymezili jasný cíl. Kam se chcete dopracovat? Chcete se stát profesionálním sázkařem? Určení cíle je důležité z mnoha důvodů, jedná se například o zdroj motivace. Vytyčený cíl zajišťuje, že zůstanete oddáni věci a budete na cestě k jejímu dosažení vykazovat pozitivní pokrok.

Ikona týmu Tobol Kostanay
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Samtredia FC
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 500 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Vytyčování cílů je důležitou součástí osobnostního rozvoje. Jedná se o hnací sílu, která nás žene kupředu.

Příklad:

  • „Chci se během příštích šesti měsíců stát konzistentně ziskovým sázkařem, který bude schopný sázením vydělat 3 000 Kč týdně.“
  • „Mým cílem je, vydělat sázením během fotbalové sezóny minimálně 20 000 Kč.“

2) Mějte realistická očekávání

Právě z tohoto důvodu mnoho lidí nakonec selže a cítí znechucení sami k sobě. Měli totiž nerealistická očekávání a cíle. Tímto způsobem ale ničeho dobrého nedosáhnete – jednotlivé kroky, kterých chcete dosáhnout, jsou totiž až příliš náročné na to, aby se vám to povedlo. Dříve nebo později si to sami uvědomíte, ztratíte motivaci a začnete se k celé věci stavět negativně.

Ujistěte se tedy, že vaše očekávání jsou realistická. Že chcete dosáhnout něčeho, co je dosažitelné. Neříkáme, že se musíte nutně držet při zemi, ale neměli byste se pouštět ani do opačného extrému. Začněte zlehka a časem můžete navyšovat laťku. Například každý majitel nějakého malého byznysu jistě očekává, že jednoho dne tímto způsobem bude vydělávat miliony, ale neuvědomuje si, že velké % malých byznysů během prvních několika let své existence zkrachuje. A byznysy, které nakonec uspějí, rozhodně nevynášejí miliony hned. Majitel se k nim musí postupem času propracovat.

Realistická očekávání při správném použití fungují také jako pozitivní posílení ohledně vašich cílů. Když dosáhnete nějakého dílčího cíle, bude se jednat o psychickou vzpruhu. Pokud si ale vytvoříte cíle, jejichž dosažení je velice těžké ba až nemožné, o tuto psychickou vzpruhu přijdete a dostaví se spíše zoufalství a bezmoc, tedy spolehliví zabijáci jakéhokoliv úsilí.

Příklad:

  • Nevkročit do světa sportovního sázení s tím, že budete schopní nahradit svůj příjem z práce příjmem ze sázení. Buďte místo toho realističtí a přemýšlejte třeba tak, že pokud dokážete během jednoho roku dosáhnout měsíčního zisku ze sázení ve výši 20 % vaší klasické výplaty, bude to skvělé.
  • Nesmíte očekávat, že každý den nebo týden bude plusový. Pochopte, že špatná série občas potká každého, takže není třeba panikařit. Jestliže ale prohráváte dlouhodobě, možná děláte něco špatně. Doporučujeme vám, si zpětně veškeré sázky vyhodnocovat. Tímto způsobem budete schopní odhalit chyby.

3) Učte se ze svých chyb a odhalte příčinu neúspěchu

Každý v životě dělá chyby. Ať už se jedná o popeláře nebo podnikatele. Pokud vám někdy někdo řekne, že nikdy neudělal nějakou chybu, špatné rozhodnutí a tak dále, rozhodně lže. Člověk není dokonalý. To ale na jednu stranu není špatné, tedy pokud toho dokážete využít. Z chyb, které uděláme, se totiž vždy můžeme poučit.

Prohrávání je (stejně jako vyhrávání) součást všeho, včetně sportovního sázení. O tom, zda budete či nebudete úspěšní pak rozhoduje to, jak se dokážete s prohrami vyrovnat. Mnoho sázkařů by uspělo, nicméně nestane se tomu tak proto, že při prohře ztratí hlavu a začnou jednat iracionálně. Začnou zběsile sázet na jakoukoliv sázkovou příležitost, vytvářet akumulátory s mnoha zápasy, sázet s vysokými kurzy a tak dále… to je cesta do pekla.

Když uděláte chybu, soustřeďte se na to, abyste se z ní poučili. Poznejte, že jste ji udělali, zhluboka se nadechněte, celou situaci zpětně zanalyzujte a navrhněte lepší (správné) řešení. A ne, správným řešením rozhodně není sázet častěji nebo agresivněji… nebo sázet víc peněz. Znamená to, zůstat v klidu, v rovnováze a dívat se směrem k lepším zítřkům.

Příklad:

  • Třeba narazíte na špatnou sérii a jste toho názoru, že můžete dohnat ztráty tak, že budete sázet více sázek a větší sumy. To je chyba. Uvědomte si, že jste momentálně psychicky rozhození a tím pádem náchylní k bláznivému chování. Nejlepším postupem je, v daný moment nedělat nic. Počkejte, až vychladnete. A poté pokračujte dál – se stejnou strategií. Pokud jinak vyhráváte, není důvod kvůli jedné špatné sérii něco měnit.

4) Pochopte, že úspěch se nedostaví hned

Každý v životě někdy padne za oběť mentalitě „rychle zbohatni.“ Jedná se o způsob myšlení, během něhož vám před očima poletují stodolarové bankovky a vy „s jistotou víte,“ že už za krátkou dobu vám budou tyto peníze patřit. Pokud se vám něco takového stalo, nemáte se za co stydět, jak už jsme řekli, tomuto klamu v životě propadne prakticky každý člověk (i opakovaně, ba někdy až moc opakovaně).

Musíte si uvědomit, že rychle zbohatnout je hodně těžké. V drtivé většině případů takový plán selže. Měli byste se tedy raději soustředit na dlouhodobé měřítko. Pochopte, že úspěch se nedostaví hned. Minimálně sázením s největší pravděpodobností nezbohatnete přes noc. Úspěch si zde (jako prakticky všude v životě) vyžaduje úsilí a čas.

5) Věřte v sebe sama a své sny

Nehledě na to, jakou cestu (nebo cíl) si v životě vyberete, musíte vždy věřit tomu, že možné je cokoliv a že vašich cílů skutečně můžete dosáhnout. Potřebujete jednat s přesvědčením. Jedině tak budete moci do dané věci vložit maximální úsilí a dosáhnout tak úspěchu.

Věřit sám v sebe je velice důležitým faktorem. Proto jsme tomuto tématu věnovali první dvě lekce této úrovně Školy sázení. Pokud jste tyto lekce přeskočili (nebo už na ně zapomněli), rozhodně si je důkladně přečtěte a snažte se, si z nich vzít co nejvíc.

Můžete totiž mít sebelepší dovednosti, ale pokud nebudete věřit sami v sebe a nebudete jednat s přesvědčením, svých cílů dosáhnete jen hodně těžko. Základem úspěchu je totiž sebedůvěra. Musíte mít přístup vítěze, nikoli poraženého. Jedině tak naplníte své sny.

Tak to funguje ve všech oblastech života – sportovní sázení nevyjímaje. Psychologie ve sportovním sázení hraje velice důležitou roli, takže byste psychologické faktory rozhodně neměli podceňovat. Spíše naopak, měli byste se věnovat jejich studiu.

Škola sázení - úroveň 3
Krok: 7/10
Následující krok:
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search

Pro poslání analýzy musíte být přihlášen.

Pro pokračování musíte vyplnit všechna pole