Přihlášení:

19 − 11 =

Menu
Logo týmu Teplice
1. liga | 15:00 - zítra
Logo týmu Zlín
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nürnberg FC
Bundesliga | 20:30 - dnes
Logo týmu Wolfsburg
Náš tip:
0
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Manchester City
Premier League | 13:30 - zítra
Logo týmu Everton
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Tilburg Willem
Eredivisie | 20:00 - dnes
Logo týmu den Haag FC
Náš tip:
0.5
UO (1.pol.)
Náš tip:
4.5
UO
Náš tip:
4.5
UO
Náš tip:
6.5
UO
Logo týmu Plzeň Viktoria
1. liga | 15:00 - 16. 12.
Logo týmu Karviná FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Kärpät
SM Liiga | 17:30 - dnes
Logo týmu Jyp Jyväskylä
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Duisburg
2. Liga | 18:30 - dnes
Logo týmu Hamburg SV
Náš tip:
2
1X2
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Medveščak Zagreb KHL
Eishockey Liga | 19:15 - dnes
Logo týmu Znojmo
Náš tip:
2
1X2 (1.tře.)
Náš tip:
4.5
UO
Logo týmu Sonderjylland IK
SuperBest-ligae.. | 19:30 - dnes
Logo týmu Esbjerg
Náš tip:
5.5
UO
Logo týmu Herlev
SuperBest-ligae.. | 20:00 - dnes
Logo týmu Rungsted
Náš tip:
1
1X2
Logo týmu Brest
Ligue 2 | 20:00 - dnes
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Náš tip:
1
1X2
Univerzální logo, oficiální logo týmu chybí
Ligue 2 | 20:00 - dnes
Logo týmu Paris FC
Náš tip:
0
1X2
Logo týmu Nancy
Ligue 2 | 20:00 - dnes
Logo týmu Troyes
Náš tip:
1
1X2
Náš tip:
1.5
UO

Sebedůvěra je základem úspěchu

8. 1. 2014 20:57, upraveno: 21. 2. 2017 11:51
autor: vcer43
Toto téma bylo zvoleno jako úvod do úrovně 3. Je tomu tak hlavně kvůli relevanci k mnoha úspěšným jedincům a korporacím, které excelují v dnešním světě.

Podnikatel vs. sázkař

Například miliardář Richard Branson se svou značkou produktů a služeb Virgin je považován za jednoho z nejúspěšnějších lidí na světě. Proč? Kvůli své excelentní vizi a neumírající vášni pro to, co dělá. Dalším příkladem může být třeba Warren Buffett, který je díky své inteligenci a smyslu pro detail považován za jednoho z nejlepších investorů všech dob (kdo jiný během posledního půl století každoročně dosahuje zisku cca 25 %?).

Všechny tyto osobnostní rysy jsou dostupné všem lidem na této planetě. Drtivá většina lidí se ale bojí a stydí vůbec přemýšlet o tom, že by byli schopni replikovat úspěšné osobnosti (nebo se klidně vydat svou vlastní cestou). Takový přístup je špatný. Místo toho musíte skutečně věřit, že jste schopni minimálně zopakovat něčí úspěch skrze způsob myšlení a metodiku operací dané osoby. S největší pravděpodobností nevyděláte miliardu dolarů, možná dokonce ani ne 1 milion dolarů, ale to neznamená, že nemůžete dosáhnout úspěchu alespoň v menším měřítku.

Příklady výše uvedených úspěšných jedinců jsou používány k vtisknutí principu „důvěry v sebe sama“ a když už přijde na byznys založený na sebedůvěře, tak také na „investování do sebe sama.“

VĚŘIT V SEBE SAMA = 

VIZE

VÁŠEŇ

SOUSTŘEDĚNOST

INTELIGENCE 

Pokud se zamyslíte, zjistíte, že seriozní sázkaři mají ty samé kvality, jaké mají nejúspěšnější světoví podnikatelé. Nijak se od nich neliší. Kromě toho, že se pohybují v jiném odvětví a svůj příjem tím pádem získávají z jiného zdroje. Ale hlavní vlastnosti – jako například vášeň, soustředěnost, vizi a inteligenci – kterými jsou popisováni muži jako Branson nebo Buffett, jsou úplně stejné.

Ikona týmu Teplice
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Zlín
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Fortuny
Samozřejmě existuje také mnoho jiných individuálních vlastností, které budete pomalu, ale jistě získávat během vzdělávání se v oblasti sportovního sázení. Postupem času si vyvinete mindset a potřebné mentální nástroje k tomu, abyste se stali profesionálním sázkařem.

Je výsostně důležité, abyste se na sportovní sázení dívali jako na byznys, který 100 % vlastníte a operujete s ním (více na toto téma v další lekci). Neinvestujete jen čas, ale také své těžce vydělané peníze. A cílem této investice je – stejně jako v každém byznysu – zisk a vylepšení vašeho životního stylu.

Vítězem se nenarodíte – Musíte se jím stát!

Každý člověk má (minimálně někde hluboko ve své hlavě) seznam věcí, po kterých v životě touží. Většina lidí se ale buď nikdy nepokusí o to, svých vysněných cílů dosáhnout a nebo se pokusí, ale po několika překážkách a výzvách to vzdá.

To platí i pro sázení. Úspěšným sázkařem se nikdo nestal ze dne na den. Ale existence profesionálních sázkařů je jasným důkazem toho, že skrze sázení lze dosáhnout úspěchu. Je to možné!

Sebedůvěra v sázení – Dva faktory

  1. Chovat se k sázení jako k byznysu
  2. Chápat, že investujete do sebe sama

Pro každého sázkaře je to ve skutečnosti nejlepší možná situace – mít možnost vést pohodlný, zábavný a navíc i výdělečný byznys, bez nutnosti se zodpovídat nějakému šéfovi. Naprostá samostatnost.

A nesmíme zapomenout na možnost volby vlastní pracovní doby a toho, že sázkař může „pracovat“ prakticky odkuliv na světě. Komu se poštěstí mít svůj byznys kompletně pod kontrolou nehledě na to, jestli je v Praze nebo třeba v Číně?

Neuvízněte v krysím závodě, najděte si vlastní cestu

Nikdo netvrdí, že úspěch v sázení se dostaví sám od sebe a že není třeba pro něj něco udělat. Úspěch – ať už v sázení nebo v jakékoliv jiné oblasti – si vyžaduje snahu z vaší strany, nicméně stojí to za to. Život profesionálního sázkaře je skvělýa dostupný každému, kdo je ochoten se oddat snaze o to, se do takového životního bodu dostat.

Právě proto koncept sportovního sázení dává smysl hlavně lidem, kteří věří v sebe sama. Spoléhají na svůj talent, přístup a intelekt. Navíc vědí, že mají nad vším plnou kontrolu a sami rozhodují o svém životě.

V tomto bodě má mnoho lidí příliš velký strach něco podniknout a proto skončí tak, že uvíznou v „krysím závodě“ a nejsou schopní se v životě posunout na nějaké vyšší příčky. Tito lidé mají příliš velký strach na to, aby v sebe začali věřit a jsou příliš ustrašení na to, aby do sebe začali investovat. Důvodem je zejména strach ze selhání a neochota k prozkoumávání nových věcí.

Právě tyto typy věcí drží lidi v naší společnosti zpátky. Místo toho, aby podnikli nezbytné kroky a alespoň dokázali to, že jsou schopní dát šanci něčemu, co je láká, padnou za oběť „myšlení stáda“ a pokračují v cestě, kterou jim společnost nalinkovala.

Kdyby si nevěřil takový Richard Brunson, nikdy by nemohl dosáhnout úspěchu, kterého dosáhl. To samé se dá říci třeba o Warrenu Buffettovi nebo prakticky o jakékoliv úspěšné osobnosti. Ne všichni úspěšní lidé jsou nějak výjimečně chytří nebo talentovaní. Většinou jejich úspěch tkví v tom, že se nebáli a věřili (si).

Jde o to, udělat první krok

V této lekci se nebavíme o úspěchu či selhání. Bavíme se o důvěře v sebe sama a o tom, že na tento důvěře musíte začít stavět.

Žijete jen jednou, takže byste neměli nikomu a ničemu dovolit v bránění vašim snům. Nikdo vám (nikdy a v ničem) nemůže garantovat úspěch, nicméně sportovní sázení je prostředkem, který lze bezpochyby využít jak k finančnímu zisku, tak i k zábavě. Se správným vzděláváním sebe sama a dostatečnou disciplínou můžete dosáhnout vytoužených met. Jakmile prostudujete celou naši Školu sázení, můžete pokračovat články v sekcích Sázení pro začátečníky / Sázení pro pokročilé / Psychologie a mnoha dalších.

Ale nenechte se mýlit – nikdo nečeká, že ze dne na den dáte výpověď v práci a začnete se soustředit výhradně na sportovní sázení. Tento proces byste měli pojmout tak, že budete ve volných chvílích postupně budovat svůj talent a vášeň, až si nakonec jednoho dne třeba uvědomíte, že se sázením můžete klidně i živit. Nemusíte podnikat žádné razantní změny, pokud to budete opravdu chtít, přijde to časem samo. Stačí mít důvěru v sebe sama a udělat první krok.

Existuje jedno pořekadlo, o kterém by měl každý alespoň na několik chvil popřemýšlet. Je totiž velice inspirativní a hodí se k našemu tématu:

„Je lepší se pokusit a selhat, než se vůbec nepokusit.“

Neexistuje snad nic pravdivějšího. Popřemýšlejme o tomto pořekadlu ve vztahu k celé společnosti – kde bychom byli, kdyby mezi námi nebyli jedinci schopní přijmout výzvy? Jedinci, kteří se dokázali oddělit od „stáda“ a vykročit vlastní cestou? Jedinci, kteří dokázali přemýšlet jinak? Pravděpodobně bychom ještě pořád žili v jeskyních.

Úspěch, kýžený životní styl, vášeň a odměna jsou v dosahu každé jedné osoby na této planetě. Dosažení některých cílů může být náročné, nicméně sebedůvěra je motorem, s jehož pomocí se jim budete moci přiblížit. A to platí nejen pro sportovní sázení, ale pro všechny cíle a životní situace vůbec. Proč jen přemýšlet o kariéře profesionálního sázkaře? Podniknete první krok a opusťte životní dráhu, kterou vám nalinkovala společnost!

Volba je na vás.

Škola sázení - úroveň 3
Krok: 1/10

Štítky:

Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Search